Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen kezdtétek el...

Hány évesen kezdtétek el felnőttnek érezni magatokat? Szerintetek a 18 éves kor az rendben van? Mert szerintem nincs.

Figyelt kérdés
Persze arra rendebn van hogy nem a szülőktől függ az ember, de szerintem 18 évesen, de még 21 évesen is rendkívül gyermek az emberek többsége. Én olyan 25-26 évesen kezdtem el úgy érezni, hogy talán már felnőttem. Ez a céltudatosságban, a felelősségvállalásban, a döntéseim átgondoltságában, a megfontoltságban nyilvánult meg.
2020. febr. 13. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
30 körül.
2020. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanság.

Egyre több dologért vállalo felelősséget és egyre több, biztos célom és tervem van.

A gyermeki énemnek több részét megtartottam, és ezek vegyülnek a felnőttel, például világnézet szempontból. Ebből kifejezetten értem, mert három éve abszolút más, elég gyerekes véleményem volt a világ működéséről.

Szerintem semmi baj azzal, ha valaki 18 évesen már felelősséget vállat és megfontolt, épp ellenkezőleg. Egy jól nevelt embernél ezek a dolgok már gyerekkorban elkezdenek kialakulni.

18/L

2020. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már kamaszként, de nagyon nehéz gyerekkorom volt (alkoholista, bántalmazó család), nagyon hamar fel kellett nőnöm.
2020. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miota megszünt a kapcsolatfüggösègem es nem félek az élettöl
2020. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 nemaRendőrség ***** válasza:
22 éves koromtól számítom magam érett felnőttnek
2020. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19 évesen, amikor elfüggetlenedtem anyáméktól anyagilag és különköltöztem. Akkor tanultam meg a magam lábán boldogulni. Szerintem amíg ezt valaki nem teszi meg, addig nem számít társadalmi viszonylatban felnőttnek.
2020. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23 éves kortól.
2020. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazán felnőttnek, mióta gyerekem lett. Azelőtt is persze, mert dolgoztam, ráadásul nekem jóformán a munka volt az életem. Mégis másabb az, amikor valaki ennyire tőled függ. Azóta én még véletlenül sem megyek át a piroson sem, minden lépésemet kétszer meggondolok, minden fillért mégjobban félreteszek.
2020. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel a nagy többségnél kitolódott a nappalin való tanulás, valóban jó lenne ha a felnőttkor határát is emelnék. 30 éve egy szakmunkás bizonyítvány ért annyit hogy akár 16 évesen a magad lábára állj, ma viszont érettségi nélkül sehova se jutsz. És meg az sem eleg, tehát 20 éves leszel mire szakmád és érettségid is lesz. Évveszteseknél 21.


Én sem értem, hogy egy egyetemre vagy okj szakmára készülő 18 éves mitől felnőttebb, mint az érettségire gyúró 17 éves.

2020. febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25-26 éves korom körül. Akkor fogtam bele olyan dolgokba, amelyekről már senki más nem tudott rajtam kívül.
2020. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!