Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak az én környezetemben jó...

Csak az én környezetemben jó arcok azok akik dohányoznak?

Figyelt kérdés

Nem dohányzom, soha nem is tettem, félek, hogy rászokok és én nem fizetek azért, hogy köhögjek idővel.


De,:


Állandóan ahova megyek vagy akikkel megyek van egy dohányzó aki a legnagyobb dumás, cselekedetei határozottak, egyszerűen a legjobb a társaságból, de csak dohányosból ismerek ilyet.


Ez csupán véletlen vagy nálatok is ez a szitu?


22/f


2020. febr. 18. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
ezelőtt 30-40 éve minden munkahelyen, minden étteremben, vonaton, mindenhol mindenki dohányzott.A dohányzás abban az időben nagyon általános volt, és alig lehetett kitűnni valamivel, hát azzal próbáltak bizonyos emberek kitűnni a tömegből, hogy drága,"nyugati" cigarettát szívtak (kb-4-5x drágább volt egy külföldi cigaretta, mint a magyar, és a csomagolása is olyan pazar volt, mint egy márkás parfümé, a szürke, magyar puha csomagolásénál), hogy aki szeretett volna jófejnek tűnni és menőnek, akkor-mutatva azt is, hogy van rá pénze- ilyent igyekezett szívni.Ma a meőségnek nem ismérve a dohányzás. Én éppen azt vettem észre, hogy szerencsére, magasabb iskolai végzettségűek ritkábban dohányoznak.
2020. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz társaságba járhatsz..Talán a fiataloknál menő még sajnos ezzel villogni,de ott is csak azoknál,akiket a szülők leszarnak..Rühellem a bagósokat,undorító szokás,a 98% türhő paraszt,belefújják az arcodba a füstöt mindenütt.Balatonnál a strandon,nyitott étteremben ahol kisgyerekek vannak,és ebédelnél.Arról nem beszélve hogy a csikket a 99% eldobja,mintha valami természetes anyag lenne.Felmérésekből kiderül hogy milyen káros a környezetre.Szóval nemhogy intelligens az ilyen ember,hanem sötét paraszt.Tisztelet a kivételnek.
2020. febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Véletlen
2020. febr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztaltam, hogy a dohányzás összefüggésben lenne a személyiséggel.


Talán kicsit fordítva: aki nagyon társaságba járó, bulizós személyiség, az hamarabb kezd el dohányozni, mint valaki, aki mondjuk otthon novellákat írogat.

2020. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig akartam dohányozni, szimplán azért, mert ennek van egy ilyen összetartó ereje. Nem tudom jobban megfogalmazni, de a cigaretta kb. összeköti az embereket és tulajdonképpen akárhol, akármikor, akármilyen szituációban kialakul a dohányosok köre egy szimpla kérdéssel, hogy “van-e tüzed...” vagy megkínálod a másikat. Valahogy olyan mint egy kis közösség, egy kis titkos társaság, egy kis szekta, ahol mindent meg lehet beszélni, terjednek a hírek és a többi. Egyszerre befogadó, míg közben mégis zárt. Nekem ez mindig tetszett benne, emlékszem gyerekként is mindig mentem a szüleimmel és figyeltem, hallgattam, hogy mi történik. Most is vannak dohányos barátaim, akikkel ki szoktam járni cigizni. Nekem jó tapasztalataim vannak a dohányzókkal. Viszont én nem cigizek, ki sem próbáltam soha és igazából nem tudom elképzelni sem, hogy dohányozzak, mert valahogy maga a dohányzás nem vonz, káros stb., egyedül ezt a szociális vonzatát irigylem.
2020. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!