Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál hazudni a szeretteidne...

Szoktál hazudni a szeretteidnek a saját érdekükben?

Figyelt kérdés

A helyes válasz nyilván az, hogy soha, mert minden szavad a színtiszta igazság. Bevallom, én nem mindig helyesen cselekszem, gyakran inkább azt mondom, amire vágynak, hogy ne kelljen bántanom őket.

Aki azt mondja, hogy ez gyengeség, azt elfogadom, ezzel együtt nyugodtabb a lelkem így, mintha mindenkinek mindent jól megmondanék.



2020. febr. 18. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

az a baj, hogy a kegyes hazugság is hazugság, és ezáltal hiteltelenné teszi azt az őszinte, bizalmi kapcsolatot, ami a lényeg lenne a szeretteid és közted


a jól megmondás és a kegyes hazugság két szélsőség. a kettő között vannak árnyalatok, és mint mindig, ez esetben is az arany középút a legjobb

2020. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan igen. Idős nagymamámat a végén már nem terheltem a gondjaimmal, sok mindenre azt mondtam, hogy az is überjó, amikor átmenetileg éppen nem volt az.


Vannak dolgok, amiket nem mondok el, mert egész egyszerűen meg sem értenék. Bizonyos területeken már nagyon külön világban élünk.

2020. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ. Ha valakin van súlyfelesleg én azt mondom rendben van a súlya. 2x voltam anorexiás, tudom milyen következményei lehetnek.


Ha valaki nem tehetséges valamiben, megmondom neki, hogy ne legyen a 1001. versenyző, akit "átvert a család meg az énektanár".

2020. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Páromnak sosem hazudtam. Anyukámnak igen, mert tudom, mennyire hajlamos aggódni és mennyire hajlamos kéretlenül intézkedni apró dolgokban, amik megoldódnának magától. Hazudok arról, hogy van elég pénzem, mert tudom, hogy azonnal adna, de neki nem maradna. Hazudok, hogy minden oké itthon, mert ha valamit szidnék, másnap menne újat venni vagy szerelőt hívni. Párommal ilyen gond nincs, ezért neki kisírom jobban a gondjaimat meg elmondok neki mindent, mert tudom, hogy előbb vitatná meg velem, minthogy hülyeséget csináljon. :)
2020. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, tipikusan en vagyok a megmondoember a csaladban, barmilyen kerdesre oszinten valaszolok meg ha meg is bantok vele masokat. Megtanultak hogy olyanokat kerdezzenek amikre nem felnek valaszt kapni. a masik ket testverem teljesen mas ilyen szempontból, ok elhallgatnak dolgokat, kitérnek bizonyos valaszok elol
2020. febr. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szeretteimnek mi az érdeke?


Amúgy meg miért kéne hazudni? Ha valaki egy kövér disznó max annyit mondok neki, hogy a szívével könnyen baja lehet, ha nem figyel oda.


Ha egy ostoba fajankó, akkor nem beszélek vele,


Nem kell mindenkivel beszélgetni ill. nem feltétlen neked kell a hírforrásnak lenni.

2020. febr. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Mindig kimondok mindent, de van olyan helyzet amikor nem.


Pl "nincs semmi baj, megoldom"

Csak azért mondtam páromnak, mert ha besegít az én munkámba, akkor ő pedig nem lett volna készen időben sajátjával, amit kiadójának küldött.


De elmondtam neki, hogy miatta kammantottam, mert ismerem.

Hulla fáradtan is hajtaná magát, azt pedig nem szeretném.

Én meg épp határidő utolsó perceiben adtam be projektemet.


Nálunk ilyenek vannak, ideiglenesek és semmi olyan amivel ártunk vagy megbántjuk a másikat vagy gerinctelenné válnánk.


Figyu, a mi társaságunk és a családtagok is szelektálva lettek.

Ki az aki hozzánk passzol, mint ember s oda-vissza elfogadjuk őket, ők is minket.


Az egyoldalú felesleges kapcsolatokat kiiktattuk.

Sokat dob az ember életén, hogy olyanokkal tartja a kapcsolatot, lát vendégül, akik értékelik az őszinteséget, civakodás sértődés helyett pedig egyenesen megbeszélik a témát, sőt tanácsot,tippet adnak.


Ez se mindegy.


Voltak sértődések, köpdösődések mikor kimondtam s elmondtam mindenkinek a szelektálást.


Az vicces volt, amikor olyan ember vágta be a hisztit, akinek nem igazán lett volna joga.

Ugyanis 1-2évente 1x láttuk, akkor is pézt kunyerválni akart. (Nem dolgozik sokszor, neki jobb ha van valaki aki pénzét veri)

Nem adok...aztán cigánykodik...

Nem az én világom.


Nos szerintem teljesen jogos, hogy ilyet ki akarja szelektálni az ember.


Akik maradtak, azokkal mégjobb lett a kapcsolat, mert nem kell olyanokhoz alkalmazkodnunk, akik nem illenek bele.


Sok közös programot rendezünk, csinálunk és élvezzük azt, hogy kimondhatjuk gondolatainkat úgy, hogy tudjuk nem lesz gond, se hiszti.


Grill,tollas, tenisz, biciklizés, kirándulás stb.


Újabb barátomnak is megmondtam, nem kell kegyes hazugság se, mondja meg hogy fáradt s lemondjuk találkozót. Mindenkivel megesik, hogy jobban elfárad a tervezettnél.

Nem harapok, hanem megértem s tiszteletben tartom.

Ezt pedig tudattam vele személyesen is, szerintem olyan embernek nem kell kammantani, aki befogadó képes, megértő.


Azóta kimond mindent, néha meg is lepett, jó értelemben.

2020. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, viszont a saját érdekemben szoktam hazudni, bármennyire is szarul hangzik. Leginkább akkor, ha nincs kedvem feleslegesen veszekedni.
2020. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18%
Szoktam :D nagyon imádom az összes barátnőmet, és mindig mondom nekik hogy milyen szépek, és olyan dolgokat is simán megdicserek ami nem is annyira tetszik... És ezt azért csinálom mert azt szeretném ha több/meg több önbizalmuk lenne :)
2020. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!