Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érthető, hogy azért nincs...

Érthető, hogy azért nincs bennem semmi hazafiasság, mert teljesen kiölték a környezetemből?

Figyelt kérdés

Hogy példát mondjak:

* szinte minden álláshirdetés angolul van megfogalmazva (gazdinfósként végeztem és it-s állásokat keresek)

* a csajok túlnyomórészt gyakorlatilag céges külföldi kollégákkal, nyugati pasikkal nyomulnak, ha hozzájuk szólok, akkor levegőnek néznek, mintha nem értenék a nyelvem (a magyar lányok a legszebbek... meg a f@**t, ha a saját hazámban és közös nyelvünkön is idegennek tekintenek)

* szinte soha nincs senkinek hozzám egy keresett, szép szava csak a hideg megvetés

* a nyelv sem összekötő kapocs, hiszen mint írtam a fiatalok manapság inkább beszélnek angolul, mint magyarul és a saját anyanyelvemen is gyűlöl mindenki és sokszor meg sem tudom magamat értetni

meg egy csomó fiatal korombeli már nyugaton dolgozik, vagy menő egyetemeken tanul


Akkor mégis mi az ami ehhez a groteszk országhoz engem kapcsolhatna? Én is szívesen kimennék külföldre, de még az angol sem megy épp csak B1 szinten így kénytelen vagyok egy olyan helyen vegetálni munkanélküliként ahol baromira idegennek érzem magam.



2020. febr. 19. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
19%
Legalább örülj, hogy nem vagy nő! MÉg azt is meg kéne tapasztalnod, hogy azért nem vesznek fel dolgozni, mert szerintük lelépsz szülni, mint sok más nőszemély, aki lusta dolgozni. És hiába mondanád, hogy te dolgozni szeretnél, nem fogsz szülni, úgysem hinnének neked... LÁsd be, szerencsés vagy!
2020. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Akik hazafiatlannak hívnak, pont azt szokták sérelmezni, hogy oda szarsz, ahonnan eszel, vagyis egy ország "megszült és felnevelt" téged, te meg mem segíted azzal, hogy büszkén hirdeted meg itt maradsz stb...


De ebben semmi logika nincs, nekem ezt nem vezsi be a gyomrom! A munkahelyeken is kérdezik interjún, mennyire vagyok hűséges. (A későbbiekben a hűséget a kitartás szinonimájaként fogom használni.) Nos, a kutya lehet hűséges, azért megy vissza oda, ahol belerúgnak, azért van a mondás is, hogy úgy beszél, mint a kutyával... De az embert az esze felülbírálja egy ilyen helyzetben. Mindig meg szoktam mondani őszintén, hogy nem a pénz az istenem, de addig vagyok hűséges, amíg megéri annak lenni. Kapcsolatban is és munkahelyen is. A lakhelyemhez is. Miért maradjak, ha rossz érzéssel tölt el minden napot az adott helyen vagy személlyel tölteni? Mindenkinek egy élete van, ha nem felelnek meg a körülmények és nem változnak, nem maradok. Nem árulok el senkit és semmit, nem megcsalok, hanem elmegyek onnan, ahol szar lenni és ezt nyíltan megmondom.


A hűségre okot kell adni. Nem szolgának születünk, hogy csak úgy maradjunk.


Én megértelek.

2020. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Bennem ezek nélkül sem alakult ki soha hazafiasság, nem értem miért kéne büszkének lennem valami olyanra, ami semmiféleképpen sem az én érdemem. Sosem értettem, sosem fogom, de megértenem nem is kell, csak elfogadnom, hogy ilyen is van.
2020. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!