Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez álszentség, vagy normális...

Ez álszentség, vagy normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

Ha támogatom, hogy mindenki dönthessen szabadon abortusz és szülés között, de én magam nem vetetném el a sajátom, csak nagyon durván szélsőséges esetben.


Általában nem tekintem még embernek a magzatokat, de a sajátomat a kezdetektől annak tartanám és elvárnám hogy az egészségügy is mindent megtegyen érte, ami lehetséges.


2020. febr. 19. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

A saját testedről a saját szabályaid szerint dönthetsz.

A döntés joga jár azoknak is, akik abortuszt akarnak, és azoknak is, akik nem.

Gond csak akkor szokott lenni, amikor valaki megprobal mások helyett dönteni,szoval nem vagy álszent.

2020. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Álszent az, aki másoknak tilt valamit (vagy elítéli), miközben ő maga megszegi ugyanazt a tilalmat.


Azt mondod, szabad döntési jogot akarsz a témával kapcsolatban mindenkinek. Ez nem csak azt jelenti, hogy el is lehet vetetni, hanem azt is, hogy meg is lehet tartani. Te utóbbit választod, nem vagy álszent.


Ha azt mondanád, hogy pl milyen ostobaság a nyomorba szülni, meg milyen hülyék azok a szülők, akik egy sérült gyereket életben tartanak, pedig lehet, hogy sosem fog tudni lábra állni vagy elvégezni az iskolát, miközben te meg foggal-körömmel kapaszkodsz épp egy ugyanilyen gyerekhez, na az álszentség.

2020. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Igen, ez a normális hozzáállás, hogy nem erőlteted másokra a saját személyes nézeteid.
2020. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a normális; pont így gondolkodom!
2020. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért lenne álszentség? Támogatod, hogy ez szabad döntés legyen. Neked pedig lenne egy szabad döntésed. Mi ezzel a gond?
2020. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a szabad döntést kell támogatni. Mindenkinek a saját teste.
2020. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egész lényege az, hogy senki ne szóljon bele a másik döntésébe.

Te azt mondod - nagyon helyesen -, hogy elfogadod, hogy mindenki dönthessen, ahogy akar. Ezen belül nyilván te is döntesz valahogy.

Teljesen normális.

2020. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond, nemí télsz el másokat, de te a sajátodat meg komolyan veszed, szerintem ez a normális
2020. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy ha a sajátodat emberszámba veszed, akkor másokét hogyhogy nem? Mert ez elég bináris kérdés, vagy annak veszed, vagy nem.
2020. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Inkább a nem, viszont a sajátomnál "hagyom magam megőrülni" és úgy élem meg, hogy már baba, akkor is, amikor még sejtcsomó.
2020. febr. 20. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!