Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha az ember negatív...

Miért baj, ha az ember negatív? Mire jó pozitívnak lenni?

Figyelt kérdés

Pár ember azt mondja, legyek pozitívabb, de egyikük se tudja megindokolni, hogy miért, mire jó az.

Neten is mindenhol megy ez, hogy legyél pozitív.


Például adott egy dolog, ami vagy sikerül (jó kimenetel), vagy nem sikerül (rossz kimenetel). Mondjuk vizsga, interjú, vajon jól haladt-e a festő amíg munkában voltam, vajon összejön-e az a hosszúhétvégi utazás, satöbbi.


Ilyenkor miért lenne jó, ha előre elhinném, hogy biztos sikerülni fog? Mert mindenki ezt erőlteti, hogy előre legyek biztos benne hogy jó kimenetele lesz a dolognak. De mire lenne az jó?

Ha előre azt feltételezem, hogy sikerül, aztán végül mégse, akkor csalódást, szomorúságot érzek.

Ha előre azt feltételezem, hogy nem sikerül, és végül tényleg nem, akkor nem történt semmi meglepő, ez van.

A sikeres, jó végkifejlettnek pedig mindkét esetben ugyanúgy örülök.


Próbáltam már mindkét hozzáállást, és azt tapasztaltam hogy mérföldekkel jobb a "negativitás", összehasonlíthatatlanul kevesebb fájdalmat okozott.


De mi értelme annak, hogy rosszul érezzem magam és csalódjak?

Miért erőltetik az emberek, hogy kockáztassam hogy szomorú leszek, ha ez teljesen elkerülhető?


2020. febr. 19. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Igazából ha már elhiszed,hogy valami megtörtént azzal bevonzod azt a cselekedetet.Tehát ha biztos vagy benne,hogy sikerült akkor tényleg sikerült.Ennek igazából tudományos részei is van,csak nem mindenki hisszi el.Amúgy ha szeretnéd szívesen elmagyarázzom vagy rá is kereshetsz.(Bár csak angolul találsz infót.)
2020. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Előző vagyok úgy tudsz rá keresni hogy loa/law of attraction
2020. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért jobb "pozitívnak" lenni, mert negatív emberrel senki nem tölti szívesen az idejét, így kevesebb lesz a barátod.
2020. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha folyton negatív vagy, az sehova sem vezet, egyre megkeseredettebb leszel, ami nem feltétlenül kívülről jövő élmények hatására történik, hanem te magad gerjeszted a hozzáállásoddal,belőled fakad. Talán félsz a csalódástol, a legtöbb ember szerintem ezért negativkodik, aztan ha megtortenik a rossz, csak még rosszabb hangulatba kerül, nekem ne mond, hogy kevésbé fáj, ha bejon a rossz esemény amire szamitottal... Ugyan dehogy. Még mélyebbre süllyedsz, de mi értelme van így bármit csinálni. Így nem lehet élni, nem jo irány szerintem. Szerintem igenis meg kell próbálni elsajatitani a pozitív gondolkodást, es a lelkesedest, kezdetnek az is jó, ha hétköznapi dolgokban keresed, pl ilyen piszlicsáré dolgokban, hogy jól haladt-e a festő, vajon hamar sorrakerulok a pénztárnál, sikerül e jó szallast foglalni az utazasra. Reménykedni kell, bízni kell, és meglatod egyszer be fog jönni, es könnyebbé teszed így az életed, mert ezzel együtt meg is kell tanulni könnyebben elengedni a bosszantó, sikertelen dolgokat, és ehelyett a jóra fókuszálni. Pl ha mostantol valami jó dolog történik véletlenül veled, próbálj meg 2szer annyira örülni neki, ha pedig rossz, akkor fele annyira, vagy fele annyi ideig szomorkodni rajta, mint eddig. Kiegyensúlyozottabb leszel, egy idő után, lazábban veszed majd a dolgokat, és egy idő után egyre több jó történik majd veled, meg fogod látni, ha erre fókuszálsz. Nem szabad pesszimistának lenni, megbetegít hosszú távon, megkeserit, megmergezi a lelked, a körülötted elők életét. Senki sem szívesen tölti az idejét negatív emberekkel, gondolj bele, te szívesen baratkoznal a jelenlegi magaddal? Hát dehogy, jó eséllyel. Remélem eljut hozzád ez a sok suletlenseg amit írtam. :D hidd el, hogy egyszerűen nem szabad mindig a borút látni, negativkodni, és mindenki aki ezt elolvassa gondolja át a viselkedését, engedje el a rossz dolgokat, ne emésszétek magatokat, legyetek pozitívabbak, becsüljetek a kellemes dolgokat jobban az életben, mert hamar véget ér.
2020. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Régen pont úgy álltam a dolgokhoz, hogy úgyis sikerülni fog, jó lesz, stb, sokszor borzalmasan éreztem magam. Most teljesen jó, pl múltkor csőtörésünk volt, ígérgette egy vállalkozó, hogy jön és megcsinálja. Én egy hétre pakoltam be, hogy átköltözzünk ideiglenesen a szüleimhez, pár ismerősöm meg emiatt is beszólt, hogy miért vagyok olyan negatív, úgyis kész lesz pikk-pakk. Nyilván egy hétig nem tudtunk visszaköltözni, ahogy én számítottam, és így, hogy erre készültem és elég holmit pakoltam, nem is volt olyan hatalmas probléma. Miért lett volna jobb, ha ott állunk tiszta ruha nélkül, de reménykedve-nevetgélve? Így megoldottuk, és kész.

Sokkal szívesebben barátkoznék hozzám hasonló beállítottságú emberekkel, engem kicsit idegesít ez a tukmálás, mikor néhány ismerősöm rám akarja erőltetni, hogy higgyem el a teljesen irreális dolgokat.

Egyébként is azt látom, hogy ez a "pozitívgondolkozás - megtudomcsinálnimentalitás" sok kárt okoz, több ismerősömön látom, hogy emiatt nem képesek elengedni olyan dolgokat, amik tényleg nem nekik valók, és nem látják be, hogy olyanok mint a farkát kergető kutya. Vannak dolgok, amiket fel kell adni.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem vagyok motivált, nem gondolom hogy értelmetlen élni, stb., egyszerűen ha összehasonlíthatatlanul nagyobb az esély a kudarcra valószínűség szerint, akkor miért magyarázzam be magamnak, hogy jó lesz? Vannak reális céljaim, van motivációm, csak nem hiszek a mesékben.

2020. febr. 20. 07:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel.

A sok legyél pozitív ember miatt élünk ilyen műanyag hazug világban.

legyél pozitív=hazudj önmagadnak, és másoknak is. Ne legyél reális. Vedd fel az állarcot. Ha valamit posztolsz magadról, mindig azt mutasd hogy milyen szuper jó életed van.


Nem magával a boldogság kereséssel van baj, hanem hogy ezek az emberek csak az egyik oldalát nézik az egész életnek. Legnagyobb önzőség ignorálni azt a sok fost amiből a világ összeáll.


Szükség van negatív, úgymond "gondolkodó" emberekre, akik nem csak néznek, hanem látnak..

2020. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!