Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg csak a budapesti...

Tényleg csak a budapesti nyugdíjasok közül ennyire "agresszívek"?

Figyelt kérdés
Előre szeretnék elnézést kérni attól, akit ez a kérdés sért, nem provokációnak szánom. Nem régen költöztem budapestre egy másik városból. Tudom, hogy nem lenne szabad általánosítani, de tapasztalatom szerint az itteni idősek nagy többsége rettentő agresszív, beszólnak (vagy egyesen utánam kiabálnak) az utcán vagy a boltban sokszor ok nélkül, szerintem kultúráltan is lehetne közölni a másikkal ha valami problémád van, vagy csak rá lehet hagyni. Annyira rohannak, hogy nekem jönnek, nekem tolják a kocsit (hogy menjek az útjából), néha fellöknek a buszra vagy épp lelöknek onnan, utána meg nem lehet tőlük haladni, mert ugye már csak lasabban tudnak sétálni. Ez tényleg csak budapesti idősekre jellemző, vagy én lettem hiperérzékeny?

2020. febr. 22. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
HÁt nekem kevésbé van ilyen tapasztalatom, de a városi közlekedés kicsit felfokozottabb mint a vidéki, képzled mellé azt a frusztrációt, hogy a lassu mozgásod és a fizikai erőd elgyengülése miatt nem a rajtköről hanem minusz tízről indulsz :D Frusztráltak persze, vagy lesz ülőhely, vagy nem, para az egész, tömeg van sokszor...van okuk rá amúgy...
2020. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Budapesten sokkal több agresszív emberrel találkozol. És mellettük nem veszed észre a nem agresszív embereket.


A közöny nagyvárosokban gyakori, meg primitívéknél, mint Érd példának okáért. Menj be szépen a Érdi buszpályaudvarnál (Érd Alsó vonatmegállónál) lévő Lidli áruházba.

Miután beletüsszögött a tenyerébe, összefogdossa a kenyeret, és visszadobja. Nem az, hogy belenyúlna a kirakott zacskóba, és azzal fogdosná meg és válogatna. Nem. Ő (az influenza szezon közepén is!) a taknyos-nyálas kezével végig fogdos 10 kenyeret és egyet kiválaszt a többibe még a körmét is belevési. A gyümölcsöt kiveszi a ládából, jól megnyokodja és félre hajítja egy másik ládába jó magasról. Nem tenné vissza!


De ilyen tuskók mindenhol vannak. Csak valahol sűrűbb. És ha egyet látsz, már tönkre teheti a napodat és nem veszed észre a körülötte ott lévő 20-30 embert, aki normális. Pedig ott vannak.

Ezeknek a tuskóknak nem volt se józan esze, se példaképe, aki megtanította volna, hogy nem kell viselkedni: hogy szólni kell, ha nem férsz át és nem odébb lökni a másikat. Hogy a könyökhajlatodba, vagy egy zsebkendőbe kell tüsszögnöd. Hogy a gyümölcsöt úgy is meg lehet tapogatni, hogy ne okozz abban kárt. Hogy tiszteld a másik embert.


Budapesten nem csak az idősekre jellemző.


És bizony te is érzékenyebb vagy kicsit. Legközelebb ilyen történik, nézz szét és lássad, hogy igazából csak néhányan ilyenek és sok normális ember van körülötted. Ez segít jobban elviselni ezeket az eseteket.


Ha merészebb vagy, szólalj meg: Jó napot! Ön meglökött a könyökével. Ha át akar menni, kérem szóban jelezze ezt és még segítek is. Ellenben a lökdösődéssel azt éri el, hogy haragudni fogok magára. Tetszik érteni?

2020. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Khmmm... Vannak, akik itt a komment szekcióban sem képesek viselkedni. (gondolok itt a Miskolcot kiemelő troll válaszára)
2020. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Az ilyen úri Pesti öregemberek és öreglányok a legdurvábbak. A régi úri családok gyermekei, akik nek most Budán vagy a belvárosban van 70-80 milliót érő lakásuk. Ezek a tipikus "nyald a seggem, akárhogy is" emberek.


De a vidékieket sem kell sajnálni. Gusztustalan embereket ismerek onnan is, ezek raknak ki mérget a kutyáknak, ezek jelentik fel a szomszédot minden szar miatt (anyukámat is feljelentették, hogy lopja az áramot, aztán kijöttek ellenőrizni, amíg ki nem derült, hogy nincs semmi).

2020. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Belvárosban 80 milliós lakás az nem is úri kategória. De azért jó tudni, hogy az irigység miket szül egyesek fantáziájában.

Hidd el, hogy külvárosi panelben élő nyuggerek között is van, aki olyan kedves, mint akikről szól a kérdés.


Apropó. Ezt a kérdést is jelenteni kéne, hiszen provokatív.

Hmmmm....

2020. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
én győrben élek és szerintem itt is hiperbunkók az idősek.
2020. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Erős általánosítás. Mint ahogy az is, hogy a nyugdíjasok bunkók. Nyílván pesten azért tűnnek bunkóbbnak, mert többen vannak, ergo több a bunkó is. De nem csak az idősek között akad bunkó, középkorúak és fiatalok közt is találni bőven. És ugyanígy vannak normális emberek is, legyen az idős vagy fiatal, és éljen pesten vagy vidéken.
2020. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Köszönöm a primitív stílusú jelzőket! :)

Igazán sokat elmond rólad, hogy ilyeneket használsz.

2020. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs hogy beleszólok de szerintem nem neked szánta. Akkor még másik válasz volt az 5-ös. Azt már törölték :)
2020. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen. Ezt figyelembe véve is úgy gondolom, hogy nem ez a módja annak, hogy kifejezze az egyet-nem-értését.
2020. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!