Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a Szabó Péteri "ha 6...

Ha a Szabó Péteri "ha 6 hónapod lenne hátra. " kérdésre ez a válaszom, azt jelenti, selejt vagyok? Hogyan, miből tudnék motivációt szerezni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elsőre Szabó Péter ugrik be, de biztosan a többi motivációs gurunak is volt már hasonló kérdése, hogy ha meg akarod tudni mit szeretnél, akkor képzeld el, hogy már csak 6 hónapod van hátra, mit tennél? Maradnál a jelenlegi munkahelyeden, stb.?


Nekem erre a kérdésre konstans az a válaszom, hogy valahogyan minél több pénzt próbálnék szerezni, az idő szűkössége miatt már teljesen mindegy lenne milyen áron és a maradék időmben egzotikus tájakra mennék nyaralni és rengeteg nővel szexelnék, feketével, ázsiaival, tetoválttal, 2-vel egyszerre, stb. Mellette kipróbálnék minden extrém dolgot, sárkányrepülés, bázisugrás, ejtőernyőzés, búvárkodás, megkóstolnék egy csomó különleges ételt és italt.


Folyamatosan ez minden vágyam, ebből pedig nem lehet pénzt csinálni, ezek mind olyan dolgok, amik élmények, viszik a pénzt, nem hozzák.


Ahhoz, hogy bármi is hozza a pénzt specializálódnom kéne, de akkor azt érzem, hogy miért pont azt válasszam, amikor minden érdekel?


Sosem tudtam elköteleződni semmi mellett, sem munka, sem barátnő mellett, még egy tanfolyam mellett sem. Mindig úgy éreztem, hogy akkor egy meghatározott ideig nekem azt kötelező csinálnom és emiatt lemaradok valamiről, valami nagyon rossz dolog történik.


Nagyon szélsőséges példa, de ha választanom kéne, hogy beiratkozom egyetemre, felveszek diákhitelt, elkötelezem magam 4 évre, gyakornokoskodok, önéletrajzokat írok, lépkedek előre és növekszik a fizetésem vagy bevonulok a börtönbe 4 évre és kint vár egy komolyabb összeg, lényegében nem lenne különbség aközött, amit a lelkemben érzek. Persze most mondhatjátok, hogy a börtönben nincsenek nők meg tele van nehézfiúkkal meg utána megbélyegzik az embert, de ezekkel úgy vagyok, hogy talán még könnyebben tudnám kezelni, a legnagyobb fájdalom az lenne, hogy elköteleztem magam egy fix időre.


Ugyanakkor a börtön könnyebb lenne annyiból, hogy ott passzívan kell tűrnöm, ott nem mondhatom azt, hogy "oké, meguntam, engedjenek ki", de ha karrierutat választok, akkor minden nap, amikor felkelek aktívan tennem kell érte. Nem érzem, hogy előrejutnék és elfogy az a kevés kis motiváció, amit az elején összeerőlködtem, hogy belekezdjek valamibe. Nincs külső kényszer, csak a belső kényszerítő erőre hagyatkozhatok.



#motiváció #önfejlesztés #belső motiváció
2020. febr. 24. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha az életben valamit akarsz, akkor azért tenni is kéne.

Egzotikus utazást akarsz? Vállalj külföldön melót, és keresd meg rá a pénz. Ennyi.


Egyébként az is sok mindent elárul rólad, hogy képes lennél bármilyen eszközt bevetni, csak hogy pénzhez juss, ez pedig egy szegénységi bizonyítvány rólad.


Ha elég fontosak lennének a kitűzött céljaid, akkor küzdenél értük. De úgy tűnik, nincs olyan célod, amiért érdemes lenne küzdened.

2020. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagy selejt, ne mondj ilyeneket!

Nekem kicsit felületesek és sekélyesek az álmaid (minél több nővel szexelni, minél jobb kajákat enni, minél menőbb helyekre eljutni), de ez nem baj! Ezek a te álmaid, neked kell, hogy megfeleljenek!

A probléma a döntésképtelenség, dönteni valami mellett, és egyúttal az összes többi dolog ellen. Ez valóban egy nehéz ügy, nemcsak neked, másoknak is.

Én programozó lettem, de bennem is felmerül időnként, hogy hmm, lehettem volna inkább személyi edző vagy vízvezeték-szerelő. De hoznom kellett egy döntést, a programozást választottam, és egyúttal nemet mondtam a személyi edzôsködésnek és a vízvezeték szerelésnek.

Az élet márcsak ilyen, nem próbálhat ki az ember minden szakmát, nem kaphat meg minden nőt, és nem mehet el minden egzotikus helyre! Döntést kell hozni, és kitartani mellette! Nehéz, de ezt kell tenni!

Én is mikor eldöntöttem, hogy programozó leszek, akkor arra kezdtem fókuszálni, és kevesebbszer mentem le edzeni, kevesebbet foglalkoztam a különféle edzéstípusokkal és étrendekkel. Persze, sokszor felmerült bennem, hogy jó döntés volt-e vagy sem, x szempontból igen, y szempontból nem, de így döntöttem, ezért ezt a karrierurat

2020. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*karrierutat járom be.

Javaslom te is válassz ki egy neked tetsző hivatást, karriert, és járd be azt az utat!

2020. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Olyan ez mint a Diablo.

A játék elején választani kell, hogy harcos, íjász vagy mágus leszel! Egyet lehet és kell választani! És utána az egész játékot azzal kell végigjátszani!

Az élet is pont ilyen.

2020. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2-es, köszönöm a normális választ!


A leírtakból ítélve te talán jobban megérted a dolgokat. A programozás vs. személyi edzés témakörrel megfogtad a lényeget.


Mindkettőhöz kell nagyon erős hivatástudat ahhoz, hogy jó legyél benne és ahhoz is folyamatos munka (egyiknél mentális, másiknál fizikális), hogy középszerű maradj és szinten tartsd magad.


Ha egyikhez sincs megmagyarázhatatlan, belülről jövő motivációd, akkor valami megoldásra szükséged lesz.


A programozás mellett szól a hosszútávú karrierlehetőség, tanulni és képezned magad folyamatosan kell, egyre gyorsabban változnak programnyelvek, irányelvek, architektúrák és meg kell tartanod a kezdeti előnyödet, mert a piac folyamatosan termeli ki a rengeteg új programozót, ami le fogja nyomni a fizetéseket. Az indiai programozók is lehet, hogy most nem a legjobbak, de egyre jobbak lesznek és fillérekért dolgoznak.


A személyi edzés mellett szól, hogy ha nem akarsz trottyos beteg öreg lenni már 40 fölött, akkor minél hamarabb elkezded akár hobbiból, annál jobb. Tehát itt bármennyire nem szereted kínozni magad, ha fitt és egészséges akarsz maradni, akkor muszáj, így kellemes a hasznossal még pénzt is keresel belőle.


Szemben a programozóval, amitől talán csak a matematikus meg a filozófus taszítja jobban a nőket a személyi edzés top kategóriás csajozós munkakör. És akkor még a külsőről nem beszéltünk, ami a munkád során a pénzzel együtt fejlődik, programozóként meg egyre jobban a saját szakmádra fogsz koncentrálni és azt veszed észre, hogy egyszer azért hagyod ki az edzést mert esik az eső, utána meg azért, mert fúj a szél, aztán már azért is, mert süt a nap.


Viszont a személyi edzőség mint minden mikrovállalkozói szakma ami népszerű nem kecsegtet túl magas jövedelemmel. A határ természetesen a csillagos ég, kimehetsz Los Angelesbe is és lehetsz a sztárok személyi edzője is és milliomos leszel belőle. De a realitás inkább az, hogy itthon a magyar mentalitással kell megküzdened, ami abból áll, hogy várjuk a sült galambot és semmiért ne kelljen semmit tenni. A legjobb az lenne, ha be kéne kapni egy tablettát és holnapra már 50-es karja lenne az illetőnek.


Lényeg a lényeg, minden vizsgálati szempont elsőszámú pontja nálam az lett, hogy mennyi pénzt lehet szakítani vele és mennyi idő alatt, mennyi erőfeszítés és/vagy kockázat árán.


Hiszen ha pénzed van, akkor csinálhatod a személyi edzősködést is hobbiból, sokkal magasabb célok motiválhatnak a munkád során, mint az érte járó pénz.

2020. febr. 25. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Az emberek sokszor nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a döntéseinek mint amilyen valójában van nekik.

Programozóként és személyi edzőként is lehet boldog, gazdag és sikeres életet élni, de szegény és boldogtalan életet is. Sokkal több múlik azon, hogy hogy dolgozunk az évek során, minthogy az elején melyik career path-t választjuk.

2020. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!