Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 5 napja egy szót sem ejtettem...

5 napja egy szót sem ejtettem ki a számon. Hosszú távon lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés

Itthonról dolgozom, ritkán járok el. Ha valami kell, leugrok a Spárba, megveszem, az önkiszolgáló kasszánál fizetek. Számlákat interneten intézem. Barátaim nincsenek, párom se. Nem is nagyon érintkezem emberekkel úgy egyáltalán. Esetleg a lépcsőházban ha talàlkozok pár lakóval, akkor köszönök. Vagy a tulajjal havonta egyszer váltok pár szót.

Észre vettem hogy kb 4-5 napja szinte senkivel se váltottam egy szót se, de még egy hangot se ejtettem ki a számon.

Ennek lehetnek következményei hosszabb távon? Nyílván nem folytathatom ezt így sokáig, valamikor muszáj lesz megszólalnom.

Egyébként nem érzek hiányt semmiből, nagyon introvertált vagyok, ritkán igénylem a társaságot.

23/L


2020. febr. 26. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Hát ez marha jó, nekünk ismerni kéne egymást 😂
2020. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
nem lesz baj
2020. febr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Mintha én írtam volna:D
2020. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Persze hogy lehet, ez egyáltalán nem normális.


Tapasztalatból tudom sajnos, én is introvertált vagyok, mellette depressziós is és általában kerülöm az embereket ahogy tudom. Amikor nagyon rosszul voltam előfordult olyan is, hogy hetekig nem mentem sehova, persze zavart eléggé, de nem tudtam rávenni magam.


Azt vettem észre, hogy hosszú távon csak rosszabb és rosszabb lesz, ahogy telik az idő. Régen sem voltam egy szószátyár, de mostanában egyre többször előfordul, hogy dadogni kezdek(ez korábban egyáltalán nem volt jellemző), néha nehezen jönnek a szavak a számra, aztán emiatt még idegesebb leszek, ördögi kör... Gondolom azért, mert nagyon kevés impulzus ér, és ehhez szokott hozzá az agyam.


Az utóbbi időben valamivel jobban vagyok, próbálok javítani magamon, de elég nehezen megy.

2020. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Csendkirály level 100

Versenyezzünk!


Komolyra fordítva: hogy beszédbeli nehézségek származhatnak e ebből, azt nem tudom. Azt viszont észrevettem, hogy pár ilyen csendes nap után sokkal nyugodtabb vagyok és tisztábbak a gondolataim.

2020. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Énekelj. Én imádom,ha nincs itthon senki,mert végre torkom szakadtából kornyikálhatok. De erre ritkán van példa :"(

Vagy hívj fel egy régi jó ismerőst,egy gyerekkori barátot :D

Habár ha nem zavar,akkor nem gáz. Mad megjön a nyelved,ha rád jön a beszélhetnék :D

2020. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Irigyellek! Komolyan! Én is szeretnék egyedül lenni, csendben, még embert sem látni.
2020. febr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Lehetnél a barátnőm, papám mindig azt tanította nekem, hogy néma lányt vegyek el. De nekem az is jó, ha csak nem beszélsz sokat.


😆😆😆


Vicceltem ám! Amúgy nem lesz bajod, ne aggódj.

2020. febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vajon az az "L" betű helyett "F" lenne akkor is ilyen pozitív lenne a válaszok aránya? 🤔


Komolyra fordítva a szót, én is voltam már hasonló helyzetben és azt kell, hogy momdjam egy bizonyos idő elteltével csak csak szükségem volt az emberi kontaktusra.


Figyelj amíg nem érzed az elszigetelődés negatív hatásait addig nem lehet ezzel gond.

23/F

2020. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszolónak igaza van.


Tapasztalatból írom velem is ez van több hónapja. És hosszú távon tényleg beszédhibát okoz ez az állapot.

2020. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!