Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felismertem, hogy egy tanulatl...

Felismertem, hogy egy tanulatlan cigány vagyok. Késő ezen már változtatni?

Figyelt kérdés
Annyira rosszúl érzem jelenleg magam. A sírás folytogat. Olyan családban nőttem fel ahol nem nagyon foglalkoztak azzal, hogy egy normális tanult ember legyek. Általános suliban is végig kettesekkel bicegtem végig. Azt láttam példának, hogy igen jó az a kettes majd lesz valahogy. Otthon soha nem ültek le velem gyakorolni. A magyar nyelvtanról egyáltalán nem tudok semmit. A történelemből a fontos időpontokat sem tudom. Sokáig azt sem tudtam mi az a melléknév, szótő stb. Most már nyilván utána néztem. Tovább akarok tanulni, de az alap dolgokkal nem vagyok tisztában. Volt egy osztálytalálkozónk ahol a tanulás is téma volt, hogy jelenleg mit tanulnak. Egyáltalán nem tudtam hozzászólni. Mert nem is értettem amiről beszélnek. Nagyon elszomorított ez a tudat. Cigány vagyok és tudom hogy a legtöbb roma ember tanulatlan és egy dolgozni nem akaró. Én jelenleg dolgozok, de úgy érzem a tudásom nagyon kevés erre a világra. Annyira megérint ez a tudat hogy mindvegig így éltem. Mielőtt valaki azt hinné hogy kamu kérdés vagy hogy valami sztereotípiát akarok a cigányságra bélyegezni. Akkor tévedesben van. Igen vannak a fajtáim között jó emberek tanultak és dolgos emberek, de a legtöbb nem ilyen. Én sajnos tanulatlan vagyok. Hogyan tudnám elkezdeni magam építeni? Annyira ciki lenne bemenni személyesen segítséget kérni hogy kb egy 6dikos tananyag alapján szeretnék tovább tanulni. Mikor már középsulis vagyok.
2020. febr. 27. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Lerakod az érettségit, meg mellé egy jó szakmát, azzal már lehet boldogulni.
2020. febr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
Korod, nemed? Hol laksz?
2020. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha dolgozol akkor saját magad , szorgalommal igyekezettel próbálj meg tanulni. Most már a neten sok indent tudsz kikeresni, fejleszteni magadat.

Persze nehéz azt is tudom amit hosszú évek alatt elszalajtottál azt nehéz bepótolni, vagyis inkább lehetetlen.

Persze az már szép hogy felismerted ezt.

Ha van akaratod akkor sok mindent betudsz pótolni, még ha nem is leszel professzor sok téren, de haladni fogsz előrébb.

Ez csak rajtad áll hogy mit és hogyan tanulsz meg.

Fel a fejjel.

2020. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonymousreview60 ***** válasza:
89%
Gratulálok a felismerésedhez. Mindenképpen érettségizz le és minimum egy szakmát szerezz! Ez nem lehetetlen a te helyzetedben sem csak sok munka. Dolgozol vagy középiskolába jársz? Milyenbe? Mennyi idős vagy?
2020. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Hanyadikos vagy? Lehet, még nincs késő változtatni, 1-2 év alatt szerintem sok mindent megtanulhatsz.
2020. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Egy szakma, pl. kőműves vagy festő.

Ezek a legegyszerűbb szakmák, a festők között sok a cigány amúgy is, ez nem sztereotípia, hanem tény.

Majd ha van egy rendes állásod, utánna mehetsz esti iskolába, ha még akkor is vágysz rá.

2020. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Ahhoz képest, hogy tanulatlan cigánynak vallod magad, sokkal összeszedettebben írsz, mint pár tanult magyar.

Érettségizz le és tanulj olyan szakmát, ami érdekel. Nem is feltétlenül kell egyetemre menni, viszont ha a szakmád an nagyon jó vagy, akkor is szerezhetsz ismeretséget, elismertséget. Ragadj meg minden alkalmat és lehetőséget a tanulásra és menni fog 👍

2020. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem gond, jó a felismerés, indulj el, fejleszt önmagadat. Még nem késő.
2020. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha tanulatlan lennél, egy épkézláb mondatot nem tudnál megfogalmazni 500 helyesírási hiba nélkül. Merthogy a magyarok egy igencsak nagy része ilyen.

Ne félj segítséget kérni, de magadtól is tudsz tanulni, online is csomó segítség van.

2020. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én is elég nem tanulós családból jövök, érettségi is ritka és azt kell mondjam, hogy ez nagyon nagy hátrány. Végül mentem egyetemre, de nagy szerencsével.


Szerintem nagyon radikálisan át kell alakítanod dolgokat.

Aminek az az első lépése, hogy nagyon reálisan meg kell vizsgálnod hol és hogyan telnek a napjai. És nagyon lassan lehet átalakítani. De lehetséges. Csak nagyonel kell döntened, hogy akarod.


Meg van valami terület ami vonz? Ami szívből érdekel?


Amúgy a cigányoknak is van előnye, nem csak hátránya.

2020. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!