Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ragaszkodnak sokan az...

Miért ragaszkodnak sokan az autóhoz még akkor is, ha nem praktikus?

Figyelt kérdés

Nyilván van, hogy az a gyorsabb, praktikusabb, stb, nem erre a verzióra gondolok.


Sok ismerősöm meg sok netező panaszkodik rengeteget, hogy autóval járni mennyire rossz, mert hogy csak állnak a dugóban, meg sok a baleset, meg milyen drága fenntartani az autót, stb.

Ilyenkor nem értem, hogy miért ragaszkodnak hozzá foggal-körömmel?

Példaként egy ismerősömék: 3 tagú család 3 autóval. Egy helyen dolgoznak, ketten reggeltől délutánig, a harmadik reggeltől délig. A munkahely gyalog olyan 15-20 percre van a házuktól. Napi szinten panaszkodnak, hogy drága az autót tartani, meg hogy nehéz vele eljutni munkába (nagyon sokat kell állni két kereszteződésben, hiába kicsi a táv), mégis autóval járnak. Három ember három külön autóval.

(Ezen a ponton jegyzem meg, ismertem hasonlókat, ott annál a családnál mindenki tudta hogy az az ok hogy sokan lássák hogy ők több különböző audival járnak, de itt nem erről van szó, nem a villogás az oka, ez biztos.)

Most egyiküknek lerobbant a kocsija, és kitört a családi pánik, hogy hogy oldják meg, mi lesz most velük, honnan szereznek addig csereautót, hogy most nem fognak tudni bejárni munkába, meg majd hogy jutnak haza...

És tényleg, ők nem egyedi eset, nagyon sok embernél látom ezt, csak ők nagyon szép példa erre a jelenségre.


Természetesen kérdeztem pár ismerősömet, akin ezt látom, hogy miért, de egyiküktől se kaptam értékelhető választ, cserébe olyan indulatokat szabadított fel a kérdésem, amin őszintén meglepődtem, ezért próbálom inkább itt.

A kérdésemmel tényleg nem szeretnék megbántani(?) meg meggyőzni senkit, csak számomra ez elég furcsa és érthetetlen.


Miért jó ennyire ragaszkodni az autóhoz, foggal körömmel, még akkor is ha látszólag nem is túl ésszerű a használata?


(Lehet, hogy ez inkább közlekedéssel kapcsolatos kérdés, ezesetben elnézést, de én inkább az emberi tulajdonság részére vagyok kíváncsi, hogy az egyént belül mi motiválja erre a bizarr ragaszkodásra, ezért írom a tulajdonságok témakörbe ezt.)


2020. febr. 27. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Amit én láttam, hogy kényelmesebbnek élik meg az emberek (én is). Először is, ha tömegközlekedéssel utazom, akkor sokkal koszosabbnak érzem magam utána. Másodszor a tömegközlekedés hangos és alkalmazkodni kell másokhoz, stresszes, hogy két perc miatt akár fél órát is kések (bár amúgy gyorsabb, mint kocsival). Illetve nem kell hazaugrani az autóért, hogyha este közbejön egy program.
2020. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Még mindig jobb a dugóban lenni egy fűthető/hűthető, viszonylag kényelmes autóban egyedül v. ismerősökkel/családdal, mint a koszos buszon nyomorogni kétes elemekkel. Ráadásul utóbbi is drága mulatság.
2020. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

"Miért jó ennyire ragaszkodni az autóhoz, foggal körömmel, még akkor is ha látszólag nem is túl ésszerű a használata?"


Mert még mindig az autó a "legkisebb szar" a többi lehetőséghez képest.


Egy olyan kényelmi eszköz, ami nagyságrendileg magasabb minőséget képvisel, mint más közlekedés és nyilván mindenki előre akar haladni az életben, senki nem szeret lemondani az elért szintről.


Most nyilván a kérdésben van egy erős sarkítás a 3-an 3 autóval meg a munkahelyre 10 perc gyalog kitétekkel, mert ez emberek többségének egyértelműen előny az autó, még akkor is ha időben nem sokat nyer vele, egyszerűen sokkal kényelmesebb, mint a retkes, csöves tömegközlekedésünk.


A panaszkodás pedig lehet jogos is. Amire nem feltétlenül az a válasz hogy "ha nem tetszik el lehet menni".

2020. febr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen ha "csöves" lenne a tömegközlekedés, akkor nem teszem fel a kérdést mert egyértelmű az ok. Ezen a környéken kiváló a tömegközlekedés, 15 vagy 30 percenként jön új, légkondis, kényelmes vonat, és azt hiszem 30 percenként járnak új, légkondis buszpk, egyiken sincsenek gázos emberek.

Írtam, hogy arra gondolok, amikor más opció jobb...

2020. febr. 28. 06:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt természetesen tudom, hogy sok esetben az autó prakrikusabb, de kérlek most erre a kérdésre próbáljunk választ találni, ne másra.
2020. febr. 28. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!