Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet, hogy valaki...

Hogy lehet, hogy valaki ennyire másképpen tud viselkedni családi körben és a munkahelyén?

Figyelt kérdés

Nyugdíj közeli kolléganőmhöz néha bejár a lánya és a kisunokája is. Igazi családanyaként viselkedik, azon kevés anyósok egyike, akit a veje is kedvel, de egyébként is amikor a családjáról sztorizgat, hallatszik, hogy mindene a család, nekik él.

Na most hogy lehet egy ilyen természetű hölgy az ügyfelekkel oly rettentően merev, szigorú? Hivatalban dolgozunk, és majdhogy minden ügyféllel szemben ha nem is feltétlenül lekezelő, de tényleg az "én ezt jobban tudom, az ügyfélnek nincs igaza" hozzáállást tanúsítja, meg elég sokszor használja a "nehogy már ön oktasson" szófordulatot, akkor is, ha az ügyfél egyáltalán nem volt tapintatlan, csak másképpen gondolta.

Nincs ugyan közünk egymás munkájához, de néha én is megkérdeztem tőle, hogy nem voltál-e túl szigorú az ügyféllel, de szerinte sosem.

Szóval hogy tud az unokájával kedvesen gügyögő nagymama más emberekkel szemben ennyire másképpen viselkedni?


2020. febr. 28. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyfél nem ugyanaz, mint a család. az ügyféllel nem lehet gügyögni.
2020. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A munkahelyen naponta van es ott az igazi énje, a csaladdal gondolom nem.


Persze hogy ideig oraig en is eltudok bàjologni mindenkivel.

2020. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak van, aki meg fordítva ilyen, tehát kifelé mutatja, hogy ő milyen remek ember, de otthon meg pokollá tudja tenni a család életét. Na ezeket nem értem.
2020. febr. 28. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem csak az a jo kapcsolatuk titka hogy nem élnek együtt.
2020. febr. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hölgy ha nem is pszichopata, de egyes jellegzetességeit mutatja a pszichopátiás zavarnak. Akik közel vannak hozzá, azokkal nagyon kedves, akik idegenek, azokat szardarabként kezeli. Voltak ilyen egyetemi tanár, docens, ügyvéd, orvos ismerőseim is. A családja felé kedves, gondoskodó, az ügyféllel, hallgatóval, beteggel rettenetesen lekezelő emberek. Gondolj bele, hogy Hitler is egy nagyon kedves bácsi volt, aki szeretett a rokon és ismerős gyerekekkel játszani, imádta a kutyáját, közben emberek millióit küldte a halálba. Sok ilyen ember van, valójában nem jó emberek, csak az életük egy szegmensében normálisnak tűnnek.
2021. febr. 26. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!