Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek nem félnek beülni...

Az emberek nem félnek beülni az autóba vezetni?

Figyelt kérdés
A koronavírus kb. két hónap alatt 2500 áldozatott szedett, míg ugyanezen két hónap alatt a világon 225.000 ember közúti balesetben halt meg. Gyakorlatilag mikor elmegy az ember az Aldit kifosztani a vírus miatt, sokkal nagyobb veszélynek van kitéve az oda vezető úton. Attól nem félnek ezek az emberek, hogy kocsiba üljenek?
2020. febr. 29. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2020. febr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Autoban sok esetben rajtad mulik, oda tudsz-e figyelni es normalisan vezetni illetve gyalogosan kozlekedni. Nyilvan nem mindig. Mig a virus ellen ha arcon kohog egy fertozott, nem nagyon tudsz mit csinalni. A maszkot is a fertozottnek kene eleve hordania. Mondjuk influenza eseten bevezethetnek a kotelezo maszkot, mert pl attol jobban “felek”, mint a koronavirustol, es tiszta gaz, hogy maszkalnak ossze-vissza, dolgozni, boltba meg mindenhova es hagyjak ott a betegseget szabadon mindenhol, valoszinuleg en fiatal felnottkent nem halok bele, csak lesz egy pocsek, szenvedesekkel teli hetem, de valakinek a nagyszulei, akiknek meg lenne egyebkent par evuk, igen.
2020. febr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát szerintem aki már tudatában van, hogy fertőzött, azt eleve elkülönítik, így nem jön elő az a szituáció, hogy ő köteles legyen maszkban menni az emberek közé.

A vezetésénél is vannak ugyanolyan helyzetek, ami felett semmilyen kontrollod nincs. Hányszor és hányszor olvashatjuk a hírekben, hogy a "vétlen sofőr".

2020. febr. 29. 13:54
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Már leírták, de nem félelmetes, mert a te irányításod alatt van a kocsi.


Ugyan így attól sem félsz ha el kell menni gyalog valahova, mert te irányítod a lábaidat.


Viszont ha repülőre kell ülni, attól függetlenűl hogy 100x elmondták már neked, hogy az a legbiztonságosabb utazási forma, nagy valószínűséggel félni fogsz. Legalábbis én is mindig szorongok, mert mégis csak hihetetlen valamilyen szinten, hogy több ezer méter magasságban vagy a levegőben.


Erre van még egy példám.


Tandam ugrás.


100x jobban féltem felfele a helikopteren, aminek nyitva volt a hátulja és láttam ahogy eltávolodik a föld, mint amikor oda kellett állni 4.000m magasságban és ugrani.


Mert onnantól kezdve, már ha nem is a te kezedben, de a mögötted szorosan testhezsimuló profi kezében volt már az irányítás. Amikor kinyílt az ernyő meg már tényleg semmi félelem nem volt. Úgy hogy félek a magasságtól.


Meg az emberek nem a halálozástól félnek, hanem a gazdasági remifikációktól, amik már elkezdőtek.


Meg a potenciális hiányoktól. Pl.: Coca cola bizonyos édesítőszerét kínábol rendelnek ahol alultermelnek most a gyárak. Szóval várható ennek a hiánya, így lehet egy ideig nem lesz Coca cola kapható. Ami pl.: engem rosszul érint mert nagyon szeretem.

2020. febr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De akkor ti is elismeritek, hogy ez inkább pszichológia, mint tényeken alapuló félelem?

Ahhoz hasonlítanám, mikor a béka alatt lassan melegiteném a vizet a fazékban és megfő, vagy hirtelen öntenek rá forró vizet és kiugrik. Mindenféle modern népbetegségek és autós balesetek több áldozatot szednek, de ez nem igazgatja az embereket, mert nem hat a "forró víz" erejével. Míg ez a járvány egy aprócska kis csöpp, de éget és a béka egyből kapálódzik.

2020. febr. 29. 14:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kérdező, ez a különbség a valós statisztikák és az indokolatlanul eltúlzott félelmek között.


Nagyon sokan repülőre sem mernek ülni, miközben simán levezetnek többszáz kilométert álmosan az autópályán. Abban a hitben élnek, hogy a repülőgépen nincs, míg az autópályán van befolyásuk arra, hogy történik-e velük balszerencse.


Holott valójában minimális, ráadásul annyira durva az eltérés a két közlekedési forma rizikófaktora között, hogy gyakorlatilag elhanyagolható a befolyásuk mértéke.

2020. febr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én soha sem féltem vezetni,akármilyen időjárás van én szeretek vezetni ezért is lettem hivatásos sofőr,leginkább akkor nem jó vezetni ha fáradt az ember de akkor mindig törekszem arra hogy pihenőt tartsak akár mennyire is sietnem kéne az életem fontosabb.

Például én leginkább akkor féltem mikor más ember mellet ültem és ő vezetett,gondolom azért mert nem ismertem.

2020. febr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor láttad a mémet is, ha már felültél a hype vonatra.

A koronavírus megölt 2500 embert és mindenki maszkod húz. Az AIDS milliókat öl meg, óvszert mégse akar senki húzni. Na ezért

2020. febr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nem érted a lényeget. Nem a halálozás számít. Az a kb 3%os halál ráta nagy részét legyengült szervezetű öregek vagy éppen krónikus betegségekben szenvedő fiatalok jelképezik.


Meg az esetek 80%ában anélkül áthalad az emberen hogy lényegében észre sem vennék. Kb 1 nap láz + gyenge köhögésen esik át a legtöbb ember.


A maradék 20 százalékból is inkább 10% ami igazán súlyos, kritikus eset és annak a fele hal bele, vagyis még kevesebb.


Szóval nem ezzel van a baj!


2 probléma van:


1. Leterheli az egészségügyet és ilyenkor olyan emberek is meghalnak akiknek amúgy nem kellene, mert egyszerűen nem tudnak megfelelő ellátást kapni. Így abból a 3%os halál rátából már kb 10% lesz vagy több.


2. A különféle gazdasági remifikációk. A részvények folyamatosan zuhannak, mindenki próbálja a pénzét kivenni.


-A gyárak kínában a vírus miatt pár helyen leálltak, de sokuk csökkentett módban működnek. Azaz nem állítanak elő elég terméket.


Amivel nem az a baj, hogy nem tudod olcsón megvenni kamu Nike termékeket. Hanem mondjuk gyógy szer hiány lesz, mert bizonyos alapanyagokat a gyógyszercégek kínából importálnak ami nem lesz elérhető.


Pl.: A Coca Colának most pontosan ez a problémája. Nem tudnak egy bizonyos édesítőszert importálni megfelelő mennyiségben így lehet egy időre leáll a Light, Zero és Cherry Cola gyártása.


Csak ennél komolyabb a probléma, mert nyílván ez nem csak a Colat érinti.


Szóval szerintem az emberek 90%a le sem sz---rja hogy mennyire halálos a vírus itt nem erről van szó.


Aki az elhalálozástól fél, az hülye mert nem látja az igazi problémát. Aki egyátalán nem fél az szintén hülye, csak még arogáns is.

2020. febr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tessék itt még egy példa a számítógépek terén:


https://www.youtube.com/watch?v=SPoPwrQwm_g


(Nem kerestem, csak láttam hogy van új Linus Tech tips videó és pont erről szól)

2020. febr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!