Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik személyiségtípusba...

Melyik személyiségtípusba tartozol? És hogyan megy a többi emberrel való kapcsolatteremtés?

Figyelt kérdés
Pár éve ellezdett érdekelni a téma, és most egy ideje újra ezen jár az agyam. INTJ személyiségtípus ú nő vagyok. Igazából eddig, soha nem tudtam olyan emberrel kommunikálni, aki ebben hasonló lett volna hozzám. Nem is kerestem konkrétan, csak elfogadtam hogy mindig egyedül vagyok az adott, furcsább dolgaimmal/gondolataimmal. Ti hogyan tudtok ismerkedni? Illetve, hasonló embereket vonzotok, vagy épp teljes ellentéteket?

2020. febr. 29. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Én nem csoportosítom magam semmilyen cikkbe semmilyen témába hogy hogyan gondolkodok vagy milyen személyiségtípus vagyok, mert egyszerre mindenek vagyunk, de elolvastam a jellemzőjét és tetszik. :D Az a része tetszik hogy mindent meg kell kérdőjelezni. Ami így is van. :)

ha csak beszélgetni akarsz, bátran írhatsz. 22/F

2020. febr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

introvertált vagyok, melankolikus személyiség.

ahogy levan irva rólam úgy megy.


az ismerkedés hosszú folyamat nekem, kb 2hónap mire ismerősi szinten tudok nevezni valakit amit kiépitek az hosszú ideig fenn áll.


hasonló természetűvel nagyon jól érzem magam, de igazából megvagyok egy extrovált emberrel is.. akikben meglátom "magamat" és az ami érdekel affelé vonzódom.


Ez igazából nem csak személyiségtől függ hanem szivtől is..ki milyen..jóindulatú vagy rosszindulatú nálam ez játszik.


párkapcsolatnál szigorúan ugyanolyan vagy még jobban befelé forduló legyen.

2020. febr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Szintén INTJ lány.


,,Ti hogyan tudtok ismerkedni?" Úgy kb sehogy. S hogy miért? Ezért: [link]

Nem igazán igénylem más ember társaságát. :D


Összesen 2 barátom van. Az amelyikkel jobban kijövök ISFP, a másik meg INFP.

2020. febr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

INTP nő vagyok, nem vagyok közvetlen és barátságos, egyszerűen csak ritkán igénylem, hogy idegenekkel társalogjak, ha megerőltetem magam, akkor viszont megnyerő és szimpatikus szoktam lenni (munka miatt néha muszáj smúzolnom).

Pont a fentiek miatt valószínűleg nem véletlen, hogy az összes eddigi párom, a jelenlegi párom és az összes tartós barátom/barátnőm extrovertált, spontán és közvetlen személyiség. Sosem tudnék barátkozni ugyanolyan emberrel, mint én, mert attól függetlenül, hogy introvertált vagyok, igénylem, hogy kibillenjek a komfortzónámból és szeretek is kimozdulni, viszont ezekre inkább extrovertáltabb emberek a partnerek.

2020. febr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

INTP/22/L

Az emberek engem ellentmondásos, kiszámíthatatlan személyiségnek szoktak leírni, mivel rengeteg ellentmondás van bennem. Csináltam már többfajta kognitív funkciós tesztet egyébként, ami még nálam szóba jöhet az INFJ illetve ENTP, szóval én ezek keverékének mondanám magam, domináns funkcióim Ne, Ti és Fe ebben a sorrendben.

Szeretek egyedül lenni, elég lusta vagyok és a függetlenségem számomra mindennél fontosabb. Viszont minőségi emberi kapcsolatokat keresek, csak mivel félénk és kissé zárkózott vagyok, nem mindenki vár annyit, hogy megismerhessen, vagy én nem hagyom, hogy megismerjenek, mert egyszerűen érzem, hogy minket az illetővel nem egymásnak teremtettek.

Igyekszem nem sznob és lenéző lenni, nem ítélem el még a bulizós-piálós-plázacicás akárkiket sem, vannak ilyen ismerőseim és aranyos emberek, de inkább absztrakt, komoly embernek tartom magam, gyerekes kíváncsisággal és idétlenséggel megspékelve :"D. Viszont nem szabad beleesni abba a hibába, amibe sok NT, hogy mindenkit lenézünk, aki nem egy könyvmoly-mini tudós-lángelme, van egyfajta “special snowflake” szindróma ami sok kicsit különc, visszahúzódó emberre jellemző manapság. Mostani barátaim ISFJ, ESFJ, INFP típusúak lehetnek talán, a tudálékos emberekből sokszor már kimondottan elegem van, akik folyton kijavítanak meg okoskodnak, szerintem hagyni kell másokat is élni…Továbbá életem során eddig kétszer voltam szerelmes, ENTP és INTJ illetők voltak, de amúgy minden típus bejön, mert ezek a leírások tényleg csak sűrítmények, egyfajta támpontnak lehetnek jók.

Külsőre lányok/nőies vagyok egy ideje, szimplán magabiztosabbnak érzem magam, ha elegánsan vagy csinosan öltözködöm, nem másoknak akarok tetszeni amúgy, hanem magamnak, de így tény, hogy jobban odafigyelnek arra, amit mondok. Az érzelmeimet viszont nehezen mutatom ki illetve az ilyen tipikus lányok témák, hobbik sem annyira érdekelnek.

Véletlenszerű, spontán ismertségek a legjobbak, ahol nem kell tervezgetni, hogy mikor találkozzatok, mit csináljatok stb. hanem úgy minden jön magától, bár ebből van kevesebb. Nyugodt ember vagyok és elég csendes, nem bánom, ha a másik fél extrovertált, sőt talán az előny is, de ne akarjon folyton kihozni a komfortzónámból, nekem szükségem van egyedüllétre, ilyenkor végiggondolom a napot, ötletelek, feltöltődök energiával. Csoportban nem tudok jól érvényesülni, nekem idő kell, hogy egy kérdésre pl. megfelelő választ adjak. Nem zavar, ha más viszi el helyettem a dicsőséget, de az se, ha nekem kell vezetnem egy bizonyos helyzetben. Az egyetlen, amit talán utálok, ha semmibe vesznek, lebecsülnek csak azért, mert csendes vagyok és kezdetben kicsit félénk.

2020. febr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
lányok helyett *lányos :'D
2020. febr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom biztosan, az ISTP-t vagy az INTP-t gondolom a legvalószínűbbnek, lány vagyok. Nincs késztetés bennem arra, hogy magamhoz viszonyítgassak másokat, sokféle emberrel meg tudom találni a közös hangot, elég, ha helyén tudják kezelni az őszinteségemet és helyenként a szarkazmusomat. Az ellenkező nemből még senki sem látta "a Nőt" bennem, mert határozottabb a kiállásom, simán hangot adok az esetleges egyet nem értésemnek, nem szoktam látványosan elérzékenyülni (a sírás számomra pont annyira privát dolog, mint a vécézés), szeretek hülyéskedni, szórakoztatni azokat, akiket már ismerek közelebbről. Volt/van akkora szerencsém mind gimiben anno, mind az egyetemen jelenleg, hogy kimondottan értelmes emberek társaságát élvezhet(t)em, így találhattam olyanokat, akik képesek befogadni a világképemet, netalán a sajátjuknak érezni azt. Igazából ennyi a lényeg, esetleg még azt említhetem, hogy hajlamos vagyok szorongani idegenek közelében, kell idő nekem a feloldódáshoz, bár az egykori középsúlyos szociális fóbiám mostanra enyhévé szelídült.
2020. márc. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ENTJ volt ketszer, kozte egy ENFJ


ha tarsasagban vagyok nyilvan porgok es en vagyok lehtobbszor a kozeppontban

csoportos porjecteknek engem valaszt meg a csoport vezetonek direkt vagy indirekt modon (hozzam fordulnak tanacsert, en osszam be a munkat stb.)

mindenki le van nyozve milyen konnyen beszelgetek tarsasagban meg blabla


a valosagban meg egyebkent mar kerulom az embereket

ha nem szukseges ki se mozdulok

es unom hogy en vagyok a project vezeto sulis szarokban amiert ugye nem kaoik semmijen extra elismerest, csak nekem kell noszogatnom a sok lusta xarzsakot, mekem kell dolgoznom a project szervezesevel es a vegen ramhagyjak, hogy fuzzem ossze az egeszet, amit jo esetben nem beadasi hatarido elott 1 oraval kuldenek at nekem.


kb. idegbajt kapok a sok alacsony IQ-ju embertol aki meg javitani se probal a hibain. pedig total szepen es erthetoen nem bunkon magyarazok el dolgokat, de nem. “majd te megcsinalod” na azt anyad. Meg keressek neki munkat es irjak neki oneletrajzot. Mi vagyok en szeretetszolgalat?

Szoval nem. nem jo vezetonek se lenni, mert sok a melo vele es sok hulyet kell terelgetni.


Intelligens ENTJ szeru sraccal elmegy volt egyutt dolgozni.

Sneaky mu ENTJ Lannyal, aki eloadta mekkora kiraly o, meg a tanarok segget nyalta ora utan, aztan a presentaxio napjan beteget jelentett mert az nem osztalyzos volt, le tudtam volna verni.


Azokkal az emberekkel jovok ki, akik megcsinaljak a feladatukat, ha nem ertik akkor szolnak es kommunikalnak. Utalom a mumajereket es a hulyeket, akik azt hiszik ok xartak a spanyol viaszt. Max sgy szemforgatast kapnak tolem.


Kiket vonzok?

A sok hulyet, aki azt mondja “tanulni” akar tolem, a valosagban meg csak potyazni, hogy megcsinaljam az o dolgukat is.


A sok xar alakot, aki kapaszkodik a hatamon aztan meg azt hiszi egyedul is meg tudja csinalni, jol elrug, utana meg les, hogy hoho ez a no tudott valamit, amit en megsem tudok... utana amelyiknek van bor a kepen jon konyorogni.


A baratom nem hiszem ENTJ, mert annyira nem extrovertalt mint en. Sot egyaltalan nem. Vezetonek jo vezeto, habar en kicsit helyretennek par dolgot felejuk is, mert van pimaszsag par alkalmazottjaban, ami nekem dobbenet.


Osszessegeben vonzok minden hulyet. :D

Akivel meg el lennek szivesen az meg fel tolem sokszor.


A baratom is azt mondta, hogy bekepzeltnek tuntem elsore, holott tok kedvesen mindenkivel elbeszelgettem akkor is a tarsasagban talan 1-2 emberrel kevesebbet. Es akkor is en szolitottam le. Szoval felnek tolem azok az emberek akikkel ismerkednek. A hulyek, akik meg ki akarnak hasznalni annyian lognak rajtam hogy hihetetlen. Mint valami magnes ugy megtalalnak. 😭

2020. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*semmilyen - Uristen, gratulalok magamnak. Komolyan leirtam j-vel.

Lassan erzem az irasomon, hogy mar 7 eve nem Magyarorszagon elek, ekkora hulyeseget irni. 🤭 Meg jo, hogy anonim ez az oldal. 🤣

2020. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem foglalkozom azzal, hogy milyen a személyiségtípusom én csak simán élem az életem vannak barátaim és párom úgyhogy én jól elvagyok.
2020. márc. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!