Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen lelki probléma okozhat...

Milyen lelki probléma okozhat valakinél önmagához kapcsolódó megfelelési kényszert?

Figyelt kérdés

Sport, munka, tanulás, emberi kapcsolatol, minden benne van a dologban. Mi okozhatja ezt nálam? Valaminek a hiánya?


Családi életem és lelkivilágom rendben ahogy érzem. Nem suoktam lehangolt lenni.



2020. márc. 1. 09:28
 1/8 A kérdező kommentje:
28 éves férfi vagyok egyébként. Stresszfaktor nagyon nincs az életemben, kivéve ezt a "mindig csinálni kell valamit" érzést.
2020. márc. 1. 09:31
 2/8 anonymousreview60 ***** válasza:
A legvalószínűbb, hogy a gyerekkorodban tapasztaltál valaki szülő, nagyszülő, ovónő általi méricskélést, és ez azóta aktív. Nem hiszed magadat eléggé szerethetőnek. Ha lustának tartotrak, abból eredhet, hogy mindig tenni akarsz valamit. De az is onnan ered, hogy valakinek a szeretetére vágytál. Javaslom, hogy keress fel egy pszichoterapeutát, mert itt aligha tudunk kellően mélyre ásni.
2020. márc. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kaptál zöldet! Nem tettem hozzá, hogy kb fél éve van ez csak, nem régebb óta. Lehet, hogy nem régi esemény okozza? Élvezem a dolgot, csak kíváncsi vagyok.
2020. márc. 1. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mit is jelent ez nálad? Hogyan éled meg ezt a problémát a mindennapokban? Vannak hasonló gondolataim, azért kérdezem (30+/f)
2020. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem ez nem probléma. Élvezem ha csinálhatok valamit, ami nem tétlenkedés. Annyi, hogy ha leülök tévézni, enni, vagy akármit csinálni ami nekem üresnek tűnik, akkor feszült leszek és tenni akarol valamit. Nem vagyok eközben hiperaktiv, csak nem akarok megállni.
2020. márc. 1. 10:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Azzal kezdted, hogy probléma és most is azt írtad, hogy nem jó neked így, közben azt mondod mégsem probléma...

Szerintem először azt kellene tisztáznod magadban, hogy milyen mértékben jelent ez gondot neked és belátod-e hogy kezdeni kell vele valamit, vagy inkább együttélsz vele. Bármelyiket is választod, ennél a köztes agonizálásnál csak jobb lehet.

2020. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igaz, inkább nem probléma, csak érdwkel az oka. Ez talán korrekt tényállás belegondolva.
2020. márc. 1. 10:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam pl.: az, hogy nem születtem egészségesen, így teljesíteni akarok hasonlóan úgy, mint a többi ember.
2020. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!