Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai 50+ éves emberekre...

A mai 50+ éves emberekre miért jellemző általánosságban, hogy azt hiszik mindig, mindenben igazuk van?

Figyelt kérdés

(Előre leszögezném, hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN beszélek és tisztelet a kivételnek, szóval ne írjatok ilyeneket, hogy te elmúltál 50 és rád nem jellemző.. vagy a szüleidre vagy ismerősöd ismerősére sem...)


Sokat beszélek emberekkel és azt tapasztaltam, hogy míg egy mai 20-30 éves embernek nincsenek kőbe vésve a hiedelmei és ha téved, akkor belátja, nevet rajta és lehet vele tovább beszélni, addig egy mai 50 éves egyáltalán nem akar változtatni a véleményén, még ha egyértelműen nincs úgy, ahogy gondolja. Ha vita van velük és elfogynak az érveik, akkor bezárkóznak és védekezni kezdenek (mintha erre egyáltalán szükség lenne és mintha ő ellenük történne támadás)


Azt vettem észre, nem csak én, hanem más velem egykorú is, hogy egy mai 50+ éves ember képtelen belátni, ha téved. Meg vannak róla győződve, hogy mindig minden úgy van, ahogy ők gondolják és aki máshogy gondolja, annak elment az esze, vagy támadni akarja őket.

Inkább teremtenek egy új valóságot, csak, hogy nekik "legyen igazuk" :D


Én arra gondolok, hogy a neveltetésükben keresendő a hiba. Azaz, pl iskolában, ha 4-est hoztak haza, akkor leszidták őket, sem mint megdicsérjék, ezért nem mernek "hibázni" és úgy gondolják, hogy ha hibáznak is, akkor azt el kell titkolni mások elől, nehogy megtudják.


Mit gondoltok miért ilyen önfejűek és makacsok a mai idősek?


2020. márc. 1. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Fú, de utálom az általánosításokat! Nincs ilyen! Nem kell utálkozni! Te fiatalabb vagy, aztán mégis azt hiszed, hogy igazad van! Pedig nincs!
2020. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Én ezt még általánosságban sem tapasztaltam. Sőt, nem érzékelem, hogy a mai 20-onévesek olyan jaj, de belátóak lennének. Én úgy látom, leginkább a 30-40-es korosztály az (ha már ki kell emelni valamelyiket), akik úgy érzik, hogy "ők aztán már tudják a tutit". Mert ők már befejezték a tanulmányaikat, de nem túl elavult a tudásuk, általában tartják még a lépést az új dolgokkal, de van már személyes gyakorlati tapasztalatuk mind a szakmájukban, mind úgy általában az életben.
2020. márc. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló.


Kérlek indokold meg, hogy miért nincs igazam. Kijelentéseket érvekkel támasztunk alá, úgy állja meg a helyét, önmagában nem. Tehát miért nincs igazam?


2. Hány éves is vagy?

2020. márc. 1. 12:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem személyiségtől is függ. Anyum és apum is túl van 50-en, apám ilyen, de az egész famíliája is, valamilyen szinten én is meg tesóm is örököltük ezt a tulajdonságát, anyám meghallgatja más véleményét és vagy egyetért vagy nem, de nem fitogtatja. Más ötvenesen még nem figyeltem meg, ezért tartom inkább beállítottságnak is, hiszen huszonéves is lehet ilyen, de arra ráfogjuk "mert naív".
2020. márc. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, 35+ (szóval a legrosszabb korosztály)
2020. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Ezt én is tapasztalom.

Én csak egy generációval vagyok fiatalabb, szóval előbb-utóbb én is 50+-os leszek, és kíváncsian várom, mikor fogom azt érezni, hogy csak nekem lehet igazam, mindenki köteles a véleményemet 100%-os Szentírásnak venni, és kinyalni a fenekemet.


A véleményem a kérdésre a következő:

Egyetértek azzal, hogy a neveltetésükben van a hiba. Őket úgy nevelték, hogy az idősebbnek mindig, minden körülmények között igaza van, és neki kutya kötelessége tisztelettel meghallgatni, mindent eltűrni, és aszerint alakítani az életét.

Így is tett, és most, mikor ő is idős lett, megtapasztalja, hogy noha ő félretette a saját gondolatát és vágyát az idősebbek miatt (megadta a "tiszteletet"), közben felnőtt egy generáció, akit nem így neveltek, hanem a véleménynyilvánítás szabadságában.

Vagyis ő nem kapja vissza, amit ő megadott az előtte járóknak. Ha eszetlen (és miért ne lenne az?), akkor sértésként éli meg, és úgy, hogy a fiatalabbak pofátlanok, és kitúrják őt mindenhonnan.

Ilyenkor kezdi a "bezzeg az én időmben" hozzáállást, ahelyett, hogy a korral járó bölcsességét arra próbálná használni, hogy megfelelően kommunikáljon a nála fiatalabbakkal, és tudomásul vegye, hogy neki sem szabad mindent.

Vagyis hogy megértse, a világ változik, és azt kapja vissza a fiatalabbtól, amit ő ad neki.


(Engem 35/n most tavasszal rúgtak ki, mert volt egy vénasszony a munkahelyemen, aki folyamatosan beszólogatott a magánéletemre és a külsőmre, én pedig egyszercsak - minő meglepetés - visszaszóltam. Hivatalosan köteleztek bocsánatot kérni, én pedig elmondtam a véleményemet, és gúnyt űztem a vénasszonyból. Nem bánom, hogy megtettem.)

2020. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Köszi a választ. Igen, jól tetted, hogy visszaszóltál. Az ember legyen példamutató, függetlenül a korától.


Amint elmúlik valaki 18, jogszabály szerint egyenlő jogokkal rendelkező felnőtt embernek számít és megérdemli ugyanazt a tiszteletet, amit neki is nyújtania kell mások felé.

2020. márc. 1. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Mert a világ változott, de ők nem feltétlen, és inkább hajtják a sajátjukat.
2020. márc. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!