Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít fel ez a...

Csak engem idegesít fel ez a jelenség?

Figyelt kérdés
Amikor mondják a híradóba, hogy mondjuk xy karambolozott yxel az M3as autópályán, és 4 ember meghalt, köztük 2 gyerek. Miért, talán egy felnőtt élete nem ér többet? Miért kell kihangsúlyozni hogy 2 gyerek?? Én a felnőtteket is sajnálom, hogy meghaltak.... Ha anyám meg egy vadidegen gyerek halna meg, meg jó hogy anyám miatt sirnék pl... Jó ez hülye példa, de nem ez a lényeg. Talán a felnőtt élete nem ér többet?
2020. márc. 2. 12:15
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Bocs úgy kérdem h a felnőtt élete nem ér semmit?
2020. márc. 2. 12:17
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Az érzelmekre hatnak, a gyerekhalál ténye pedig még inkább hat.
2020. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor a drámára mennek, hogy reagálj, hogy "awww, még semmit nem élt, és meghalt ilyen fiatalon".
2020. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem idegesít, csak én sem értettem először, aztán leesett, hogy kb arról van szó, amit az előttem válaszolók írnak. Ugyanez, hogy kiemelik "nő halt meg". Írom ezt nőként.
2020. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Még hányszor fogod megkérdezni? :D
2020. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
28%

Nem.


Te meg csak idegeskedjél rajta! :D

2020. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%

A gyerekhalál nagyobb tragédia, örülj neki, hogy a rokonságodban még nem halt meg gyerek.

Ha lesz gyereked, akkor is egyből érteni fogod, miért emelik ki ezt a híradásokban.

2020. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%

Nagyobb a veszteség, mert szerencsétlennek alig volt lehetősége élni. A szeretteinek is óriási érzelmi teher még ahhoz képest is, ha mondjuk (majdnem) felnőttként szülőt veszítesz el (ami a dolgok rendes menete szerint előbb-utóbb mégiscsak sorsszerű). És a potenciál. A felnőtt cseszheti, ha nem úgy élte le az elmúlt 30-40-50 évét, ahogy érdemes lett volna. A gyerekből még bármi lehet.

Nem olyan bonyolult dolgok ezek. Kevesebb háborgás, több érzelmi készség.

2020. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%
Engem nem idegesít. Nem zavar, hogy kiemelik. Ettől még eljut az agyamig, hogy 2 felnőtt is meghalt.
2020. márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
60%

“Ha lesz gyereked, akkor is egyből érteni fogod, miért emelik ki ezt a híradásokban.”


De mindenki valakinek a gyereke. Egy hatvan évesnek kevésbé fáj talán, ha a 30 éves felnőtt fia hal meg?

2020. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!