Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt extrém spórolós ember?

Van itt extrém spórolós ember?

Figyelt kérdés

Nagyságrendileg mennyi a kereseted és a kiadásod?

Milyen taktikákkal tudsz több pénzt megtartani?

Pszichésen hogy bírod a terhet?

Mennyi pénzt tudtál így összegyűjteni?



2020. márc. 2. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem spórolok, hanem az utolsó fillérig eldorbézolom a 43.000 Ft-os nyugdíjamat.
2020. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
En csak kivancsi vagyok, bocsi. Egyszer volt egy no gyakorin, aki a regi ruhait hasznalta betetnek, es a nyilvanos wckbol lopott haza papirt.
2020. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Külföldön dolgozom, fél millát keresek havonta, ebből kb 300.000 Ft-ot rakok el. Ha elfogadja az ember hogy néhány évig ez ilyen lesz, akkor túl lehet élni. Egy nagyobb jó érdekében.
2020. márc. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A havi fix kiadásom 0 Ft. Lakhatás, rezsi ingyen van (nem mamahotel, de nem árulom el), a fizetésem ennek okán elég alacsony, de alkalmi munkákból tudom növelni ritkán.


Ha nem jön közbe olyan kiadás, mint betegség miatt gyógyszer, vagy valami munkaruha, akkor többé-kevésbé a kaját is megtudom oldani.


Viszont úgy élek, mint egy csöves, nincsenek emberi kapcsolataim a munkán kívül és havi 200-tól ha megszakadok se tudok többet félretenni, mert fölötte már életmódváltás kéne, ami azzal kezdődne, hogy albérlet, fix mínusz havi 150 és akkor még havi 300 mellett is kevesebb maradna és többet kellene költenem mert nem maradna időm ingyen kaját kajtatni meg potyázni és nem járhatnék topisan, mosószerre, öblítőre is több menne, kéne vennem BKV bérletet is, szóval nem érné meg.


Ha lenne mamahotel, mint sok más hozzám hasonló fiatalnak, akkor tök könnyű lenne kipróbálgatni magamat külföldön meg vállalkozgatni, csak éppen ha egy lapra teszek fel mindent és nem jön be, akkor minden összeomlik, amit eddig felépítettem és nem 0-ról, hanem -150 000 Ft + rezsiről indul a havi túlélésem.


Egy hasonló gondolkodású, spórolós barátnő tudná jobbá tenni az életemet, de ilyen nemhogy ebben az országban, de az egész bolygón sincs szerintem.


És pszichésen kezdek eléggé beleroppanni, mert pont a mérhetetlen jólétnek és gazdagságnak köszönhetem az ingyen lakhatásomat, így bárhová is megyek, mindenhol ezt látom.


A célom egyébként az lenne, hogy felszabadítsam magam a bérrabszolgaság alól, mint modernkori (bér)rabszolga. Ez pedig tőkejövedelem útján lehetséges. Az összes többi csak bullshit. Ha szereted a munkádat is csak akkor tudod szeretni, ha nem kényszer. Ha a megélhetésért kell dolgoznod, akkor már van egy kényszer és meggyűlölöd, belefásulsz.

2020. márc. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 nem engedtem meg , hogy írjál,holnap a sufnit kell kitakarítanod, addig nem mész el amíg le nem dolgozod az árad amiért a Karcsinak fizettem. Meglakolsz!


Csak vicc volt.



Egyébként én.


Már 3 éve nem vettem magamnak semmit. Ugyan az a ruha, cipő, zokni.

2020. márc. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én igen, pl csak egy elektromos eszközt használok egyszerre, 2 db wc papírral akár négyszer is kitörlöm a hátsómat
2020. márc. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Úgy alakítom, hogy a fizum 10%-át félreteszem minden hónapban. Van olyan hónap, hogy így is van pluszom. A másik, hogy minden héten félreteszek egy alapból kiinduló, de minden héten kicsivel növekedő összeget. Pszichésen alapból erre hangolódtam rá, így nem gond. Sokat, de nem egy Maserati-ra valót a mellet, hogy nem keresek veszett sokat.
2020. márc. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"2 db wc papírral akár négyszer is kitörlöm a hátsómat"


...vagy inkább csak szétkened.

:)

2020. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
csak hiszed, hogy szétkenem:)
2020. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!