Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik betegen mennek be iskolába/munkahelyre?

Figyelt kérdés
Nem csak a gyógyulási esélyeiket rontják, hanem összefertőzik a többieket. Az iskolák kész biológiai fertőző helyek. Egyszerűen rühellem, hogy influenzával miért nem lehet otthon maradni. Egsetemre járok, és előadáskra, ahova nem kötelező bejárni (és az intereneten fent van a ppt, amit felolvas a tanár), simán beülnek az emberek 40 fokos lázzal és hurutos köhögéssel, miközben mindenkit leköhögnek és letüsszentenek. EGYETEMEN! És még nincs is zh vagy vizsgaidőszak, csak most kezdődött a félév, ez a 3. hét. Akkor mi lehet a közép és általános iskolákban, bele se merek gondolni... Beülnek a tömeg kellős közepére, és mindenki elkapja mellette, előtte, mögötte, aki eddig megúszta. Megbetegettem még iskolakezdés előtt, tömegközlekedésen összeszedtem az influenzát, majd iskolakezdésre meggyúgyultam, de minden jó barátom a halálán volt még, és bejöttek, mindkét oldalamra beültek, meg elém is, mögém is és szinkronban ment a köhögés, tüsszentés. nem tudtam kimenekülni onnan több óráig. Azt még megúsztam, de ma is egy előadáson 4 ember beül mögém, mind halálukon vannak, megállás nélkül hangosan hurutosan köhögnek, az előadást nem is lehet hallani tőlük, rám is kögöhtek sanos, és már én is gyengülök megint, köhögök, minden bajom van MEGINT. Összefertőztek újra.... Nektek erről mi a véleményetek? Én megőrülök ettől...

2020. márc. 3. 00:32
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
78%

Hát...legalább kiírtad magadból :D Most nyilván bólogatásra vágysz, hát ja nem szép dolog, hogy bemennek, másrészt meg sok szülő beküldi a gyereket, mer nehogymár lógjon? Hová rakja? Vegyen ki szabit? és különbenis :D

Sok irodában meg a home office valami ördögtől vlaó dolog, pedig valójában a legélhetőbb rendszer, ha nincs szükség szmeélyes jelenlétre...kicsit fejlődnünk kell ezen a téren. Ezen kívül mondjuk egy skype óra miért olyan elképzelhetetlen?

2020. márc. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

A Home office-t én is támogatom, álommeló lenne csak sajnos Magyarországon. Meg a skype szerű jelenlétet is egyetemen, valamilyen olyan programmal, ahol a tanár otthonról közvetíti az anyagot és mások otthonról bekapcsolódnak. És lekövetné, hogy ki meddig volt bent a kurzuson. Természetesen egyetemen lenne ez a leghatékonyabb.

Nem kell szabit kivenni azért mert a gyerek otthon fekszik influenzásan. otthon egyedül is meg tud gyógyulni, ha nagy baj van majd hív telefonon vagy bemegy/beviszem az orvoshoz. Egyedül is tudja inni a neocitránt meg bevenni az algopyrint, és van TV, internet hogy elfoglalja magát. Nem értem mi ebben a rohadt nehéz. Majd felzárkózik a tanulányaiból, első az egészség, utána a tanulmányok.

2020. márc. 3. 01:09
 3/43 anonim ***** válasza:
35%
Hát abban igazad van hogy ha be lehet küldeni suliba akkor felügyeletet nem igényel, de azért egy beteg gyerek ha tényleg beteg akkor így könnyen kiszárad ha nem itatod, ilyesmi, alig tud mozogni, alszik sokat, értjük...de nyilván iylen állapotban már nem lehet beküldeni szóval ez megoldja önmagát. Am a másik oldalról ez olyan hogy az illető elhivatott, szóval így egy kis nátha még nem ok hogy cserben hagyja a munkatársakat, ne dolgozzon, vagy ne tnauljon, ez egy másik szempont,
2020. márc. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%
Ugyan ez a véleményem, sokszor nem értem ezeket az embereket,ha otthon maradnának hamarabb meg tudna gyógyulni mint ha be járna suliba vagy munkába.
2020. márc. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
99%
Beszélhetnél a volt főnökömmel. Ő megmondta, sok a meló, ha infúziót húzod magaddal, akkor is be kell jönni dolgozni. Amint tudtam leléptem, de kitudja mennyi főnök van hasonló véleménnyel.
2020. márc. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
10%
A munka hősei. De lehet, hogy a mani rabjai.
2020. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
48%
Azokat megkérdezted, akik betegen mentek egyetemre, hogy miért mentek be? Mit mondtak? Én valamiért nagyon ritkán kapok el influenzát, úgyhogy engem nem zavar ha betegen bejönnek dolgozni, az ő bajuk. A főnök felelőssége pedig hogy hazazavarja pihenni vagy home office-ba az embereket.
2020. márc. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim válasza:
91%

Sok munkahelyen, élethelyzetben annyira leterheltek az emberek, hogy fel se tűnik, hogy ez most betegség, és nem fáradtság. Ha minden kis rosszullét miatt otthon maradsz, annyi meló gyűlik össze, hogy biztosan belebetegedsz. Szóval inkább bemész. Nincs rendben, de ez van. Az egyetemisták meg

csak nem akarnak egyedül otthon maradni.. vagy ezt látják a szüleiktől, és azt hiszik, hogy ez így helyes.

2020. márc. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
89%

Egyetemre bementem, reggeltől estig ott voltam betegen. Nem volt lázam vagy ilyesmi, és nem is vírus volt, de én szenvedtem, az tuti. Nem akartam elhasználni a hiányzásokat.


Na, soha többé ilyet! Megbántam.

Nagyon megbántam. Ráadásul utána olyan beteg lettem, hogy egy hétig nem bírtam bemenni. Mert nem pihentem ki időben.

2020. márc. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
31%

Talán inkább azzal kellene foglalkoznod, hogy miért ilyen baromi gyenge az immunrendszered, hogy folyton elkapsz valamit.

Vitaminok, sport és sok alvás!

2020. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!