Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért magáztam le hirtelen...

Miért magáztam le hirtelen ijedtemben egy velem hasonló korú férfit, mikor odajött hozzám?

Figyelt kérdés
35 nő vagyok. A ferfi odajött és ijedtemben elkezdtem magázni. Nagyon hülyén jött ki, soha nem csinaltam még ilyet. Elég depressziósnak tűnt..
2020. márc. 3. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Az se normális, hogy te megijedsz egy embertől.
2020. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem!

35 éves nőként eszembe nem jutna letegezni egy vadidegen, 35-40-es pasast, még ijedtemben sem.

Teljesen normális, hogy magáztad, kivéve, ha olyan a foglalkozásod, ahol a nők kortól függetlenül tegezik a kuncsaftot.

2020. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Vendéglátásban dolgozom és nálam 10-20 évvel idősebb pasikat tegezek magázok kisugárzásuk,önbecsülésük,beszéd és öltözködési stílusuk alapján...és nem meglepő ha egy depressziós ember idősebb a koránál..
2020. márc. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Kifejtenéd ezt bővebben? Pl. ki az akit te adott pillanatban magázol és veled egyidős vagy 10 évvel nem idősebb nálad? Azért kérdezem mert elég durva volt az én szitum. Azóta se ertem a viselkedésemet, de a pasas ismerkedni jött oda, és rögtön azt láttam, hogy egy nagyon komoly ember aki komoly dolgokat csinalhat (amúgy mint lenyomoztam ez i gaz is), de az egója sehol nincs mert depis, de ahogy elkezdtem magázni elkezdett magáról is meg rólam is E/3 személyben beszélni mintha gúnyolódna vagy nem ertené.... utana már roppant ciki lett az egész beszelgetés.
2020. márc. 4. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem tegeznék le 30 feletti ffiakat. Habár nem is szorakozohelyekre jârok ahol ez a modi.
2020. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező,alapvető etikett ,hogy bemutatkozásnál nemtől/kortól független megadjuk a tiszteletet azzal,hogy magázódunk.Ebben nincs semmi gáz.

"


CÍMOLDAL TERASZ 4 ILLEMSZABÁLY, AMIT ILLIK ISMERNI

4 illemszabály, amit illik ismerni

A zavarbaejtő alapokról

Manapság nem igazán népszerű az udvarias viselkedés, pedig igenis illik tudni, hogy mi illik. Kezdd az alapoknál!

Mondovics Pálma

2008.02.19. Küldd el ismerősödnek a cikket!

CÍMKÉK


FÉRFI

FIATAL

ILLEM

ÖLTÖZKÖDÉS

TERASZ


Míg néhány évtizede az keltett feltűnést, aki nem ismerte, mikor hogyan illik viselkedni, addig manapság arra kapjuk fel a fejünket, aki pontosan ismeri az illemszabályokat. Pedig egyáltalán nem bonyolult az udvarias viselkedés, ráadásul sokkal jobb benyomást kelt egy olyan ember, aki ismeri az etikettet, mint az, aki képes félrelökni egy nőt csak azért, hogy előbb léphessen be az ajtón.


Ám illemszabályok nemcsak a társasági viselkedésformákra vonatkoznak, hanem az öltözködésre, a köszönésre és a telefon-használatra is! Ha nem szeretnél neveletlennek tűnni, itt az ideje, hogy megismerd az etikettet!


"Jó napot!" vagy "Üdvözlöm"?

Hála a magyar nyelv gazdag szókincsének, van miből választani a köszönési formák közül. Ez a gazdagság azonban hátránnyal is járhat, ám csupán azok számára, akik nem tudják, mikor melyik kifejezést is illik használni, ha üdvözlésről van szó. Ahhoz pedig, hogy helyesen használd a nyelvet, érdemes tisztában lenned az egyes kifejezések érzelmi töltetével is. Az egyes napszakokhoz kötődő köszönési formák - Jó reggelt kívánok! vagy Jó estét kívánok! - például illendőek, ám semleges érzelmi töltettel rendelkeznek, így akkor ildomos használni őket, amikor idegennel vagy kevésbé közeli ismerőssel találkozol, és azon személyek esetében, akikkel magázódó viszonyban vagy. Ám ne felejtsd el: a "Jó reggelt!" önmagában nem sokat jelent, a "kívánok" szó hiányában inkább udvariatlanságra vall - hasonlóan a "Viszlát"-hoz -, mint jólneveltségre!

A "Tiszteletem" kifejezés ma már régies formának számít, hasonlóan a "Kezét csókolom" formulához, ám ettől függetlenül mindkettő használatos ma is: előbbit akkor érdemes, ha valóban tiszteletedet szeretnéd kifejezni, utóbbit pedig akkor, ha idős hölggyel állsz szemben.


Tegeződés? Magázódás? És ki kezdeményez?

A kérdés nem tűnik bonyolultnak, ha egyidős és azonos nemű személyekről van szó, ám akkor már sokan gondolkodóba esnek, amikor valamelyik tulajdonság eltérő. A legnagyobb kérdés pedig általában az, hogy mégis kinek illik kezdeményezni?

Az etikett szerint az azonos neműeknél a magasabb rangú, eltérő neműek esetében pedig a nő joga a kezdeményezés, sőt ez utóbbi akkor is elsőbbséget élvez, ha nála jóval magasabb rangúval áll szemben. Ez utóbbiból következik, hogy a férfi nem kezdeményezhet tegeződést a nővel, de vissza sem utasíthatja, az ugyanis sértésnek számít.

Mint ahogy azt említettük is, a tegeződés az azonos korúak és neműek között általában nem okoz gondot, érdemes azonban tudnod, hogy mindez nem jogosít fel arra, hogy bárkit letegezz: hiába egyidős veled egy idegen, csak úgy letegezni illetlenség"

Ez csak alap ☺ Ne érzed magad kellemetlenül emiatt.

2020. ápr. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!