Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kéne minden kis lelki...

Miért kéne minden kis lelki problémával szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés
Számtalan kérdést láttam már, ahol pl. egy srác félénk volt a csajozáskor. Mi volt rá a válasz? Forduljon pszichológushoz. Vagy 25 évesen még szűz volt valaki? Forduljon pszichológushoz. Valakinek stresszes napjai voltak a munkahelyén, őt is szakemberhez küldték... lehet, hogy bennem van a hiba, de csak szerintem hülyeség ezekkel a problémákkal szakembert felkeresni? Ezzel nem azt mondom, hogy senkinek nem kell segítség, mert valakinek tényleg komoly lelki problémái vannak, amire nincs más megoldás, na de arra, hogy stresszes a munka?! Mégis milyennek kéne lennie a munkának általában, Hawaii didzsinek? És a pszichológus majd megoldja mi? Nem túlzás ilyenekért szakemberhez menni?
2020. márc. 6. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Örülök, hogy nem csak engem zavar néha ez, hogy itt a gyakorin mindenkit, mindig minden piszlicsáré ügy miatt, rögtön pszichológushoz zavarná a kommentelők nagy része. Hidd el, már nekem is feltűnt.
2020. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlzás. Életvezetési tanácsadásnak hívják, mikor nem konkrétan valamilyen kórkép miatt jársz szakemberhez, hanem valamilyen egyéb probléma miatt.


Ha meg tudja oldani ezeket az ember saját magától, tegye, de a többség nem tudja. Inkább jól leissza magát, és megy minden tovább szarul.

2020. márc. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 October15 ***** válasza:
100%
Nyilván nem kell mindennel pszichomókushoz rohangálni már csak azért sem mert igen fura állatfaj, de nem a probléma "komolyságán" múlik a kérdés hanem azon, hogy egyedül / a környezete segítségével tudja-e kezelni a problémát / látja-e, hogy mi az oka. Ha igen akkor nincs szüksége pszichológusra, ha nem akkor van.
2020. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azerintem azért, mert aki ahelyett, hogy a környezetében levő barátaival, szeretteivel meg tudná oldani a "kicsi" problémáját, ide jön keseregni a noname internetre, felületesen leírt sztorival, sok téveszmével a szövegében, és általában az is mindig előjön, hogy az érintett emberrel, akivel problémája van, nem tud érdemben kommunikálni. Ezt nem fogja megoldani egy kommenttanács.
2020. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És kíváncsi lennék rá hány embernek van valóban pénze pszochoterápiára mikor 1 alkalom 10-12 ezer forint.

Sokszor csak elég egy tapasztaltabb ember bölcsessége.

Az ide írók története pedig tényleg hiányos néha.

2020. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

2-es , gőzöd nincs arról milyenek az agyturkászok zöme.


Végig hallgatnak, írnak egy diagnosztikát és megy a többi dokumentum közé.


+ Az agyturkászoknál sokan csak kiadják a magukban elfolytott szavakat, de az agyuk nem hajlanó sokszor nyitni a pozitív felé.

De sok helyen nem is foglalkoznak ezzel.


Az ingyeneseknél hallgatnak.

A fizetősnél precízebben felmérnek, de sokszor ott is csak egy dokumentum halmazzá válik az ember, akiből pénzt lehet kihúzni, mert gyenge önmagában.


Nem "szakember" kell, hanem tudatos öntudat s erre kell rávezetni az embereket.


Nem megmondani "te most ezt és ezt fogod csinálni", hanem kérdezni pl miket szeret, legyen az hobbitól kezdve nyugodt pillanatig. S úgy feltenni kérdéseket, hogy rávezessük, hogy pl mondja ki, amiket szeret azokat rendszerezze s miből mit tudna még kihozni.

Pl a tehetséges alkotó miket szeret leginkább megalkotni a saját két kezével, milyen érzéssel tölti el mikor alkot.


Felidéződik benne s tereli saját érzéseit, gondolatait azokra a pozitív impulzusokra.


Nem szakember, hanem egy oda figyelő rendes ember/személy kell az ember életében.


Pl a szülőnek is részben ez lenne a feladata. Nem csak megcsinálni kellene a gyerekeket, fizetni a dolgaikat, etetni stb, hanem a lelki,szellemi fejlődésükben is oda kellene tenni magukat.


Persze egyszerűbb rohanni s a gyerek kezébe nyomni az elektronikát, ezzel elhanyagolva a gyermeknevelés fontos részét + szociális problémákat is vonzza ez...


S ezt fiatal huszonéves fejjel mondom, anno is tizenévesen így gondoltam.

(Igaz, mindig kilógtam, mert más szinten voltam az átlagnál)


Akiket olvastam s éreztem tudok segíteni, azokkal beszélgettem discordon, volt akikkel találkoztam, mert az már önmagában egy jó jel, ha felfedezi saját hibáit valaki és javulni szeretne.

S ez ez a pont: minden fejben dől el.


Volt akivel a javulások után tisztáztuk a koromat. Meglepődött, s megköszönte ugyan úgy.


Munka, élet mindennapjai...

A saját életünket alapon mi határozzuk és építjük fel!

Rajtunk áll, hogy hagyjuk magunkat megfulladni vagy kitörünk abból amit pl felhoztál: munkahely.


Kérdés az: feladja vagy harcol a jobbért?

"Én életem, én testem, én tudatom, én tetteim"


Persze lehet segítséget kérni, adni pl szakmabeli, vagy csak jó tanács, egy kellemes beszélgetés/gondolat csere pl teniszezés/tollasozás alatt.


Az embereknek nem agyturkászra lenne szükségük, hanem egymásra adok-kapok elven működve.

2020. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Akkor itt a lehetőség, hogy mindenkinek külön-külön megmond a frankót.
2020. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Mert nem ismerjük személyesen a kérdezőt, többek közt azért. Sokaknál az is megfigyelhető, hogy minden javaslatra, bármire, ami a változást, vagy azt célozza, hogy önmagáért tegyen valamit, jön a kifogás.

"ismerkedek neten de nem megy, mert én senkinek se kellek" - jönnek aválaszok, hogy élőben mit tegyen (egész nap számítógépezik és nem mozdul ki a lakásból), közli, hogy sem kimozdulni, se megváltozni nem akar, se bárhova eljárni, mert "úgyis szemét emberekkel találkozna akik majd jól bántanák őt", meg "úgyse lenne sikere semminek mert már valamikor próbálta és akkor is mi volt", stb...

Nincs személyes ismeretség, az ember most mit mondjon erre?

2020. márc. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

De 6-os, tudom, milyen a pszichoterápia, mert járok. Csoportterápiára is. Ingyenes verzióra.


Szerencsém van, hogy jó embert fogtam ki, rosszat is lehet, ahogy voltam már kritikán aluli gasztroenterológusnál vagy sebésznél.

2020. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert a félénkségnek biztosan oka van, és ha valaki emiatt még 25 évesen sem tud párt találni, miközben szeretne... Akkor kövezz meg, de tényleg nem ártana felgöngyölíteni az okokat.


A pszichológus pont ezekhez a "piszlicsáré" dolgokhoz való, szakképzett pszichoterapeuta, pszichiáter keményebb esetekben kell.


Persze, lehet, hogy az illetőnek vannak barátai, szerető családja (sok esetben mondjuk nincsenek), de ha meg folyton őket traktálja a problémáival, akkor mindenki kerülni fogja, mert energiavámpírrá változik.

2020. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!