Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztál már igazán gátlást...

Találkoztál már igazán gátlástalan, "mesteri" manipulátorral? A lényeg lent, mert ez elképesztően megmozgatott engem!

Figyelt kérdés

A pszichopatákat kérném elhagyni a válaszokból, most az érzésekkel így-úgy rendelkező emberekre szeretnék fókuszálni.


Azért merült fel bennem a kérdés, mert tegnap találkoztam egy volt barátommal, aki teljesen új ember lett. Egy elhízott, pattanásos, szorongó, sikertelen srác volt. Kb egy évig nem találkoztunk mert összevesztünk, de tegnap újra belebotlottam.

Azelőtt is hallottam róla hogy újonnan gyanús, szokatlanul nyitott lett, befolyásol, összeugraszt embereket, elszeparál egyeseket és behálóz, effélék, de annyit hazudott, hogy alig egy- két ember hitte el ezt róla. Profi módon csinálta, lépett párat a létrán, az biztos.


Nem hittem a szememnek mikor megláttam:

Legalább 20-25 kg súlyvesztés, rendezett, minőségi ruházat, haj, jelentős felszedett izomtömeg, és az emberek - Körberajongták!

Valamiről nagyon beszélt éppen vagy négy-öt embernek, tömeg volt a szórakozóhelyen, így nem hallottam miről, de látszott rajtuk, hogy el vannak olvadva.


Valakiben ekkora irdatlan törést okozhat a szürke egér szerep? Komolyan gyomorideg kapott el a látványtól, mikor szembesültem azzal a személlyel, akiről egy éven át hallottam, hogy milyen lett. Nem hittem, hogy ilyen komoly.



Nem irigykedek, megvan a magam élete, de elképesztően meglepett, és véleményeket szeretnék.



2020. márc. 7. 08:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Szó szerint megdermedtem, megrémültem ettől a hirtelen változástól. Talán ez a legjobb szó rá. Nem néztem sokáig, de a régi embernek nyoma sem volt rajta, valahogy olyan erőt sugárzott, hogy csaknem én is odamentem hogy megnézzem közelebbről. Leírhatatlan érzés volt, és rémisztő.
2020. márc. 7. 08:13
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Volt egy barátom aki szintén ilyen “mesteri manipulátor” volt, meg persze gátlástalan. Nem mondom, hogy nála hirtelen váltás volt ez, mondhatni egész életében ilyen volt, a génjeibe írták a megnyerő, ugyanakkor álnok személyiségjegyeit.

Én már megszakítottam vele a kapcsolatot, mert meguntam a játszmáit, de nemrég értesültem róla, hogy most nagyon le van csúszva, mentális zavarai, depressziója emészti és manipulációja mostmár inkább zsarnokoskodássá vált. Szóval lassan-lassan mindenki elfordul(t) tőle.

Szóval a kérdésre válaszolva, igen ismerek. Ugyanakkor a bátyám is elég jól manipulálta az ismerőseit, barátait (gyerek és kamaszként), de nála a változás abban állt, hogy visszavett magából, ő megunta, hogy mindenkivel egy véleményen van.

2020. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a gyermeteg rajongás annak a tudatában, hogy emberileg nulla az az elképesztő.


Amúgy bárki, aki rendelkezik egy minimális akaraterővel meg tud valtozni.

2020. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

"A pszichopatákat kérném elhagyni a válaszokból, most az érzésekkel így-úgy rendelkező emberekre szeretnék fókuszálni."


Először is, nem te mondod meg, hogy egy válaszadó hogyan és mire válaszoljon. Ez előre kontroll, ebből meg énb nem kérek.


Ha annyira félsz a pszichopátiától, akkor rossz nyomon jársz, mert akinek a személyisége ilyen drasztikus módon, nagyon rövid idő alatt, különösebb agyi organiukus változás vagy nagy pszichés trauma nélkül

negatív irányban megváltozik, az bizony épp a pszichopátia irányába tart. És csak idő kérdése, hogy mikor ér oda.


A manipuláció azt jelenti, hogy kerülő úton, vagy erővel, ésszel mások felett mindenáron lelki kontrollt, hatalmat szerezni, Ezt lehet tanulni, is, de a legnagyobb manipulátorok nem a face-n vagy az isntán gyorstalpalnak, vagy csak a kötelező PR-szöveget nyalják be, hanem egyrészt hajlamuk van a mások lelke feletti kontrollra, zsarnokoskodásra, másrészt eszük is hozzá és érzékük is.


Aki mások fölött hatalmat akar, manipulációval, annak okosnak kell lennie - mert csak azt lehet manipulálni igazán, aki vagy tőled függ (család, kiszolgáltatottság) vagy akinél okosabb vagy.


És igen, találkoztam, nem is eggyel. Neveket nem írok, nem etikus. Nagyon nehéz a hálójukból kivergődni, még egy nagyon okos és erős embernek is, és néha még segítség sem árt, kívülről. (Nem szektás volt, de az sem kutya.)


Azt ajánlom, hogy ezt az embert, akiről te írsz, úgy felejsd el örökre, mintha soha életedben nem is láttad volna. A saját érdekedben.

2020. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek!


Nem akartam senkinek a válaszát kontrollálni, de mivel ő nem született pszichopatának, ezért elhagyható dolognak gondoltam ezt a jelenséget. Azt ír mindenki amit jónak érez nincs jogom beleszólni - nyilván


Nem a szociopátiára gondoltál? Azzá lehet válni, de ahogy tudom pszichopatanak születni kell.

2020. márc. 7. 08:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Az exem. Az őt követő (már ex)pasim életét majdnem tönkrevágta a mesterkedései miatt. Az apja szerint gyerekkorában is voltak vele problémák, pl.sokat hazudozott, és mikor kiderült, akkor mindig elérte, hogy megússza. Ő nem tudja, miért alakult így, szerintem eléggé közrejátszott az, hogy ráhagyta az egészet.
2020. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet, hogy ő pont egy szociopata. :D
2020. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de szó szerint sokként ért. Egy kudarc alkatból egy ilyen elit kisugárzású akárkivé válni... ment a zöld mindenkinek, köszönöm!
2020. márc. 7. 15:04
 9/10 A kérdező kommentje:
"""Örömmel""" látom amúgy hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal.
2020. márc. 7. 15:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen,a családban van
2020. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!