Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos magukat feministának valló nők meg vannak róla győződve szentül, hogy nőként az élet egy kész tragédia, sorscsapás? Komolyan olyan szinten, mintha négy végtag bénult lenne.

Figyelt kérdés
Nem identitásproblémájuk van, egyszerűen csak bármi éri őket (vélt vagy valós sérelem), azt 100%-ban a női mivoltukra vezetik vissza, állandó áldozatpózban szenvednek. Hogy lehet így élni? Nem lehet leállítani az ilyet, mert ha szólsz neki akkor még te vagy az idióta, meg a tudatlan, a szolgalelkű, stb., valamint tényleg annyira beleélik magukat ebbe az egészbe, hogy egy idő után a dumájuknak "hála" rosszul kezdi az ember érezni magát a bőrében. Én azt hittem, feministának lenni azt jelenti, hogy hiszem, hogy ugyanazok a jogok és kötelezettségek vonatkoznak mindenkire nemtől függetlenül, erre egyre több ismerősnél látok ilyen önmagából kifordult viselkedést... Ezek az ismerőseim jóformán mind tanult, rendezett körülmények között élő, biztos egzisztenciával rendelkező emberek, sokuk kifejezetten tehetős családból, tehát még csak nem is olyanok, akik ténylegesen hátrányt szenvednének a női mivoltuk miatt.

2020. márc. 7. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt unom, hogy az ilyen idióta pitsák miatt néznek hülyének, ha feministának vallom magam. Az eredeti feminizmus nem egy sértődős bohócműsor, ahol az ember addig vonaglik, amíg meg nem sajnálják. Nem, sokkal inkább az, hogy letojom, mi van a lábam között és teszem a dolgom, a világ pedig ebben ugyanúgy segít és hátráltat, mintha fütykösöm lenne. Semmivel sem jobban vagy kevésbé.


Én nem vagyok nőgyűlölő, szép is lenne úgy, hogy én magam is nő vagyok. De én megpróbáltam a férfiasnak hitt utat és bejött. Én azzal mutattam meg, hogy egyenrangúak vagyunk, hogy mérnökként végeztem, hogy keményen edzek, hogy a tudásom, a teljesítményem és a mosolyom ég az emberekbe, nem a melleim és a nőiességem. Mosollyal tudom fogadni az udvarlást, örülök a nőnapnak és ha valaki túlszexualizál vagy lehúz arra hivatkozva, hogy én nő vagyok, nekem ez nem megy vagy nem szabad, akkor rácáfolok. Szerintem ez egy intelligens módja a feminizmusnak.



És ha már annyira feminizmus van és erős nők, úgy vagyok vele, hogy jogom van pofánvágni az összes olyan tyúkot, akik a férfiakkal ellentétben tényleg rontják a megítélésem feminista nőként és szégyent hoznak erre az egészre. És tudom, ilyenkor mindenki veri a nyálát, hogy nőket tilos megütni... Nos, ha nem vagyok férfi, rám ez nem vonatkozik (amellett, hogy ez pont egy szexista felfogás, hoppá). Függetlenül attól, hogy az erőszintem üti egy átlagos férfiét. Szívás. Sorry not sorry.

2020. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, pár évvel ezelőttig el sem tudtam képzelni, miért utálják sokan az úgynevezett feministákat, hiszen mégis kit sértenek az azonos jogok és azonos kötelezettségek, aztán megismertem közelebbről 1-2 embert... Sokuknak semmi értelmes, hasznos munkája sincs, csak nyavalyognak 0-24-ben a nagy jólétben, és azon lamentálnak, ők mennyire elnyomottak. Igen, az igazi feminizmus az az, amit te képviselsz!
2020. márc. 7. 22:24
 3/13 October15 ***** válasza:
Kérdező amit te leírsz az a feminizmus sokadik hulláma. :D [4.? :D ] A valódi feminizmus nyilván nem ez, de ez a "feminizmus" konkrétan arról szól hogy az áldozatszerepben tetszelegve többletjogokat sírjanak ki maguknak. :D Lásd a kedvencem a női kvóta ami ugye egy adott munkakörben minimum százalékot határoz meg a nők számára. Természetesen ezek a munkakörök egytől egyig jólfizető magasan kvalifikált pozíciók és nem mondjuk gyémántbányában gépkezelő. :D Ha véletlenül túlságosan sok agyad van és közlöd, hogy "de ez negatív diszkrimináció mert ezzel gyakorlatilag maximálják a felvehető férfiak számát és hát volt ebben az országban már egy időszak amikor pl egyetemeken maximáltak létszámot bizonyos szűrés alapján" na akkor mansplaining van meg minden ami kell. :D
2020. márc. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jaj igen, a jó öreg mansplaining, mint ütőkártya, agyhalál komolyan! Mondjuk egyszer egy nő is próbált velük hasonlóan érvelni, ő nem kevesebbet kapott tőlük, mint azt, hogy egyenesen egy kápó. :D Sokszor éreztem azt, ezek a nők direkt azért viselkednek így, hogy a komplett női nemet leégessék, és a valódi áldozatok tragédiáival űzzék az unalmukat.
2020. márc. 7. 22:42
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Mert annyira sokat tolják ezt a témát, hogy akiknek egyébként alapból volt egy nem tudatosult komplexusuk, szorongásuk, az ebben most meg tudott formálódni számukra. Szóval elképzelhető, hogy valamilyen téren ezek a nők valóban áldozatok valakikkel szemben, de nem a női mivoltuk okán, azonban ezzel a női áldozat képpel rögtön képesek lettek emiatt azonosulni. Nem tudatosul bennük a valódi ok. Ugyan ez megfigyelhető a férfiak esetében is, és mindenhonnan a férfi-nő ellentétet hangsúlyozzák, az is kezd már érzékeny lenni rá aki egyébként nem lenne az. Nem tudom kinek jó ez.
2020. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van benne valami, és szomorú, hogy sokan igényt tartanak erre a felesleges gyűlölködésre.
2020. márc. 7. 23:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyszerűbb gondolkodású emberekre jellemző, hogy szeretnek egy bűnbakot megjelölni és mindent arra fogni. Politika terén egy párt folyamatos szidása, vallás terén a gonosz okolása és hasonlók. Na, néhány ilyen nőnek ez a dolog egyszerűen annyi, hogy a csúnyagonoszférfiak a hibásak mindenért.

Igazából ezzel nem lehet mit kezdeni. Általában ez pár év alatt elég durván betud idegződni. Nekem is van ilyen ismerősöm és nem lehet vele pár témáról normálisan beszélni...

2020. márc. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van egy feminista fórum, a gumiszoba, fiatalabb emberként próbálná megérteni a férfiember a nőket, erre tessék, belebotlok egy ilyenbe....

Kb a fél világ omlott össze bennem, és minden olyan alkalomnál, amikor így beszélnek rólunk, férfiakról a nők.


Próbáltam eleinte megérteni az ottani nőket, de azt látom, egyszerűen nem engedik el a témát, és folyamatosan ezen agyalnak 0-24 órában.

Profiljuk alapján egyedülálló nők, szóval nem értem...

Aztán lehet, nagy társkeresésben vannak, és kapják a savat ezerrel, vagy rossz házasságban élnek, nem tudni.


De egy-két benyögésük alapján komolyan pszichológusért kiált az egész helyzet.

2020. márc. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sosem tartottam feministának magam. Azért, mert véleményem szerint egyes feministák hajtogatják az egyenlőséget, de mikor odakerülne a sor, hogy tessék, lehet csinálni azt, amit a férfi társad, jönnek a "de én nő vagyok" kártyával. Amit az első leírt az számomra kincs, teljes mértékben egyetértek vele. Én hangoztatom azt, hogy "férfias" lennék, de szerintem csak azért, hogy ne tituláljanak gyengének, hisztisnek, tudják, hogy én is képes lehetek arra, amire egy férfi is akár. Persze én is szeretem, ha kedvesek velem, bókolnak nekem, de ha kell menni sódert lapátolni, ugyanúgy megyek. Igaz engem eleve úgy neveltek, hogy hiába van mellem, azt nem én értem el, az természetes, mutassam meg mire vagyok képes.
2020. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, pont a Gumiszobában láttam én is azt, hogy egy kifejezetten értelmes, meglett felnőtt nőt (!) támadnak ezerrel és kápóznak agyhalott módon, mert nem értett egyet az össznépi férfigyűlölettel. Én is gondban vagyok, mert eredeti tartalmát nézve feminista vagyok, a mai, sokadik hullámos feminizmusnak csúfolt gyűlölködéshez viszont közöm sincs. A leginkább az bosszant, amikor elkezdenek téríteni, hogy de higgyem már el, hogy elnyomás van itt, és érezzem már sz.rul magam én is, majd jön a lesajnálás, ha nem tudják az ember agyát kimosni.
2020. márc. 8. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!