Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy felnőttkén...

Miért mondják, hogy felnőttként nem lehet már barátokat szerezni?

Figyelt kérdés
Ti is így érzitek? Vagy a már meló helyen megismert emberek nem is barátok, csak épp az adott pillanatban jól elvagyunk, néha van közös program, de azt is a "főnök" szervezi? Leírnátok a ti véleményeteket erről? Ti tudtatok huszonévesen is barátságokat kötni?

2020. márc. 8. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet. 20 felett ismertem meg a legjobb barátnőmet, és még csak munkatársak se voltunk.
2020. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert rosszul tudják.


Apám 70en túl is épített ki jóbaráti kapcsolatokat, jómagam pedig 40 felett is. Pl akik most vesznek körbe, azok 5-6 éve még nem voltak.

2020. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

Sokszor a fiatalkori barátság se "igazi", csak azért tartotok össze, mert egy térben töltötök napi 8 órát, ugyanúgy, mint később kollégákkal. Csak míg fiatalon alkalmazkodóbb vagy, idősebb korban már mindenkinek van egy kialakult ízlése és életritmusa.


Én pl. egy gyermekkori barátommal mentem szét nem olyan rég, mert rájöttem, hogy az időnk 90%-ában csak a régi sulis napokról társalgunk, de semmi újat nem próbálunk ki, és nincs sok közös bennünk. Minden más ismerősnek persze az volt a reakciója, hogy "12 év barátságot eldobni??!".


De valódi barátságom sincs senkivel, jól kijövök sok emberrel, de nem tudok megnyílni senkinek sem. De a gyerekkori barátságaim se jobbak ilyen tekintetben, csak megszokás.


Amire ki akarok lyukadni szerintem, az az, hogy inkább függ embertípustól, mint kortól, hogy tudsz-e szerezni később barátokat.

2020. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!