Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyűlölködés segít jobbá...

A gyűlölködés segít jobbá tenni az életem?

Figyelt kérdés

Egy ideje már tudom, hogy nekem sajnos nem sikerülhet az élet. Nem hagyja, nem engedi, hogy sikerüljön. Az van megírva, a "fentiek" úgy döntöttek, hogy soha semmi (szó szerint kell érteni) ne menjen, minimális örömöm legyen az életben. Alapvetően sokáig nem hittem az isteni hatalomban (szándékosan írom kis betűvel, gyűlölöm és ő is gyűlöl), de az elmúlt évek eseményei egy dolgot jelentenek: hogy azok közé tartozok, akiket minden erejükkel el akarnak lehetetleníteni, el akar pusztítani, megakar gyötörni.

Így nagyon nehéz élni. Esélytelenül, tudva, hogy a sok rossz emlék nem múlik el, és soha semmi sem lesz jobb. Ráadásul úgy intézte ezt a sors, hogy még sajnálni se lehessen engem: nem vagyok (a szó klasszikus értelmében) fizakailag beteg, van családom, van, hol aludnom (igaz, nem az én házam), stb. Úgy írta a forgatókönyvet, hogy mindneki röhögjön rajtam, hogy a problémáimmal egyedül maradjak, hogy soha senki se értse meg, min megyek/mentem keresztül és min fogok. Csak azt szerettem volna csinálni,mint mások. Úgy élni, mint mások. Azt átélni, tapasztalni,mint mások. Ehelyett olyan dolgokat vett el tőlem, ami alap.

Amíg ők karriert építettek, családot alapítottak (bár emiatt nem igazán irigykedek, ez nem érdekel), vagy egyszerűen csak szórakoztak és jól érezték magukat, addig én alap dolgokért küzdöttem - és vesztettem! Rájöttem, hogy lehet próbálkozni, de akinek az van megírva sorsként, hogy soha semmi se sikerüljön, abban az esetben teljesen felesleges küzdeni. A 10 évnyi sikertelenség és próbákozás után leszűrtem a tanulságot. Megtanultam nem próbálkozni és nem küzdeni. Az élet nyert.Egyszerűen legyőzött.

Viszont valahogy túl kell élnem. Valamit kell találnom, amivel könyebbek a hétköznapok.

Ha a gazdagok és sikeresek gyűlölnek engem és lenéznek, akkor én miért nem utálhatnám amiatt őket, hogy csak a jószerencse és jóakarat miatt futottak be olyan életpályát, ami én soha nem fogok?

Máshogy fogalmazva: a gyűlölködés segít jobbá tenni az életem?

30F


2020. márc. 9. 15:22
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
53%
üdv a klubban :( nekem se sikerül semmi se ebben az életben ... talán valami balesetben vagy akármiben meghalok és vége a szenvedésnek már csak ebben bízok... már én is gyülölök mindenkit
2020. márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki a saját sikerének a kovácsa. Felesleges a sorsra, az írva vagyonra meg akármire mutogatni és mentegetni magad. Hogy a körülmények áldozata vagy... Pedig te próbáltad...minden és mindenki tehet a helyzetedről csak te nem... Bla-bla-Blaaaa...
2020. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem segít jobbá tenni, inkább keserűbbé, undokabbá tesz. De próbáld ki, mégis mit vesztenél ezek után vele?


Személy szerint nem hiszek abban, hogy egy emberrel kizárólag mindig csak rossz történik.

2020. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
71%
Itt egyedül az segítene elindulni az alapvetően hosszú és nehéz úton a fejlődés felé, ha a sorsra, istenre meg minden hasonló baromságra való mutogatás helyett teljes mértékben felelősséget vállalnál az összes döntésedért és ezzel együtt az életedért. Erre nem vagy hajlandó, tehát akár gyűlölködhetsz is, segíteni nem fog, de úgyse az a célod.
2020. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

2 & 4: ja hát könnyű úgy ítélkezni, hogy ha hozzátok hasonlóan ki van nyalva a se g getek.

Vajon miért mutogatok a fentiekre? Azért, mert ugyanazt csináltam, mint mások. Ennek ellenére nem sikerült semmi.

10 éven keresztül próbáltam megoldani olyan dolgokat, amikbe ti fél év után belerokkantatok volna. Mindent kipróbáltam, semmi eredménnyel. Mi ez, ha nem az "isteni gondviselés"? Komolyan kérdezem, magyarázzátok meg! Miért van az, hogy x kitud nyitni egy ajtót, míg y ugyanolyan testalkattal, ugyanazzal a mozdulattal, ugyanannál az ajtónál kudarcot vall?! Miért van ez nagyokosok?

Milyen felelősségről beszéltek? Arról, hogy miután ugyanolyan döntést hoztam, mint mások, nekem nem vált be? Arról, hogy másoknak kisebb befektetéssel nagyobb hasznuk van?

Milyen felelősség ti elkényeztetett, érzéketlen szemétládák?

2020. márc. 9. 15:47
 6/48 anonim ***** válasza:
36%

Nem másra kell hárítani a saját gyengeséged.


Isten? Ugyan ....


Te vagy a te testedben, te gondolataid, te irányítod tested cselekedeteit...


Amikor állítólagos isten tanító szavait bogarászták ki kiderült az is, hogy amikor az volt leírva "...Én vagyok..."

Ott nem úgy kell értelmezni, hogy "isten" magáról beszél, hanem 'én', mint 'önmagam'


Vagyis mi önmagunkról beszél a szöveg.

(Szerintem csak valami régi írni tudó önismeretre ment, nem isten..)


Mindegy.


Küldtem üzenetet is egy linkkel bővebb véleményemmel.


Tudod az emberi rosszindulat, gyűlölet, irigység, befásultság, megkeseredettség stb...mind onnan ered, hogy az emberek nem ismerik önmagukat.


Nincsenek tisztában tudatukkal, mihez értésükkel, érzelmükkel (amit szintén az agy irányít, szóval lehet változtatni azon), önértékelés nem tiszta...stb


Ezek miatt méginkább beszűkül a látókör és csak sodródnak az életben.


Sok ember nem képes önmagával szembe szállni, egyszerűbb elmenekülni, önsajnálattól kezdve a gyűlöletig, ujjal mutogatnak másokra. Neki ez van, neki az...

Vagy : miatta vagyok ilyen amilyen.

Ahogy te is valami felsőbb "hatalomra fogod" mert gyenge vagy.


Ne már...

Állj oda a tükör elé s mutass előre, ott a bűnös, nem más valaki/valami.


Nehéz szembe szállni magunkkal, de aki megteszi az lesz csak sikeres.

Olyan mint, amikor 2 ember veszekszik, de végül megegyeznek s átkarolva mennek nevetve.


Csak 2 ember esetében mindegyik hátat fordíthat ténylegesen a másiknak elfeledve egymást.

De önmagad mindig ott leszel és ha jót akarsz megegyezel önmagaddal a jobb út felé haladva.

2020. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
80%

Kérlek mesélj még a szánalmas kis életedről.. na hogyan gyötört meg az élet?

Fejezd be a picsogást és szedd össze a tökeid!

Fiatal koromban vállalkozást indítottak ami 2 éven belül becsődölt. Indítottam még egyet, szintén becsődölt. Tudod mim maradt ezután? Egy b@$zott nagy adósságom. Elmentem katonának és megjártam nem egy háborús övezetet hogy a fizetésnek hívott alamizsnából tudják törleszteni. Most közel 50 évesen sikerült egy tényleg működő vállalkozást indítanom. Mondhatni idáig nem volt semmim az életben. Nem mást okolok mert az én hibámból történt ez, és nem keresek bűnbakokat. Isten... Na persze!

Vállalj felelősséget az életedért mert különben pont annyit fogsz elérni mint most. "Soha ne nyomd full kreténbe"

2020. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
84%
Neked már nem kell kipróbálni, mert máris utálsz mindenkit. Sajnos keményen érződik a soraidon.
2020. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
74%

Senki se érdekli annyira a világot, hogy összeesküdjön ellene - még ha úgy is tűnik...

A gyűlölködésre gyűlölködés, vagy negatív, elutasító a viszontreakció, saját lelkeden nem könnyítesz ezzel. Mindig azt nézd: mit szeretnél majd a jövőben elérni és még ha kis lépéseket is de tegyél felé. Nem érdemes gyűlöletre fecsérelni az energiákat.

2020. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
81%

Óriásira tévedsz, ha azt hiszed, hogy gyűlölködéssel jobbá teszed az életed. Még azok is gyűlölni fognak, akik eddig nem tették, hiszen ráéreznek, hogy gyűlölöd őket. Arra ne számíts, hogy ezek után még szeressenek is!

Szedd ráncba magad és cselekedd a jót!

2020. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!