Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annyira mérges vagyok. Hogyan...

Annyira mérges vagyok. Hogyan nyugodjak le?

Figyelt kérdés

Egy olyan embernek kedveskedtem, aki engem kiderult, hogy totál lenéz. Én mindig meghallgattam a problémáját, ő sosem az enyémet. Ha meg is hallgatta, mindig letudta annyival hogy sz ard már le.. Szülinapjára vettem neki ajándékot, ő az enyémre nem.. Ami pedig tegnap történt..

Eléggé kiborultam, ő meg kB kirohogott, hogy hulyesegen akadok ki. Pedig nem volt az. (egy ismerős beszolt nekem és elég rosszul esett ).. Aztán rajottem hogy mekkora egy balek vagyok, hogy ilyen embernek kedveskedtem. Nem tudok megbocsatani magamnak... 25N


2020. márc. 14. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább használd arra a haragod, hogy végleg kirúgod az életedből ezt a barmot és letiltod minden platformon
2020. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Pontosan, ahogy mondta az ismerősöd:"szard már le". Valószínűleg ő is leszar téged. Kicsi talán többet láttál a "kapcsolatotok a", mint amennyi volt benne. Kerüld nagy ívben!
2020. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy idegesíted magadat azzal jobb lesz? Csak feleslegesen stresszeled magadat. Zárd ki az életedből. Foglalkozz magaddal vagy más olyan személyekkel akik fontosak neked. Ja és próbálj nem egy irányú kapcsolatokat kiépíteni (vagyis ha csak kihasználnak azokat az embereket hanyagold).


Ami a múltba történt az ott is marad. Megváltoztatni nem lehet, de el engedni igen, hogy a jövő jobb legyen, mint a jelen.

2020. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen el kell fogadnod hogy ez már megtörtént, nem tudsz rajta valtoztatni. Ne hibaztasd magad, semmi értelme. Tanulj belőle és lépj tovább. Nekem hasonló helyzetben ez nagyon is bevált.

25N

2020. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kolléganőm, szóval nap mint nap látni fogom... De igyekszem semleges kapcsolatban lenni vele.. Nem ertem az emberek hogy lehetnek ilyen gonoszak..
2020. márc. 14. 22:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban tanított nekünk az egyik olvasmány valami olyasmit, hogy "Amit adsz, azt úgy add, hogy el is fogadhassák!" - Csak érintőlegesen vág ide, - bocsi, ha nem érzed teljesnek a dolgot, akkor igazad van! Ezzel csak azt akartam mondani számodra, hogy ne számításból kedveskedjünk egy másik embernek, mert bár valóban jól esik a viszonzás intézménye a dolgokban, de nem törvényszerű, hogy visszakapod, vagy úgy kapod vissza a gesztust a jövőben, mint ahogyan azt te gondolnád. Nem állítom, hogy az a helyes, amely vonal mentén én intézem a dolgaimat, de nálam az ajándékozás úgy működik, hogy azért teszem, mert helyesnek vélem, úgy vélem, örömet okozom vele a megajándékozottnak, megtehetem, ugyanakkor számolok azzal, hogy semmi viszonzás nem fog a jövőben történni ebből az irányból. Tudok és szeretek is gáláns lenni, lehet, hogy ezért vélem kisstílűnek azt a megközelítést, hogy felháborodom, ha nem azt kapom, amire számítottam - főleg az arányokat tekintve. ajándékozásnál fontos szempont nálam az is, hogy valódi meglepetésként élje meg az ajándékozott a gesztusomat, - az esetek 90 %-ában esélye nincs számítania a történésekre az ajándékozottnak, mert spontán döntés eredményeként ajándékozom meg. Igyekszem arra is törekedni, hogy hasznos legyen az ajándékozottnak a tárgy, amelyet tőlem kap, - teszem azt, nem biztos, hogy örülne egy tanyai ház tulajdonosa, ha kapna tőlem egy újabb köcsögöt, amelyre már kerítés-ág sem jut.
2020. márc. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!