Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember ha tesz valamit a másikért, akkor alanyi jogon várja is a viszonzást?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet hallok pl. hogy egy fiú mindent megtesz egy lányért (elviszi csomó helyre, mindig uriemberként viselkedik, feláldozza idejét, energiáját stb.)

és a lány ezt vagy nem viszonozza szerelemmel vagy azzal, hogy összejön vele, akkor a fiú ki van akadva, hogy "bezzeg annyi mindent tettem a lányért" a fiú haverjai is általában adják alá a lovat, hogy "igen, értékelhette volna a csaj, annyi mindent megtettél érte, nem fog mégegy ilyen fiút találni, jó paraszt hogy ezek után sem jön veled össze"


Miért nem képesek az emberek átlátni a dolgot, hogy az emberek érzelmei nem piacként működnek. Nem az van, hogy ha adok, akkor biztosan kapnom is kell valamit ugyanazon az értéken, amiben megállapodtunk.


Egyszerűen el kellene fogadni ilyenkor mindenkinek a helyzetet, hogy szimplán a másik félnek nincsenek/nem alakultak ki ugyanazok az érzések. Emiatt pedig egyáltalán nem hibáztatható egyik fél sem, főleg nem a lány.


Az más kérdés, ha a lány rosszhiszeműen viselkedik, és csak kihasználja a fiúnak a feltétlen szeretetét, de ez a példa most nem erről szólt.


Ezt az egész gondolatmenetet felhúzhattam volna sima barát-barát példára is, vagy fiu-lány, lány-fiu kapcsolatra is. A lényeg itt azon van a kérdésben, hogy miért kezd el mindenki ösztönösen kapálózni ilyenkor és a másikat hibáztatni, ha valami nem jön össze?


És igen, a példát én átéltem. 2 évig mindent megtettem egy lányért. Eleinte ugyanígy őt hibáztattam és a barátaim is őt hibáztatták, hogy úristen hogy lehet valaki ilyen tuskó, hogy ezek után sem próbálja meg velem a kapcsolatot, miert tol mindig csak a legjobb barátai közé stb. És szépen lassan lenyugodtam és rájöttem, hogy én lehettem hónapok óta a szerencsétlen aki kapálózik egy esélyért és őt hibáztattam olyan dologért amiről nem tehet. Márpedig az érzéseiről a másik iránt tényleg senki nem tehet. Vagy van magától, vagy nincs. (És itt a komolyabb baráti vagy párkapcsolati kötelékekről beszélek).


2020. márc. 15. 02:54
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Csak a fő kérdésre válaszolva: ezt úgy hívják A Kölcsönösség Elve.

Alapvető pszichológiai manipulációs technika.

2020. márc. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Dobott a pasid mert egy érzéketlen nőszemély vagy?


Jól tette.

2020. márc. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
#2 Na megszólalt a 40 éves szűz, akit eddig az összes létező nő visszautasított az ocsmány pofája miatt.
2020. márc. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
3# na megszólalt a kihúzott szemöldökű luvnya aki még a telepi cigónak sem kell.
2020. márc. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
#3 Nem minden 40 éves szűz olyan.
2020. márc. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező jó kérdés. Ez most elgondolkodtatott. Talán nem alanyi jog csak viszonzást vár érte. Ennyi.
2020. márc. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egészen egyszerűen, ha az egyik fél állandóan segít, vagy sokkal többet tesz bele a kapcsolatba, de ha azt a másik sosem viszonozza, egy idő után vége lesz a kapcsolatnak. Legyen szó akár baráti, akár szerelmi kapcsolatról.
2020. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Valakinek elgurult a gyógyszere...
2020. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Csak frusztrált állapotban van. Ilyenkor az ember nem mindig azt mondja amit gondol.
2020. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Sokan azt gondolják, hogy a szeretetet ki lehet érdemelni vagy akár meg is lehet vásárolni. Pedig az igazi szeretet nem érdemalapú. Hányszor nem tudjuk azt szeretni, aki megérdemelné és hányszor szeretjük azt is, aki nem olyan jó hozzánk. Pl. A saját gyerekét akkor is szereti az ember, ha az csalódást okoz. Szóval nem éppen érdem kérdése, hogy kit tüntetünk ki a szeretetünkkel. A szivemet sem tudom kényszeríteni, hogy szeressen vagy ne.
2020. márc. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!