Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megleckéztetni...

Hogyan lehet megleckéztetni egy ilyen mocskos embert?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb férfi, aki állandó jelleggel beleköt mindenbe és mindenkibe. Egy büdös alkoholista patkány amúgy, még a vak is látja. Legutóbb már a 3. alkalommal kötött belém és most túllépett egy határt. Lekrvázott, zaklatott és fenyegetőzöt.. Az oka annyi volt, hogy mivel egy igénytelen büdös alkesz, amikor megint mellém ült a tömegközlekedésen én fogtam magam és átültem máshova. Ezen felhúzta magát és jött utánam és félórán keresztül, amég utaztunk fenyegetőzött. Mindig ha ott vagyok kiszúr magának és közelembe ül, vagy akár mellém ha tud, én meg elülök ha tudok. Ha megveretem a haverjaimmal, sanszos hogy még engem fognak megbüntetni igaz? Ismerek egy srácot, aki keményen megrugdosná, ha kérném rá. Azt is megemlegetné, hogy a világra hozták. De egyelőre várok még.

Sajnos a rendőrség semmit se csinál ilyen esetben. Az emberek közömbösek és oda se néznek, amíg nem velük történik. Egy férfi nem volt, aki oda jött volna segíteni.

Ha lefújom paprikaspray-vel a legközelebbi kötekedése alkalmával, annak is én iszom meg a levét? Vagy egyáltalán mit lehet tenni ilyen esetben? Nem vagyok különösebben szívbajos, visszatudok én is szólni elég keményen, ha felidegesít. Legutóbb nagyon vissza kellett fogjam magam, hogy ne pofozzam meg, de ez sajnos nem elég. Ha nem lenne büntetendő akkor legközelebb egy baseball ütővel mennék, ha belém kötne azzal puhítanám meg kicsit a fejét. Félreértés ne essék Nem vagyok egyébként agresszív más esetben, de most tényleg túllépett egy határt és megakarom leckéztetni rendesen. Betelelt a pohár, hogy már sokadik alkalommal talált be és senki nem tesz semmit. Felháborítónak tartom, hogy következmény nélkül zaklathat nőket egy ilyen féreg.


2020. márc. 15. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Zárt térben a paprispay kifejezetten rossz ötlet. Mások is belélegezhetik, őket kórházba kell vinni, a tömegközlekedési eszközt ki kell állítani a forgalomból, valószínűleg takaríttatni is, meg nyilván a rendőrség is kijön, hogy mi a balhé.

A sofőrnek kellene szólnod, ha lehetséges. A sztori jó, de nehezen hihető hogy egy rendszeresen utasokat zaklató személy bármilyen gond nélkül csinálhatja a dolgát, és soha senki nem tesz semmit, csak a neten kesereg.

2020. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Majd szólok, az első vagonban ülő vezetőnek hmm.. nem is tudom miért nem jutott eszembe előbb. Most hogy mondod.

Amúgy meg valóban senki nem csinál semmit, mert mindenki a telefonjába merül, zenét hallgat, olvas inkább és szrik a világra maga körül, mert nem akar belekeveredni semmibe. Ha egy gyerekbe kötnek bele akkor se csinál senki semmit a mai világban, tiszt. annak a kevés kivételnek. Egyszer egy iskoláskislányt talált be valami csöves, és a kislány már majdnem sírt, és az ismerősöm anyukáján kívül senki nem zavarta el azt a patkányt, pedig ült a vonaton férfi is. Mesélték sztorit onnan tudom. Szóval ennyit a hihetőségről, ha már így szóba hoztad. Sok mocskos féreg szaladgál körülöttünk és sajnos nem, nem érkezik segítség mikor kéne. Nekem meg rohadt elegem van abból, hogy nőként bàrki következmény nélkül zaklathat engem sokadik alkalommal.

2020. márc. 15. 10:53
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Sehol nem volt szó a kérdésedben arról, hogy ez vonaton történik. Arra az információra kaptál választ amit te hajlandó voltál megosztani, így ne kérd számon senkin azt, hogy olyan dologra adott választ, amiről nem tudott, vagy olyan körülmények merültek fel, amiről nem voltál hajlandó információt közölni, mégis úgy háborodsz fel, mintha ez evidens lenne.

Nem áll meg a szarkasztikus reakciód az első vagonról, hiszen honnan az anyámból kellene tudnia bárkinek is, hogy te egy vonatos esetet írsz le, anélkül hogy bármilyen információt közölnél erről?! Ugyanígy lehetett volna buszról is szó, vagy bármi másról.


Külön leírtam: "A sofőrnek kellene szólnod, ha lehetséges."

De akkor b) verziónak ott a kaller.

2020. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
A barátnőmet is zaklatta egy ilyen patkány. Egy sötét estén elmentünk sétálni, őt előreküldtem, én meg a sötétből figyeltem. Amikor odaszédelgett hozzá az alkesz kötözködni, előjöttem, és szó nélkül úgy megvertem, mint a lovat. Senki nem jött oda, senki nem akart leállítani. Megnéztem, h lélegzik e még, aztán otthagytuk. Láttuk később, de már nem kötözködött. Biztos van olyan férfi rokonod, barátod, aki félt téged, lehet nekik szólni nyugodtan. Sajnos vannak, akik a szép szóból nem értenek.
2020. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

#4:

Az ilyen fabunkóját vesztett ősemberkedéssel csak annyi gond van, hogy majd bevisznek súlyos testi sértésért a sittre.

2020. márc. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyit szeretnék tudatni veled, hogy zárt térben vétlenek is áldozataivá válhatnak a korszakalkotó ötletednek, a paprika spray-nek. Van itt még valami! Ha nem kérsz kifejezetten segítséget, akkor senki nem formálhat jogot arra, hogy odamenjen hozzátok és öntevékenyen beavatkozzon az ügyetekbe, - kivétve a magát saját elhatározásból szolgálatba helyező rendőrt, aki hatósági jogkörrel van felruházva. Amennyiben civil ember kel a segítségedre, annak is észnél kell lennie, mert bármit is tesz az érdekedben, könnyen a bíróságon találhatja magát, amennyiben nem a kötekedő cselekményével arányos eszközt választ a probléma megoldására. Magyarországon egyébként is olyan a jogrendszer, hogy - tetszik, nem tetszik, - több joga van egy zsiványnak, mint egy hétköznapi állampolgárnak. Ez nem kicsit befolyásolja az emberek többségét a mentalitásukban, - nevezetesen abban, hogy amit csak el lehet kerülni, abba nem ütik bele az orrukat. Különbséget kell tenni a bátorság, a vakmerőség és az őrültség fogalmak között is - és ez akkor is így van, ha neked ez most éppen nem tetszik.
2020. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Küld el a krv@ aynjába
2020. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A paprikaspray “korszakalkotó” ötletével nem büszkélkedhetem sajnos, nem én találtam fel, de köszönjük emese! Amúgy miért érzem úgy, hogy még engem köveznek meg, mert tanácsot kértem, hogy nőkent hogyan tudom megvédeni magamat egy részeg zaklatóval szemben?! Tényleg ilyen világot élünk? Akik engem próbálnak most kioktatni, hogy ilyen vagyok meg olyan vagyok és szar kamu sztori (1-es ) azok ugyanígy viselkednének egy nővel, mint ez a részeg állat? Jó tudni, hogy csak mert valaki nőnek született mindent elkell viselnie, azt is ha zaklatják ezekszerint. Remélem ezeknek az embereknek egyszer a feleségèt/lányát is betalálja egy ilyen és akkor lehet átértékeli a dolgokat majd.

Értelemszerűen nem gondoltam hogy a másik utast veszélybe sodrom a spray-vel, de ha már van akkor csak van arra is mód, hogyha kell akkor tudjam használni. Ha más nem, az állomáson (szabadtéren) lefújnám, ha megint belém köt (belém fog, tudom mert mint mondtam nem ez volt az első) és utána odahívom a rendőrséget. Megvédtem magam. Már bocsánat, de nehogy már én legyek ha hibás, ha nem hagy békén egy ilyen beteg állat.

2020. márc. 15. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Célzott kiszórású spray-t vegyél.Önvédelemre ezen a blogon találsz ÉRTELMES tippeket.


[link]

2020. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!