Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ennyi...

Miért van az, hogy ennyi bárány ember van aki nem meri felvállalni a véleményét?

Figyelt kérdés
Én egy liberális, lázadó típus vagyok aki utálja a szociális hierarchiát. Korosztályomból annyi embernél látom hogy pl ha elkezdenek piszkálni valakit, akkor ok nélkül megy ő is a tömeggel. Miér van ez? Annyira idegesítő
2020. márc. 16. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehéz elviselni azt, mikor rád akadnak. Nagyon nehéz leszedni őket magadról.


Engem kb 22 éves koromig periodikusan bullyingnak tettek ki, pedig kifejezetten jó voltam és alkalmazkodó. Nem mertem sokáig szembeszállni, pedig megvolt a magam véleménye, értéjrendje és a magam gondolatai. Idő kellett, míg felül tudtam kerekedni az egészen és teljes mellszélességgel vállaltam magam, nemet mondtam és kiálltam dolgokért vagy ellenállást mertem egyáltalán mutatni. Nagyon nehéz volt és időbe telt megtanulni leszarni az embereket és elhinni, hogy a többség, akitől féltem, egy lepcses pofájú, otromba okádék senki, akinek indokolatlan behódolni.


Azóta szabadnak érzem magam, egyesek meg hülyének néznek. Mások meg tisztelnek. De jóval kisebb stresszt élek át, mióta a saját fejem után megyek.

2020. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El kell tudni fogadni h masok masmilyenek es ha nem tetszik elkerulni oket, azoknak a tarsasagat kell keresni akik hasonloak hozzad es jol erzed veluk magad. Azon nem erdemes ragodni hogy masok miert nem olyanok mint te, ha zavar vedd meg azokat akiket piszkalnak, tanacsold nekik h keruljek a bunkokat, hidd el sokszor sokkal erosebben allnak az elet mas teruleteihez miutan tulteszik magukat a piszkalodason.
2020. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akar, nem mer egyedül maradni, talán félelmében követi a többit.
2020. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Belénk van kódolva, hogy nem szabad kilogni a csoportból, mert abból nem sül ki semmi jó, ráadásul születésünktől fogva engedelmességre neveltek minket a szüleink is, és az iskola is.


Az önálló gondolkodás, és a többségtől való eltavolodas konkrétan sem belülről, sem kívülről nincs támogatva, mint tulajdonság.

2020. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyenge az önbecsülésük valószínűleg, és fontosabb számukra a külső megerősítések annál, hogy hitelesek legyenek önmagukhoz.
2020. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!