Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » ENTP jött ki a 16 Personalitit...

ENTP jött ki a 16 Personalitites teszten, de nem értek vele teljesen egyet, azt hittem, hogy introvertáltabb vagyok, mi lehet ennek az oka, pontos a teszt?

Figyelt kérdés

#személyiségteszt #ENTP #16Personalities #azt hittem hogy INFP vagyok
2020. márc. 16. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

3 megjegyzés:

- MBTI elavult és a BIG5, ami elfogadott és pontosabb.

- A négy vizsgált kategória nem egy digitális 1/0 érték, hanem egy skála, egy spektrum, amin idővel mindenki a közepére konvertál, ezért ez folyamatosan változik. Sőt! Tanulható és fejleszthető.

- Ez nem személyiségi teszt, hanem kommunikációs, illetve viselkedési forma, ami változik, tanulható, környezet függő és attól is függ, hogy családban, munkában, szolgáltatókkal szemben gyakorlod.

2020. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
A kulcsszavak nagyon keményen árulkodnak arról, hogy az E betű a helyén van!
2020. márc. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. Miért gondolod így?
2020. márc. 16. 23:22
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Az "az hittem hogy INFP vagyok" kifejezés, mint "kulcsszó", amit a keresésnél lehet használni jelen esetben kifejezetten egyedi és mint ilyen, információ szegény: miközben sokat beszél és keveset mond a funkcióját tekintve használhatatlan; már-már magamutogató.


A kérdés nincs végig gondolva és nincs utána járva. 16 személyiség helyett MBTI, azaz Myers–Briggs Type Indicator a neve. Ha kulcsszó funkcióját akarom kihasználni, úgy írom le, más is megértése és nem úgy, ahogy én szeretem használni, ha introvertált vagyok.

Az extrovertáltra jellemző, hogy mondva, beszélve, szavakat használva gondolkodik. Az introvertált magában játsza le ugyan ezt. Az introvertált gondolodva rakja össze a szavakat, beszédét, mondanivalóját és átrágja, nem adja ki egyből. Egy introvertált ezért szeret írásban kommunikálni inkább. Ott ezt könnyen megváltoztatja, átolvashatja többször. Ellenben az instant messaging szára nem a legjobb közlési módszer.


Valószínűleg összekevered a neurotikust az introvertáltal. Ez gyakran előfordul. Tekintve hogy ez az egyik nagy kritikája az MBTI-nak és többek között ezért is elavult. Ugyanakkor, ha csak munkakörben gondolodsz, akkor az MBTI használható, jól is jön a menedzentnek, ugyanis minden típusnak vannak előnyei, amit használni tud. És ezekről általában fogalmuk sincs a főnököknek, mert ritkán vezetnek empátiával. Inkább profit orientáltak és nem beosztott orientáltak, ami azért vicces, mert ezzel profitot vesztenek. Ám ez mellék vagány.


Ahhoz, hogy jobban kijöjjön a jelenlegi személyiséged és viselkedési szokásod adott környezetben, két dolgot tehetsz: visszajelzést kérsz és/vagy szituációs játékokat játszol csoportban.


Egyik a csoportos szituációs játék. Ilyenkor nem azon kattogsz, hogy te minek képzeled magadat, hanem magad is tudsz lenni, mivel az adott szituációba bele eléd magad. Ez segít nem akként látni magad, ahogy te elképzeled, vagy (igazából) szeretnéd magad látni egy idea szerint, hanem valós önismeretet ad. Ezért van az, hogy aki rendszeresen társas játékokkal játszik, annak fejlődik az EQ-ja. ((Aki meg a telefont nyomkodja, annak ez korlátozva van. 15 éves kor alatt nem is adnék okos telefont gyerek kezébe, mert drogként hat minden szempontból.))

Másik, hogy visszajelzést kérsz többiektől arról, hogy milyen embernek látnak téged. Mit jelent számukra, veled dolgozni? Mi az, amit nagyon hasznosnak tartanak benned? Mi az, ami kifejezetten kedvelnek benned, amiért tisztelnek, de nem a munkádhoz köthető? Mi az benned, amiről azt mondják : "na ez tipikusan a Béla!"? (tfh így hívnak). Mi az, ami a munkában az a pont, ami zavar másokat? Mi az, amiben fejlődni tudnál? Mi az, amit munkán kívül is csinálsz és nehéz elviselni, meg kell szokni veled kapcsolatban, vagy jó lenne, ha valtoztatnál rajta.


Mellékesen ezek a társadalmilag normaként megkívánt dolgok és az alkalmazkodó képességünk az, ami a végén a 4 spektrum közepére tételi a felnőtt, meglett (45+os) embereket. Ez sok lemondás mellett előnyökkel is jár.


Ugyanakkor a személyiség típus és a viselkedés nem ugyan az. A személyiség, ami akkor jön ki, ha magadnak élsz, akkor ismerni meg, ha valaki feltétel nélkül elfogad. A viselkedés meg az, amit a környezeted hatására teszel alkalmazkodva, reagálva arra. MBTI kifejezetten munkakörülményekre alkalmazható és a munka környezetben való viselkedés miatt lett kitalálva és emiatt terjedt el.

Ellenben elég közel áll ez a személyiséghez is! Ugyanis egy erős személyiségjeggyel rendelkező kifejezetten kényelmetlenül érzi magát, ha a személyiségével ellentétes módon kell viselkedni. Ugyanakkor a viselkedése adott környezetben egy alkalmazkodást is jelent, amit ha hosszú ideig gyakorol, (40 egymást követő napig) szokássá válik, (több mint fél évig) kihat a személyiségére életvitelére.


Viszza ugrok a big5-hoz: A neurotikus, félénk emberek gyakran azt hiszik magukról, hogy introvertáltak. Miközben nem azok. Ezért jó lenne, ha nem csak angolul lenne elérhető big5 teszt, hanem magyarul is. (már ha a magyar társadalomban lenne erre igény, megjelent volna... Pedig jó lenne!)

2020. márc. 17. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen az igazat kell megjelölni a tesztben, ami rád inkább illik.


Nekem mindegyik alkalommal jól adta ki a dolgokat.


Az introvertáltságom ugyan annyi mint volt, viszont óvatossabb személy lettem.

Ami nem véletlen alakult ki bennem.

2020. márc. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ENTP az egyik legintrovertáltabb az extrovertált típusok között (az ENFP mellett), inkább ambivertáltnak számít.
2021. márc. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!