Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért agresszívak az emberek...

Miért agresszívak az emberek a szegényebbekkel szemben?

Figyelt kérdés
Eddig mindig, aki sokkal gazdagabb volt nálam állandóan beszólogatott amiatt, hogy nincs sok pénzem. Főleg, ha valamire nem volt épp pénzem és más megoldásokat kerestem az adott dolog helyettesítésére, amit nem tudtam megvásárolni.

2020. márc. 19. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Én a rosszindulatot inkább fordított irányban látom. A szegényebb, az alulképzettebb, a kevésbé vonzó érdekes mód mindig legyint a valamilyen szempontból jobb helyzetben lévő problémáira, mert komolyan hisz abban, hogy az az esetleges előny, amiben vele szemben van, majd annyival könnyebbé és gondtalanabbá teszi az életét. Mert mit nyivákolsz, neked van pénzed, mit hisztizel, te jól nézel ki és társai.
2020. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Amióta elterjedt egy közszereplő erre irányuló beszólása, el lett terjedve a nézet. Bár már 2006 óta elkezdődött egyfajta negatív irányultság erre vonatkozóan, a beszólás csak olaj volt a tűzre.
2020. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Mert sokak szerint a pénz teszi az embert meg a fizetése. Lsd. “Akinek nincs semmije, az annyit is ér”.

/természetesen ennek a jelenségnek a fordítottja is létezik, de mivel a kérdésben nem erről van szó, nem hozom most fel/

2020. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

"Főleg, ha valamire nem volt épp pénzem és más megoldásokat kerestem az adott dolog helyettesítésére"


Mert sok esetben ez úgy néz ki, hogy nincs pénze fára, ezért pet palackkal, meg autógumival fűt. Vagy éppen a kutyáját nincs pénze ivartalanítani, ezért az olcsóbb megoldást választva lapáttal üti agyon a kölyköket. De mondhatnam a szemétdíjat is, aminél olcsóbb a kertben elégetni a hulladékot.


Van egy ilyen szomszédom, az is állandóan sír, hogy szegény, ezért a fent említett dolgokon spórol, de az már derogál neki, hogy napi 4 óránál többet dolgozzon.

2020. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Én például olyasmire gondoltam, hogy fizetős szoftver helyett szabad szoftvereket használok. 🙄
2020. márc. 19. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább a "gazdagok" iránt érzem a rosszindulatot. Pl most volt egy hír, hogy segítenek hazajutni a Marokkóban rekedt magyaroknak. Erre ezer olyan komment, hogy pusztuljanak a burzsujok. Nekem szóltak már be, mert thai étteremben ettem (nem volt drága), vagy mert el mertem utazni három évben egyszer külföldre. És ha már picit jobban élsz, mint az átlag, konspirálnak, hogy adócsaló vagy.
2020. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pelgrim ***** válasza:
Nem hinném, hogy az emberek a szegényebbekkel szemben agresszívabbak lennének. A beszólások szerintem nem az anyagi helyzetünkre a válaszok, sokkal inkább a lelkiállapotunkra. Ha gondviseltek vagyunk, ha valami nagyon aggaszt bennünket, akkor mi bizonyos nem látható jeleket küldünk ki környezetünkbe, mintha egy sötét felhő venne körül bennünket tele hosszú nyúlványokkal, mellyekre horgok vannak erősítve. Biztosak lehetünk abban hogy hamarosan jön valaki aki belakad. És most lehet, hogy a szegényebb embereknek több anyagi gondjuk van, nem véletlen tehát hogy nekik szólnak be a leggyakrabban. „A szegény embert ág is húzza.”
2020. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért mert már nagyon elharapódzott, és iszonyatos méreteket öltött a szegények koldulása, követelőzése és pofátlansága. Ha csak a híradót be kapcsolod, ezzel van tele, hogy 9 gyerekes család, 7 gyerekes család, új házra gyűjteni nekik. És sokan nem értik, mi a probléma a sok gyereket vállaló és nem dolgozó emberek támogatásával.

Tehát elmondható hogy a lumpen-proletár már nem éri be azzal, hogy jól lakik pörkültel, aztán rányomja a Kőbányait, a proli immár FOGYASZTANI akar. Bizony. FOGYASZTANI így csupa nagy betűkkel. Azt viszont minél többet.

Nyilván a proli azért semmit nem tesz, hogy jobban éljen, hanem elvárja hogy őneki adjanak. Neki biztosítsák a jólétét. Mert neki vannak bizonyos szükségletei, amik automatikusan ki kell hogy elégüljenek. Mint egy háziállaté.

Az "adni" szó, az egyik leggyakoribb a proli szótárban. Nem azt mondják, hogy mit kaptak, ők a prolik, hanem hogy mit adtak, ill. mit nem adtak. -kik? -hát űk! Valami megfoghatatlan ott fenn. Mondjuk az állam. -ja hogy az államnak nincs pénze?- Erre egyszerű a válasz. -Hát vegyék el attúl akinek van, és adjanak. Azért vannak. Ez a világ rendje.

A prolik imádják majmolni ha nem is a felsőtízezer elitet, de a nagypolgári réteget. Ismerek olyat, aki hiteleket vett fel azért, hogy utazgasson, meg Iphone-ra meg minden hülyeségre. Na most nekem tapsikolnom kéne ahhoz, hogy majd pár év múlva az ilyeneket fogják kisegíteni az adómból? Mindig a polgári réteg van megsarcolva, és jogosan nem tetszik, hogy jövedelmem nagy részéből a proli réteget kell eltartani (ráadásul jóval a szükségleteiken felül)

2020. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!