Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarok olyan lenni,...

Rayli kérdése:

Miért akarok olyan lenni, mint a többiek? Miért nem azt az utat járom, amit az élet nekem szánt?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, tavaly érettségiztem, de kezdjük az elejéről. Pedagógia szakon végeztem, de általánosban a jelentkezésem elsőnek informatika szakra adtam be, de utána egy kis erőszakoskodás árán megváltoztattam a sorrendet, így a Pedagógia lett az első ahova fel is vettek engem. Igazából nem bántam meg, mert szerettem ezt a szakot, érdekelt is és affinitásom is volt hozzá.

Nem mondom magam hülyének, mert szinte tanulás nélkül vittem végig a középiskolát és az érettségire se tanultam, és lett három 4-es, egy 5-ös, és egy matek kettes. Felvettek Sportszervezésre, de nem indultam el az egyetemen. Utána keresztfélévesen felvettek Kereskedelem és Marketingre, de ott sem indultam el. Közben elvégeztem egy targoncás képzést, hogy azért mégis legyen az érettségin kívül egy rendes szakmám.

Vajon azért nem indultam el ezen a két szakon, hogy rájöjjek arra, hogy nekem ez a pedagógiai vonal a nyerő? Tök jól elvoltam a gyerekekkel gyakorlaton, szerettek engem, humán beállítottságú vagyok, empatikus, emberközpontú embernek tartom magam, viszont én mindenféleképpen valami gazdasági szakra akarok menni, bár szerintem hülye lennék hozzá, és nem is nekem való, ezt többen megmondták. Valamiért én üzletember akarok lenni, pedig lehet a pedagógiában sikeresebb tudnék lenni. Lehet azért, hogy a szüleimnek van egy vállalkozása, ami elég jól megy, és ők felállítottak nekem egy mércét, és ha nem döntöm meg akkor azt kudarcként élném meg? Ha elvégeznék egy Gyógyped.seg.munkatárs képzést, és utánna egy gyógyped. diplomát szereznék, azzal mennyire lennék piac képes?



2020. márc. 22. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még nem találtad meg a sajátutadat (svadharma).

Nagyban bezavar, hogy érdekel valami - de ez piacképes? keresek vele?

Nekem az a saját tapasztalaton nyugvó véleményem, csak azzal szabad tisztán, lelkesen foglalkozni, ami érdekel. Nem halt senki sem éhen így. Viszont nincs az a pénz, ami megérné, hogy olyannal kell foglalkozni egy életen át, ami nem érdekel, az akkora lélekölő szenvedés, hogy inkább az éhhalál.

Az is tapasztalható, hogy ma már mindenkinek kell csak pénzért is idő szánni -akár naponta órákat is- az életéből. De annak a hivatásnak alárendelt szerepe kell hogy legyen.

Egy érdekesség: József Attila - aki egész népét tanította, a világ legnagyobbjai közt van- az irodalomtörténész kutatók sokszor egy-egy versét több kéziratban találták meg. Rájöttek, hogy a költő szépen lemásolta egy-egy versét, és azt árulta pénzért. De azért - a mi óriási szerencsénkre - maradt ideje energiája, hogy a gyönyörű ihletett verseket megírja, ezt nem tette az ihlet rovására.

2020. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A versenyszellem alapbol motivalo tenyezö es ösztönös. Mar gyerekkorban is megjelenik a ki tud messzebre kavicsot futni hamarabb celba erni stb jatekokban.
2020. márc. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kettes matekkal tenyleg nem a te asztalod lesz a gazdasag, mar bocs. Fontos felismerni, hogy miben vagyunk jok es miben nem. A pedagogus elismert szakma (talan fizuba nem), nem kell szegyenkezni miatta. A vallalkozasba pedig a szuleidnfeltudnaj venni vegzettseg nelkul is
2020. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, nagy valószínűséggel a Pedagógia lesz az én utam.

Viszont nekem olyan családom van Nagymamám részéről, hogy mindent helyettem akarnak eldönteni/csinálni. Persze mostanság ezt nem hagyom, de kapom rendesen az ívet a miatt, hogy ha nem lesz már most diplomám akkor senki nem lesz belőlem és társai. Gondolom ez a megfelelési kényszer e miatt alakulhatott ki bennem.

Abban egyet értek, hogy a pénz nem a legfontosabb, számomra is a család, a szeretet a legfontosabb és a harmonikus légkör, viszont a pénz is elengedhetetlen, hiszen ez irányítja az életünket.

2020. márc. 22. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy kinek mit szán az élet.

Vannak olyan foglalkozások melyeket nem mindenki tud a lehető legjobban végezni? Igen. Van értelme olyat tanulni amiben az adottságaid miatt nem lehetsz olyan sikeres mint egy másik szakmában? Ez amit neked kell eldöntened.

Egy dolgot kell megtanulni, de azt úgy, hogy a legjobb legyél benne. Gyógypedagógusként is fényesen meg lehet élni, ha mondjuk csinálsz egy egyéni vállalkozást belőle.

Ha gazdasági szakra szeretnél menni, tégy úgy. Biztosan többet kell majd beletenned mint azoknak akiknek a reálos képességeik jobbak, de nem lehetetlen vállalkozás. Ha tényleg akarod, akkor meg fogsz dolgozni érte. Kezdve azzal, hogy a matematikát feltornászod.

2020. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom 2-essel a gazdasági vonalat, oda még az emeltes tudás sem ér sokat (komoly matekos volt osztálytárs tapasztalata).

A gyógypedagógia egy szép hivatás, hiány is van belőlük. DE! A tanuláshoz való hozzáállásodon komolyan kell változtatni, mert ott muszáj tanulni, nem is keveset. Bioszt, anatómiát is fogtok venni, fontos a szép tiszta kiejtés, kiváló helyesírás (mondjuk ezzel sztem nem lesz gondod a soraid alapján).

De munkád biztosan lesz gyógypedagógusként, ha maszekolsz, nem is biztos, hogy rosszul fogsz keresni. Változatos, kihívásokkal teli szakma, és nagy sikerélményeket tud adni.

2020. ápr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!