Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik házilag gyártanak szájmas...

Akik házilag gyártanak szájmaszkokat és 3-5000 Ft-ért árulják darabját azokat miért támadják le és szídják?

Figyelt kérdés
2020. márc. 22. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Azért, mert illegális tevékenységnek minősül. Az otthon gyártott termékeket csakis kizárólag önfelhasználás céljából használhatod fel, hasznot nem húzhatsz belőle. Az ilyenekre a NAV hamar leszokott csapni, ha feljelentik. Bár köztudott, hogy Magyarországon mindenkit szidnak aki jól él függetlenül attól, hogy tisztán kereste e a pénzét avagy sem.


Személyes véleményem alapján viszont engem nem zavar, ha valaki ezzel foglalkozik. Ha ügyes és nem bukik le akkor nyugodtan csinálja. Akár még segíti is a társadalmat ezzel a szolgáltatással a vírus ellen.

2020. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert nem túl ízléses, hogy valaki ezen akar meggazdagodni.
2020. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Mert a házilag gyártott nem ér szinte semmit, de legalább DRÁGA.

Arra jók, hogy a nyálcseppeket felfogják, ez valami, de a vírust nem szűrik. Ennyi erővel elég egy sálat tekerni az arcodra, az már van otthon.

2020. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok.

Annyival kiegészíteném, hogy piacra bocsáthatod saját terméked, de neked azt kötelességed bejelenteni és engedélyt kérni rá. Amennyiben ezt megkaptad nyugodtan eladhatod az árudat.

2020. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
fb csoportokban láttam, először jóhiszemű háziasszonyok varrták és árulták pár száz forintért, mostmár elszaladtak az árak ilyen csili-vili maszkok több ezerért vannak
2020. márc. 22. 15:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert ugyan drága, de legalább ad egy hamis biztonságérzetet.

Amúgy mindenkit utálnak, aki egy-egy ilyen vészhelyzetet kihasználva próbál meggazdagodni hírtelen, lásd a 3000 forintos csirkehúst és társait.

2020. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Aki megveszi mire számít ?

Ha az eladó azt sugallja, hogy ez a maszk megvédi a fertőzéstől, akkor az bűncselekmény.

Még mindig ennyire tájékozatlanok az emberek ?

2020. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Ad blokkot, nyugtát ellenben? Nincs több kérdésem...
2020. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is varrtam a családban mindenkinek. Senki mem hordja, akkor vesszük elő, ha valaki beteg lesz. A semminél több, de a vírus ellen közvetlenül nem véd, ez mindenki számára egyértelmű már szerintem. Az alapanyagot és a munkaidő igényt tekintve egy ezrest ha ér egy ilyen maszk... Azt is csak a szabás és varrás igény miatt. Bárkinek varrok, akinek igénye van rá az ismerősök között, de ennyi pénzt gerinctelenség elkérni érte.
2020. márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem véd.Nincs benne szűrő.
2020. márc. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!