Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másokat is ennyire idegesít,...

Másokat is ennyire idegesít, hogy a mai emberek egymás magánéletébe másznak/ a saját magánéletükkel traktálnak?

Figyelt kérdés

Nem egy kollégám volt az utóbbi időben, aki még be se mutatkozott, de ha a közelébe kerültem, rögtön olyan kérdésekkel kezdte, amikkel az anyagi helyzetemet méri fel. Egy ártatlan honnan jársz be kérdést feltesznek, majd 2-3 kérdés múlva már azt akarják tudni, hogy mennyi hitel van a lakáson vagy mennyiért béreljük. Mindenféle

A másik típus az a nő, bár egyre gyakrabban vannak férfiak is ilyenek, aki folyton a gyerekével traktál. Mintha köteles lennék érdeklődni a gyereke iránt. De minden részletbe beavat, pedig én semmit se kérdezek, amit mond arra is csak udvariasan hümmögök valamit. Vagy van az a nőtípus, aki minden hétfőn előadja, hogy mennyire élvezte az életet a hétvégén a wellnessben vagy a fagyizóban stb.. Most őszintén szólva kit érdekel. Én jobban szeretek netről ötleteket gyűjteni legyen szó gyerekről, akár programokról, mint végeláthatatlanul a kollégák beszámolóit hallgatni. És nem szeretek beszámolni másoknak, hogy mit csináltam, mert egyrészt nem vagyok az a dicsekvő típus, másrészt, ha én mondok valamit magamról, akkor bezzeg jönnek a lefigymáló megjegyzések. Engem zavar, hogy csak azért mert egy szobába kényszerültünk a munkahelyen, azt hiszik, hogy kíváncsi is vagyok rájuk. Volt olyan kolléganőm, aki 4 órában dolgozott szülés után, és mivel nagyon munkája se volt, úgy gondolta, hogy 4 órában nekem fog hajónaplózni az életéről, hogy én mikor fejezem be a munkám az nem érdekelte. Másokat nem zavarnak az ilyen emberek? Ti hogy építitek le az ilyeneket?

Én az egy ilyennek, aki értelmesebbnek nézett ki, kerekperec megmondtam még az elején, hogy nem érdekelnek a gyerekei, erre egyszer csak megszólal, hogy "Megértem, hogy nem érdekelnek a gyerekek, mert annyi gond van velük... majd elkezdte ecsetelni jó hosszan, hogy mik pontosan....



2020. márc. 24. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A sajátjukkal sem tudnak mit kezdeni, ezért foglalkoznak a máséval. Azonban meg közben örülnek, hogy milyen sikertelen a másik valamiben, mert ezzel megnyugvást szereznek, hogy "igen, van nálam rosszabb is".

Zavarnak az ilyenek, így én nem kérdezgetem őket a h×eikről, magamról meg kevés infót adok ki.

2020. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont hog az a szimpatikus, ha valaki nyilt szivű. Én meg azzal a fajta emberrel nem tudok mit kezdeni, aki udvarias, de ugyanakkor távolságtartó. velük sose találom meg a hangot. sose tudom, hányadán állok velük. mikor már azt hiszem, hogy összebarátkoztunk, kiderül, hogy idegennek tekint. sose igazodtam ki az ilyen embereken.

#1, minndenki magából indul ki. azért feltételezel rosszindulatot másokról, mert te magad vagy az. én szeretek beszélgetni másokal, de életemben se nem irigykedtem, se nem kárörvendtem senki magánéletén, maximum nem értettem, vagy nem tudtam azonosulni vele.

2020. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!