Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanulhatnék meg csendbe...

Hogyan tanulhatnék meg csendben maradni?

Figyelt kérdés

Családomban gyakran mondják a mondókáimra, hogy nem érdekli őket, ne beszéljek erről, maradjak csendben. Legutóbb Anyáméknál voltam látogatóba és rámordított Anyám, hogy folyton oda megyek hozzájuk és a hülye filmekről és sportokról beszélek nekik és hogy ezek senkit sem érdekelnek. Ők inkább politikáról, napi hírekről szeretnek beszélni. Gyakran mondok ilyen témákat amik másokat nem érdekelnek, nem veszem észre magamat. Barátnőmnek is meséltem egy sportoló átigazolásáról, majd a második mondta után rámszólt hogy ez őt nem érdekli, ne mondjam tovább. Furcsa ez nekem mert én másokat meghallgatok, mégha női dolgok is a témák (smink, celebek, főzés)

Hogyan változhatnék meg? A családtagjaim szerint nincs egy sztorim se és unalmas vagyok, rossz társaság, rossz beszélgetőpartner. Szeretnék olyan lenni akivel örömmel beszélnek.


2020. márc. 24. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Mondok egy nagy titkot: ne a te hulyesegeidrol beszelj, hanem alkalmazkodj a korulotted levokhoz. Engem rohadtul erdekelnek a vakondok pl, megse roluk beszelek orakon at, amikor az ismeroseim koreben vagyok.
2020. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy cseppet azért sajnállak, de komolyan, hogy nem kíváncsiak rád:(.

Próbálj meg alkalmazkodni a többiekhez, azaz ők is mondjanak dolgokat, amire te is reagálsz, majd te is mondj olyanokat, amikre reagálhatnak. Kicsit növeld az érdeklődési körödet, és lepd meg őket olyan dolgokkal, ami őket is érdekli (politika, hírek), de ezt úgy sajátítsd el, ami a neked megfelelő hozzáállást takarja.

2020. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Tegyél el képzelt lakaktot a szádra, vagy még jobb ÖTLET.

fogadd meg az előttem válaszolók tanácsait.

2020. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ez van. Nem érdekli őket.
2020. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre magamnál hogy a családból leginkább mindenki a saját baját és dolgát mondja a más dolga annyira nem érdekli őket, például beszélek és beszélek aztán drága testvérem vagy anyukám csak úgy mint ha ott sem lennék el kezdenek beszélni de családon kívül is ezt tapasztalom ahogy megfigyelem a dolgokat ott sem érdekli az embereket mit mondasz? Igaz kivételek vannak 1 személyt ismerek ilyet mondjuk ő olyan hogy néha csak a kocsikról tud beszélni ami engem nem nagyon érdekel pedig fiú vagyok,nekem mindegy milyen kocsi csak minden rendbe legyen vele ugye bár, igaz ezzel a személlyel nagyon ritkán találkozom.

Általában ha velem történik valami például kirándulok ugye családon belül ezt igazából senkit sem érdekel ez biztos, van erre egy füzetem fogom és le írom mi történt velem? vagy is el mesélem nekem ez szokott segíteni másik opció el megyek sétálni és egy csendes helyen beszélek, harmadik lehetőség el megyek egy kicsit kocsikázni aztán ott beszélek magamba ami sokaknak elég furcsa lehet így de az ember társas lény és muszáj neki beszélnie,igazából 90%-ban csak fogom a füzetet és le írom mi történt velem? Így én ki tudom üríteni a dolgokat a fejemből,lehetséges hogy ez ilyen napló féleség lenne?.

Sajnos eddig én sem találtam meg azt az embert-embereket akikkel tudnák utazó, kírándulós témákról beszélni de egyszer biztosan sikerülni fog.

Sajnos vagy nem sajnos én is mindenkit végig tudok hallgatni de az én dolgom már senkit sem érdekel nagyon, testvérem nagyon sokat tud beszélni csak a gyerekekről én végig hallgatom beszélünk is minden ilyen dologról majd lassan már megunom el kezdem mondani például azt hogy jó volna el menni kirándulni kisebb utazást csinálni de ilyenkor általában már látom rajta nem is érdekli aztán bele kezd drága anyukámmal beszélgetni stb..

Sok vagyok nekik gondolom én, ha nem vagyok otthon az a baj,ha otthon vagy az a baj, ha nem dolgozom az a baj, ha nem csinálok semmit az a baj, ha nem alszom az a baj, ha alszom az a baj, ha el akarok menni messzebbre az a baj, szóval neki minden baj na de ha ők csinálják akkor az nem baj, legalább édesapám megtért valamennyire ha egyszer rám jön az hogy menni kell akkor menni kell én egyszerűen ilyen vagyok szeretek menni is csak ilyen munkahelyet eddig nem találtam, bocsi hogy ilyen sokat írtam de csak úgy ki jött.

2020. márc. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Kit érdekelnek a filmek meg a sportok? Ritkán jön ez elő egy beszélgetés alkalmával. Nézzed otthon, magadban, de nem kell utána órákig áradozni róla. Hallgasd meg, hogy miről beszélnek körülötted és abba csatlakozz be.
2020. márc. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!