Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet valaki annyira...

Mitől lehet valaki annyira idegesítő, hogy még a legjóindulatúbb, legtürelmesebb emberek se bírják hosszú távon elviselni?

Figyelt kérdés

Milyen tulajdonságok tesznek ilyenné valakit?


Mert velem ez van, sorra fordul el mindenki tőlem mert idegesítem őket. Akik a legtovább elviselnek, idővel valamiért, akaratlanul azokat is az őrületbe kergetem és inkább ők is ki akarnak törölni az életükből.

De azt senki nem tudja értelmesen elmagyarázni, hogy mi a baj velem, nem bírok rájönni. Szívem-lelkem kiteszem hogy kedves, érdeklődő, normális legyek velük, aztán mégis ez van. Akaratlanul az őrületbe kergetek mindenkit egy idő után. De már a legelején se tudnak ellazulni amikor velem beszélnek, igyekeznek kedvesek, segítőkészek lenni, de aztán végül mindig az van, hogy képtelen vagyok egy normális emberi kapcsolatot kialakítani


2020. márc. 25. 08:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Legjellemzőbb amit mondanak rólam az, hogy szörnyen idegesítő vagyok. Mondjuk a beszélgetéseim nagy része kérdezgetésből áll, és hajlamos vagyok panaszkodni, de főleg a panaszkodást azért meg tudom állni ha nagyon akarom
2020. márc. 25. 08:39
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Sok oka lehet, ám te most is te sokat beszélsz, de kevés valódi tényt közölsz.


Az állandó panaszkodás és a lelki játszmázás pl. nem egy jó dolog az emberi kapcsolatokban. Ne aggódj. Őrületbe kergetni nagyon nehezen lehet valakit, ahhoz te nagyon kevés vagy.

2020. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Hát mondjuk tényleg ez a panaszkodás meg kérdezősködés... Nem telepszel rájuk nagyon? Nem vagy túl sok? Észre szoktad venni, ha valaki nincs olyan passzban, hogy téged hallgasson, vagy nyúzod tovább? Ez ilyen elég energiavámpír dolog. Senki sem vevő hosszútávon más nyomorára. Olyan negatívnak tűnsz így.
2020. márc. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit előttem írtak, valamint: önismeretet szerezve sok dologra rá lehet jönni (az emberek többsége vagy nem őszinte, vagy nem fogja elmondani őszintén, mi a baja, maximum indulattal, amiben az ő személye is jócskán benne van).

A sok kérdezgetés és kevés tényközlés egy idő után tűnhet faggatózásnak is, akkor is a másik fél számára, ha nem ez a szándékod. Sejtem: azért kérdezgetsz hogy legyen beszédtéma, de ezt valahogy másképp kellene megközelíteni.

2020. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdezgetés: lehet, hogy olyan a kérdésed, hogy sértőm mélyreható, vagy nem a megfelelő időben-helyen teszed fel őket. Vagy kukacoskodó a kérdéseid.

Panaszkodás: lehet, hogy mindenben, mindenkiben csak a rosszat látod, illetve magadat sem tudod úgy értékelni, ahogyan kellene. Vagy egy találkozás bárkivel is részedről csak a panaszáradatról szól.

2020. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Baráti körben kapásból két ilyen ember van. 😂

Vigyázat, hosszú lesz, de muszáj szemléltetnem.



Párom egy végtelenül nyugodt ember, ezt fontos tudni a történethez. Tehát mikor én már nem bírom magamat elviselni, akkor ő csak vállat von, hogy belefér. De mikor már ő is elveszti a türelmét, akkor már baj van. És ennél a két embernél volt ilyen. Ami vicces, hogy amúgy ez a kettő nem is olyan régen egy párt alkotott, de ez már csak a sors iróniája.



Szóval egyikük egy lány. Elég nagy családdal (szülei elváltak, mindkét ágon vannak tesók és rokonok), az egyetemen kollégista, most másodéves és mindenféle extra foglalkozáson is részt vesz, táborozik, nyüzsög. Ezzel nem is lenne baj... Azzal már igen, hogy egyszerűen nem lehet vele beszélni. Semmiről. Ha mi beszélgetünk, úgy kapcsolódik csak be, hogy odaönti az innen-onnan összeszedett élményeit és megállás nélkül pofázik, hogy az aztsemtudjukkicsoda mit csinált a táborban, meg hogy az anyja milyen sütit sütött és az öccse mennyire nem ette meg és röhög rajta, de minket szóhoz sem enged jutni. Nem az van, hogy elmesél egy történetet, aminek van valami csattanója vagy amire reagálhatunk, nem... Hanem megállás nélkül darálja az érdektelen bolhaszaros mindennapjainak eseményeit és ha te akarsz vele valami másról beszélni, arra csak annyit mond, hogy "jah" és visszatér a meséléshez. Múltkor voltunk velük bulizni, egy szobában aludtunk. Mindenki hulla volt, a csaj meg megállás nélkül pofázott minden szarról. De konkrétan már azt vártuk, mikor alszik el a p...ba, hogy mi is aludhassunk. Szörnyű volt. Egyébként kedves lány, de már kerüljük, mert írásban nem csinál annyira ilyeneket, de személyesen igen... Gonoszak vagyunk, tudom.


Egy embernek tetszett, hogy ez a lány ilyen, az a csapat egyik sráca volt. Pontosabban a csaj húzta be a csapatba, mikor a koliban összejöttek. A srác egyébként már végzett, de vissza-visszajár oda. Valami milliós fizetése van, azt hiszi, hogy mindent jobban tud, mint mi, rendszeresen okoskodik olyan témákban is, ami valamelyikünk szakterülete és rendszerint mond hihetetlenül lekicsinylő hülyeségeket teljes magabiztossággal. Valamint annak ellenére, hogy összesen keres annyit, mint mi a többiekkel együtt, mindig az a sztori vége, hogy nem jön ki a pénzéből - ez az infó később fontos lesz. Szóval történt, hogy összevesztek a lánnyal azon, hogy keveset alszik (mármint a lány), aki emiatt nem szólt hozzá 2 napig. Van egy csoportos beszélgetésünk a többi barátunkkal, amiben ők is benne vannak. Na, onnan mindenkit egyenként felkeresett, hogy csináljunk valamit, hogy aludjon többet a lány és segítsünk neki. Eleinte díjaztam a szándékot, aztán elég nyilvánvalóvá vált szegény lúzer helyzete... Valahogy ráakaszkodott a csajra, a csaj meg tűrte, mert mindent is fizetett neki. És ahányszor próbáltunk neki utalni arra, hogy nem egészen illenek össze és nem egészen jó így ez a kapcsolat, folyamatosan kijavított minket, hogy mit értünk mi ehhez, meg hogy jó lesz ez, csak ne lenne a lány ilyen makacs. Oké. Akkor utána eldicsekedte, hogy megbeszélték, minden jó, haha nem volt igazunk, csak a lány annyit kért, hogy hagyja békén pár napig, mert neki levegő kell, nem ez a fojtogató ráakaszkodás. Na, mondom, ezt megnézem, mennyire lesz jó. Eltelt egy nap és emberünk megint egyenként körbeírt a csapatban, hogy ő ezt nem bírja. Hogy nem beszélnek. Meg hogy a lány folyton tanul, de semmi értelme ezen az egyetemen ennyire teperni, meg hogy túl sok dologgal foglalkozik, ez nem egészséges, foglalkozzon vele. Mondtuk neki, hogy Petra (nevezzük most így) már csak ilyen, ő így érzi jól magát, ezt tudta az elejétől fogva. Megszoksz vagy megszöksz. De hogy ő beszél vele. Úgy is lett, odaöntött a lánynak egy 3 oldalas üzenetet és sértetten elköszönt, hogy megy aludni. A lány természetesen vállat vont, olvashatta ő is, hogy a pasija mennyire fölöslegesnek tart mindent, akit rajta kívül csinál. Rám írt, hogy ez mi a fene... Hát mondom, mi ezt már pár napja olvassuk... A srác nem tudott aludni, hajnal3 körül visszatért, látta, hogy Petra nem válaszolt, úgy gondolta, hogy biztos félreértette, ezért átfogalmazta az egészet és ismét írt egy 3 oldalas monológot, amiben bocsánatot kért a létezéséért is. Petrának elege lett és mondta, hogy akkor egy hétig ő ebből a szarból nem kér. Párommal ültünk a kanapén, kezünkben a mobil, összenéztünk és éreztem, ahogy megy benne fel a pumpa. Mindketten meg akartuk írni, hogy megmondtam, de nem tettük. Már mi sem írtunk a srácnak. Végül a csoportban felvetődött, hogy páran összeülhetnénk társasozni a srácnál. Ott voltam én, a párom meg egy másik srác barátunk. Nem telt el sok idő, a srác rákezdett. Én meg már be voltam csűrve és megmondtam a tutit, hogy Petrának az is sok, amit te konkrétan magánynak élsz meg és a kapcsolatotok egy szenvedés volt kezdetektől. Dehát nem, mi nem tudjuk, ők tök jó páros, meg hogy ő egyébként is mindenhol szenved, 160 az albérlete és hogy mennyit költött a lányra, vett neki Bluetooth fülest, elviszi nyáron Amerikába vidámparkozni meg naponta 20 000-et elbuliznak a koliban vagy valamelyik kocsmában, étteremben. Mondtam neki, hogy Petrát eléggé feministának ismerve, lehet, hogy kicsit zavarja, hogy ki akarod fizetni... De hogy ez nem így van, hogy neki nem számít a pénz és ezért szórja, de hogy amúgy venne lakást a koli mellett, hogy együtt legyenek (ez egy 3 hónapos kapcsolat). Na aztán nekem is elfogyott a türelmem és mondtam neki, hogy ember, nekem ezt konkrétan a csajod mondta, sok más dologgal együtt. Nagyjából felvázoltam neki, hogy mi a baja a nőjének vele és hogy mennyire végét járja a kapcsolat, erre mi a válasz: jajjj, nem hiszem el, Viki, hát te rontottad el nekünk! Hát te kavartál be ezzel a beszélgetéssel közénk. Mondom mivan? Párom itt lehúzta a maradék sört, kijelentette, hogy későre jár és keresett egy taxit Bolton. 😂😂😂 Én még próbáltam lapátolni a vizet a süllyedő hajóból, mondtam neki, hogy mindannyiunk volt ilyen vak és naiv, tanulj belőle... De nem, mint a szerelmes szerető, tovább verte magát, hogy az ő helyzete különleges és nem olyan, mint a miénk volt. Mert ez nem egy rossz kapcsolat, sőt és egyébként sem értünk hozzá. Oké. Hazamentünk, eltelt egy hét, jött az újabb hiszti, a srác ismét írt egy regényt Petrának, annak ellenére, hogy kérte, hogy hagyja békén. Kikérte magának, hogy miért nem beszélik meg a problémáikat. A lány mondta, hogy kb 40-szer elmondta e megkérte, hogy hagyja kicsit békén, de nem ment. Jó, akkor mondd el újra. Petra elmondta újra. És a srác minden egyes érvére rácáfolt. Ha Petra azt mondta, hogy úgy érzi, ráakaszkodik, akkor a srác rákontrázott, hogy nem, ő nek akaszkodik rá. Ő nem ilyen, ő nem lehet sok. Akkor írt nekem megint a srác, hogy segítsek. Mondom ember, ne akard már jobban tudni, hogy mit érez. De hogy a lány félreérti és mi ezt nem tudjuk. Mondom de, mindannyiunk tudja, mert 3 hete ezt hallgatjuk. Csak nem állt le, csak nem állt le, végül a lány letiltotta.


A srác és a csaj úgy is jellemezhetné magát, mint ahogy a kérdésben is van. Ez igaz is rá. Ennek ellenére, ki...ott irritáló.

2020. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Fárasztó kerdések

Piócaként rányomulsz valakire

2020. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!