Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szól bele a másik...

Miért szól bele a másik életébe az emberek jó nagy része? (Nem feltétlen csak nagy dolgokra gondolok! )

Figyelt kérdés

Amikor valamit mesélek, de nem panaszkodásként (sőt, akár épp pozitívumot) és nem is tanácsot várva, nagyon sokszor előfordul, hogy a másik fél tanácsokkal kezd traktálni, hogyan is kellene csinálni az adott dolgot.

Például meséltem, hogy általában a házak között szoktam futni nálunk (időhiányos vagyok, ez fér bele). Az illető kezdte kötni az ebet a karóhoz, hogy márpedig menjek el XY parkba, mert az közel van hozzánk.

Volt, aki azt nem bírta feldolgozni, hogy kajáldában nemhogy nem szoktam menüt enni, hanem sokszor kisadagot eszek. Sőt, azóta is mindig felhozza, ha közösen ebédelünk.

De emberek szeretnek beleszólni abba, hogy miért azt eszem, miért főzök, miért azt főzöm, miért az a hobbim, miért így vagy úgy osztom be az időmet... Kb mindenbe.

Volt olyan munkatársam, akivel egy darabig együtt kellett dolgozni, ő tételesen mindenbe belekötött, ami felmerült velem kapcsolatban.


Gondolom, veletek szemben is szoktak ilyenek lenni az emberek.

Miért van ez?


2020. márc. 25. 19:19
 1/2 anonim válasza:
Szerintem nem itt kene feltenned ilyen kerdest, hanem a valo eletben meg kene oldanod!
2020. márc. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy negatívan szólnak az emberek bele a másik életébe, nem kulturáltan, vagy építő jelleggel, pl.: "Menjé dógozni!", utána meg: "Milyen xar munkát végez".
2020. márc. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!