Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szokták a szülők azt...

Miért szokták a szülők azt mondani hogy "semmi de"?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 03:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%

A Bibliában van írva néhány szó/mondat az Felmenőknek Kijáró Alap Engedelmességről.


Talán azt gondolják, hogy az Élettapasztalataik Örök Érvényűek a Másik Generációra is...?!

2020. márc. 27. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem vevők a fszság kifogásokra.
2020. márc. 27. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 NAPSUGÁR29 válasza:
0%

Azt jelenti, hogy ne is próbálj ellentmondani. Ne próbálj kifogásokat talàlni, ne kezdjed a mondatod a de szócskâval. Nincs ellentmondàs!

Az előttem szólónak monanàm, ne hasznàlja ilyen mocskosan èdes anyanyelvünket! Hiàba èrti, ha nem hasznàlja, hanem kihasznàlja.

2020. márc. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem nekem kellene okoskodnod, nem vagyok már gyerek, hogy elmagyarázzák az anyanyelvem rejtelmeit.


A szülők akkor mondják, hogy "nincs de", mikor kérnek valamit egyértelműen és szeretnék, hogy úgy legyen, mindenféle kompromisszum meg engedmény nélkül. Nem kíváncsiak sem kifogásra, sem magyarázatra, sem ellenérve, egyszerűen csak szeretnék, ha a gyerekük tiszteletben tartaná a kérésüket és egyszer végre kínlódás nélkül pontosan azt csinálná, amit kérnek. Nem vagyok szülő, de attól még átérzem. Kérsz valamit a kölöktől és nekiáll alkudozni meg visszapofázni ahelyett, hogy elintézné egy okéval és mindketten túllennétek rajta.


Mert ha azt mondod, hogy légyszíves, ne menj sehova, mert járvány van, akkor rohadtul nem érdekel, hogy xy is kinn van, az sem, hogy kell a friss levegő, az sem, hogy kell a mozgás, az sem, hogy kész a házi és semmi, csak az, hogy a rohadt kölök fogja magát és hiszti nélkül letegye a valagát és csináljon valamit otthon, amivel elvan. Mert úgy látja jónak, hogy az az egyetlen helyes út, ha azt csinálja a gyerek, amire kéri és nem kell a fölösleges hiszti is mellé. És van, hogy ez nincs így, akkor jogos lenne a "de", de általában nincs.


Szóval igen, leírom neked még egyszer, a szülők akkor használják ezt, mikor nem kíváncsiak sem kifogásra, sem akadékoskodásra, sem egyéb sallangra, sem más fszságra, csak egy egyszerű kérésre egyszerű szófogadást várnak anélkül, hogy egy percnél tovább időt kelljen erre elcseszni.


És pontosan azt csinálod most te is, amire azt mondanám, hogy "nincs de". Épp elég jól megfogalmaztam ahhoz, hogy felfogd és befogd.


26N

2020. márc. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne a kifogásokat keresd és magyarázd meg fiam/lányom, hanem tedd meg, amit mondtam!
2020. márc. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
Azért, mert idegesíti őket a gyerek akit ők vállaltak önként, és szerintük a kölyöknek kuss a neve.
2020. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szóval lényegéken azok a szülők szokták ezt mondani a gyereknek akik elutasítják a gyerekkel való kétoldalú kommunikációt? Akik úgy érzik hogy a gyerek semmilyen kérdésben nem tudhat náluk többet emiatt nem adják meg nekik meg a lehetőséget se hogy egyáltalán érveljenek a saját álláspontjuk mellett?
2020. ápr. 1. 16:17
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Szerintem igen. Azóta már felnőttem, önálló vagyok, de abszolút ezt érzem a szüleimen a mai napig.

2020. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Gondolom kérdező, nincs gyereked.
2020. ápr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Gondolom #9-es, még nem gondoltál bele abba hogy a gyerekednek akár egyszer is igaza lehet.
2020. ápr. 1. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!