Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha kezd elhagyni...

Mit tegyek, ha kezd elhagyni aotivacióm az egyetem kapcsán?

Figyelt kérdés

Jelentkezéskor bizonytalan voltam, de az első két év után nagyon megszerettem, a harmadikra viszont kezdtem érezni, hogy mégsem nekem való, ezen kicsit sikerült úrrá lenni, de lassan vége a negyedik évnek is, és úgy érzem, hogy nem érdekel, és nem szívesen foglalkoznék ezzel, sőt úgy érzem, hogy kellően kompetens sem vagyok hozzá.


Néha szenvedésnek érzek minden perc tanulást, de értelemszerűen nem szeretném otthagyni a tanulmányaimat sem, mert csak 1 évem van hátra, ha minden jól megy és nem csúszok.


Ami rosszabbá teszi a helyzetet, hogy tudom mivel foglslalkoznék szívesen, és hobbi szinten most is tanulom, de nem jut rá elegendő időm a szakom mellett, ráadásul egy olyan hivatásról van szó, ami nagyon zárt, és nehéz bekerülni, szóval félek, hogy álom marad. Mondjuk iskola nélkül is el tudnám kezdeni, ha be tudnék fektetni kb. 1 millió forintot, de arra semmi garancia, hogy pénzt is hozna. :/ Ráadásul az egymillió csak az alapvető felszerelés lenne.


2020. márc. 27. 13:34
 1/6 A kérdező kommentje:
A motivációm*.
2020. márc. 27. 13:47
 2/6 anonim ***** válasza:
A jelen helyzetben, amikor bizonytalan mindenkinek a jövője, nem csoda, ha nincs motivációd hozzá.
2020. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben, én végül úgy döntöttem nem hagyom ott az egyetemet. És utólag úgy érzem jó döntés volt, lett egy diplomám amire azért mégis csak büszke vagyok, ó érzés a tudat hogy a 4 év tanulás nem a semmiért volt, nem kidobozz pénz, okos ember lettem, hivatalosan is értelmiségi. :D Önbecsülésemnek jót tett. Szakmailag viszont nem lett sok haszna, egyetem után két évet dolgoztam a végzettségemmel, ott jöttem rá, hogy ez tényleg nem érdekel engem. Most tanulok majd mást, olyat ami érdekel is. Neked is ezt tudom tanácsolni, ha már nincs sokhátra akkor folytatsd, aztán majd utána egy évvel később csinálod amt szeretnél. Nem múlik azon az egy éven semmi.
2020. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a választ, de az esetemben ez független a jelenlegi helyzettől. (Annyiban van rá kihatással, hogy felerősíti.)


#3 Én is be szeretném fejezni, ezen a ponton már nem célszerű abbahagyni. Befejezni viszont nehéz lesz, mert a motivációm teljes elfogyott, és tudom, hogy nem nekem való mindez.

2020. márc. 27. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam az első szakommal. Eleinte tartotta bennem a lelket, hogy érdekes és szívesen bíbelődök az elméleti részével, aztán egyre inkább rájöttem, hogy a gyakorlatban én ezt soha de soha nem akarom használni, mert nem való nekem. Pszichológia szakra jártam és nekem is a végén vált egyértelművé, hogy az emberekkel való munka nem passzol a személyiségemhez egyáltalán.


Na aztán elmentem infóra és a világ egy jobb hely lett. Egyébként meglepő, hogy mikor infósként munkát kerestem, mennyire pozitívan álltak ahhoz, hogy van már egy diplomám, ráadásul humán területen. Sokkal többen láttak benne lehetőséget azokon a területeken, ahol egy interdiszciplináris tudásban nagy potenciált látta, mert "mégis csak jobban értek hozzá, mint aki csak ezt vagy csak azt csinálta".


Szóval:

1: Ne búsulj, nem tudod, hogy hol veheted hasznát még annak, amit most tanulsz

2: Lásd meg a lehetőséget az új és a régi érdeklődésed között és állj úgy hozzá a tanuláshoz, hogy amit most tanulsz, hasznos lehet azon a területen, ami jobban vonz

3: Jó ötlet ennek megfelelően olyan témában írni a szakdogád, ami így vagy úgy összekapcsolja a kettőt

4: Alapvetően előnyt élvezel majd az új szakmádban is pusztán attól, hogy van egy akármilyen diplomád, mert sok cégnél diplomáskvóta van

5: És legalább lesz egy menő taláros képed :D

2020. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azzal motiváltam magam, hogy ha most megtanulom a tételeket, megírom a szakdogát stb akkor az lesz a jutalmam hogy utána már végre koncentrálhatok arra ami tényleg érdekel, mennyivel jobb lesz majd az. Úgy állítottam be magamnak az egészet, hogy csak akkor érdemlem meg hogy mást tanuljak, ha ezt a mostani szakomat becsülettel megcsinálom. :D Nekem bejött ötös lett az államvizsgám is meg a szakdogám is...
2020. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!