Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 2020-ban nem nevezhető luxusna...

2020-ban nem nevezhető luxusnak ha valakinek takarítója és kertésze van Magyarországon?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 14:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
De.
2020. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem semmi luxus nincs benne.

Én is megengedhetném magamnak mindkettőt, de inkább másra fordítom a pénzemet.

2020. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Ha akkora bazi nagy háza van/ háztartást visz és több ha-s kertje van akkor nem. És persze megengedheti magának.
2020. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
A takarító nem, a kertész az már feltételez egy akkora villát, hogy magad nem tudod rendben tartani a kertjét, bár őszintén szólva nem tudom, mennyibe kerül kertészt alkalmazni, ha nem állandóra veszed fel, csak egyike vagy a sok ügyfelének, akinél néha rendbe teszi a kertet, akkor nem annyira.
2020. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%

Eléggé luxus. A dolog iróniája, hogy az akinek van pénze ilyen udvartartásra otthon, mint takarító, komornyik, kertész, szakács, inas stb. - az általában sosincs otthon, mert mindig a pénzt hajtja, hogy meglegyen a pénz erre.


"Minél nagyobb medencéje van valakinek, annál kevesebb ideje van fürdeni benne".

2020. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem igazán, középosztálybeli családba tartozó nyugdíjas ismerőseim alkalmaznak takarítót és kertészt legnagyobb arányban, nem mondanám hogy kifejezett luxusban élnek.
2020. márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Mérget vennék rá, hogy a lakosság kevesebb mint 1 százalékának van mindkettő, úgyhogy igen, luxusnak számít. Magyarországon legalábbis.
2020. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%

#6


Az úgy nem ér, ha már olyan idős, hogy képtelen megcsinálni és ezért "rendel" valami ágrólszakadt munkanélküli nénit, hogy "nagysága, takarítson ki, adok érte egy ezrest meg egy ebédet".

2020. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%
#6: Nálad mit jelent az, hogy középosztálybeli?
2020. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

#8

Meg tudnák csinálni ha nagyon akarnák, és nem ágrólszakadt nénit hívnak, hanem - mint írtam - takarítónőt.


#9

Ugyanazt, amit másnál.

"középosztálybeli (melléknév)

1. olyan emberekre jellemző, akik egy társadalomban a középosztályt képviselik. Manapság ezek a képzett munkások, üzletemberek, szakemberek stb.; kispolgári.

Egy középosztálybeli családnak ma már van autója és saját lakása vagy háza."

2020. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!