Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktátok azt válaszolni...

Ti szoktátok azt válaszolni pofátlan kérdésekre, hogy "Semmi közöd hozzá? "

Figyelt kérdés
Folyton azon gondolkozom ilyenkor, hogy a "Semmi közöd hozzá" helyett milyen frappáns, udvarias választ adjak. De kell-e udvariaskodnom, ha maga a kérdés feltevése is bunkó volt?
2020. márc. 27. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, aki ilyenkor azt szokta csinálni, hogy teljesen másról kezd beszélni.

Például:

- Megdugtad a Gizit?

- Hé, láttad tegnap a meccset? Mekkora gólt rúgott már a Messi!

2020. márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen viszonyban vagyok az illetővel. Ha eléggé bizalmas kapcsolatban vagyunk, akár bunkó, akár nem, én mondok már ilyet, mert szerintem maga a megfogalmazás nem bunkó, nincsenek benne trágárságok... egy bizalmasabb kapcsolatnak ki kell bírnia. Volt már olyan, hogy ismeretlen ember kérdezett tőlem ilyet, akkor olyat mondtam neki, hogy "Ezt nem itt és nem így fogom megtárgyalni".
2020. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Elég gyerekes válasz.

Inkább ezt: Nem illendő ilyet kérdezni (ezért és azért)...

2020. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
(Már elnézést, de/Már elnézést, de attól tartok) ez nem tartozik rád.
2020. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt szoktam visszakérdezni, hogy "számít?" vagy "ez most miért fontos?", mert legtöbbször semmi relevanciája nincs az illető szemszögéből. Gyakran van, hogy inkább azt mondom, hogy erre nem így és nem most fogok válaszolni, mert ez annál kényesebb vagy fontosabb téma számomra.
2020. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerülő választ adok. Pl:

- Mennyi a jövedelmed?

- Változó, attól függ, hogy jön ki.

2020. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani: ez a kérdés túl indiszkrét, a választ megtartom magamnak. Vagy csak annyit felelek: erről nem nyilatkozom és kész.
2020. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A "nem szeretnék válaszolni" nem hinném, hogy bunkó.
2020. márc. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem, de tudom, nem szerencsés.
2020. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
illetéktelen kérdésekre jó lenne egy kis kézikönyv mit válaszolj olyanoknak akiket nem akarsz megsérteni, mert az is rajtad csattanna (pl. tőszomszédok). de a "miből élsz", és egyéb mélyen magánjellegű kérdésekre tényleg nem tudom mi lenne a megfelelő válasz
2022. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!