Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok akik nem szeretnek...

Azok akik nem szeretnek olvasni, miért?

Figyelt kérdés
2020. márc. 28. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó, vagy nem a koruknak megfelelő könyveket olvastak, vagy rájuk erőltették, amikor nem kellett volna. Nehezen olvasnak és nincs sikerélményük. Nem túl jó a fantáziájuk és unalmas nekik az olvasás. A családjuk sem olvas, ezért nem is találkozott ezzel és nem igényli. Ilyesmi.
2020. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Bocsi, hogy nem nekem szól a kérdés, mégis válaszolok: alapvetően imádok olvasni. De nagyon körültekintően választok már és nagyon sok értékelést megnézek egy könyvről. Emiatt ritkán találok normális könyvet és ritkán is olvasok. Elment tőle a kedvem.


Írással ia próbálkoztam, nem mondom, hogy nagy tehetség vagyok, de annyira belelátok, hogy el tudjam dönteni, mi a szar. A könyvesboltokban található könyvek 80%-a egy köpödelem időpazarlás, ami ugyanannyi értelmet sugall, mint akármelyik ócska sorozat... Nem éri meg őket olvasni, legyen szó szórakoztató irodalomról vagy szakmai(bb) könyvekről. Igénytelen. Profitorientált. Elhasznált sablonokat puffogtató. Valakinek a valakije által kiadatott.

2020. márc. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Regényre gondolsz?


Én imádok olvasni, de nem feltétlen regényeket és nem feltétlen könyv formájában.

Érdekel az emberi szervezet, a túrák, a közlekedés stb, ezekről rengeteget olvasok.

2020. márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Mert unalmas.

Hasznosabb/erdekesebb dolgot is tudok helyette csinalni.

2020. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Volt egy időszak, amikor sok HVG könyvet olvastam: tartalmas dolgok voltak bennem, azt gondoltam, hogy hasznosítani fogom tudni, de nem történt meg. Ugyanez volt pár képzés általi könyvvel is, hogy majd milyen jó lesz azokat hasznosítani a gyaksziban. A tudásomra nincs igény.

Így egy ideje mellőzöm az olvasást sajnos.

2020. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Számomra unalmas. Én inkább gitározik, zenét hallgatok, játszom a gépen, filmet nézek, este meg el megyek haverokkal valamerre (az utolsó az a mostani helyzetben nem lehetséges)
2020. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Régen szerettem olvasni, gyerekként könyvtáros táborba jártam. De csak azt szerettem olvasni, ami érdekelt.

A legutolsó könyv, amit végig olvastam, az az Egri Csillagok volt, de emlékszem, hogy végigsírtam az egészet, és utána soha senki nem tudott rávenni egy kötelező olvasmányra sem. Jelenleg időm sincs leülni olvasni, párszor elkezdtem egy-egy könyvet, de vagy meguntam, vagy tényleg nem volt rá időm.

2020. márc. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert abban a műfajban, ami érdekel, nem nagyon írnak könyveket, amiket pedig igen, kb. mind ugyanarról szólnak, illetve van egy író, aki leginkább ebben a műfajban alkotott és ő kb. az egyetlen, akit az emberek ismernek. Már nem is igazán aktív és valahányszor az interneten tanácsot szeretnék kérni, mit olvassak, ha ez a műfaj/műfajon belüli témák érdekelnek, mindenki azt feltételezi, nem hallottam még róla és őt ajánlja, mintha nem lenne amúgy is vilâghírű...

Más könyvek nem igazán érdekelnek, mindig rájuk unok max. 50 oldal után, nagyon ritka az, amikor nem.

2020. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!🙂

Én is úgy vagyok vele hogy számomra unalmas. Túl hamar elvesztem az érdeklődést egy könyv iránt, nincs türelmem a sok részletgazdag leírást végig olvasni, a lényeg érdekel nem a körítés. A képzelőerőmet se szeretem használni, inkább megnézek egy filmet ahol az egész látványvilág a szemem elé tárul, ezért nem is nyújt nekem örömet az olvasás. Talán túl gyakorlatias személyiség vagyok és kevésbé fellegekben járó.

2020. márc. 28. 22:18
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

AHDH + diszlexia.


Egyrészt nem tudok rá koncentrálni másrészt inkább kínszenvedés mint kellemes.


Ha olvasni akarok akkor 0 inger kell hogy legyen körülöttem, egyébként a szöveg 80%án átsiklik a szemem, vagy már ötödszörre olvasom azt a két mondatot de semmi sem jön át belőle.


A hangoskönyveket imádom ha éppen nyugisabb vagyok.

2020. márc. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!