Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor délután ötkor kint...

Amikor délután ötkor kint voltam, legalább 3 olyan öreg nénikét is láttam bóklászni az utcán, akik tuti, hogy 65 év felettiek voltak. Miért másztak ki az utcára, ha egyszer nem szabad?

Figyelt kérdés
Az egyik a temető kapuján fordult ki (milyen halaszthatatlan dolga lehetett ott?), a másik egy szupermarketből egy cserepes virággal jött kifelé (most éppen az a legfontosabb, hogy legyen otthon bőven cserepes virágunk), a harmadik meg egy kutyával húzatta magát (azt imitálta, hogy kutyát sétáltat). Ezek a nénikék nem hallottak a kijárási korlátozás rájuk vonatkozó passzusáról?

2020. márc. 29. 00:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Te most legalább úgy viselkedsz és dumálsz, mint egy vén banya, aki beleüti az orrát mások dolgába. Ennyire ráérsz? Akkor inkább tegyél valami hasznosat. Például vásárolj be idős embereknek.
2020. márc. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Olvasd már el, ha már hivatkozol rá.
2020. márc. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehogy már az ember ne mehessen ki a temetőbe gondozni a hozzátartozója sírját..temetőben nem tolonganak az emberek..ez egyébként hitéleti tevékenységnek minősül, ami nem tiltott. Meg nehogy már ne vihesse le délután is a kutyát..és szintén nem tiltott.


Egyébként NEM arról szól a korlátozás, hogy az idős emberek csak és kizárólag 9 és 12 óra között léphetnek ki a lakásból, hanem ebben az időintervallumban mehetnek bevásárolni és gyógyszertárba. Úgyhogy egyedül a virágot vásárló néni nem tartotta be a kijárási KORLÁTOZÁS szabályait, hiába fröcsögsz. Ami kellemetlen, tekintve, hogy fingod sincs a rendeletekről...

2020. márc. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Feleslegesen háborogsz úgy mint valami megkeseredett vén ember.


Logika:

Ha betartod a dolgokat s távol maradsz az emberektől nem lesz gondod.

Foglalkozz magaddal pl kend be magad testápolóval, borogasd be szemeid karikáit.

Gondolkodj mivel tudsz előrébb haladni a saját életedben.

Kis önismeret, sport, projektek stb...


Én pl szombaton befejeztem egy nagy projektemet, de még zajlik +4 mellette.


Meg egy 120cm-es anime baba extra külön megrendelésre. (Bele merültem és átestem holtpontomon 🙃, fürdök, olvasok s most írok)


Szeretek alkotni, szeretem ezt a vállalkozást s sokkal hasznosabb erre figyelni, minthogy melyik ember mit csinál.


Ha megpusztul, ő dolga.


Azért írok a magad féléknek, hogy mennyivel nagyobb előny tud lenni az önmagunkra szànt idő, főleg most, hogy több van valakiknek.


Fordítsd hasznodra, van saját életed.


Pl anno amikor más keze alatt dolgoztam furának tartottak.


Miért?

Mert nem érdekeltek az olcsó pletyik, hüIyeségek. Pl ki kivel kavar , "huuu láttátok a...."


Az helyett hogy beszáltam volna abba az értelmetlen pletyibe, inkább csináltam a dolgomat miközben a projekteken dolgoztam fejben.


Haza érve pedig a vázlatolás, kivitelezés, alapanyagok beszerzése maradt.


Meló mellett éltem a hobbijaimnak s abból jutottam el mindaddig ahol most vagyok.


Dobd le magadról a felesleges mérgelődést, felesleges gondolatokat.

Szerintem neked is van jobb dolgod.

Nemde?

🙂

Ha nincs akkor pedig ideje megismerni önmagad s utadat keresni.


Azt se feledd, hogy fél lábbal koporsóba vannak. Akármilyen csúnya is ezt mondani.


Az én mamám pl otthon marad, betartva mindent, mi vásàrolunk s akasztjuk a kapujára.


Meg ebben is van valami:


"Sorban álltam ’56-ban krumpliért, lőttek ránk. Akkor sem maradtunk otthon” - Ezért nem hat az idősekre a járványveszély


Durvább dolgokat is megéltek az öregek.

Valaki félti az életét valakik nem.

2020. márc. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 a virágos néni sem, mert csak élelmiszerboltról és patikáról szól a rendelkezés, a többi helyre mehetnek bármikor :)
2020. márc. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túl reagálod a dolgot. Megértem, hogy részben ismeretlen járvány tombol odakint és kötelessége minden embernek megtennie a szükséges óvintézkedéseket, ugyanakkor nem feltételezném azt, hogy egy délutáni sétával olyan súlyos etikátlan lépést húztál amely során veszélybe kerülne az emberiség. Temetőbe egy átlagos napon elvétve megfordul néhány ember, szóval esélytelen, hogy benyelhesse a vírust. Egy kutyasétáltatással szintén nem veszélyezteti az ön- és közbiztonságot amennyiben betartja a rendeletben előírt 1,5 méteres távolságot az emberektől. A boltban vásároló nagyika már egy kicsit bátrabb volt, de ha odafigyel megelőzhető a baj (szájmaszk, gumikesztyű vagy ha megoldható távolságtartás)


Egyébként én a jelenlegi kijárási korlátozást nevetségesnek tartom. Szerény véleményem szerint semmi értelme nem volt erre pazarolni a nyomtató patront meg a pecsétet. Konkrétan semmit sem korlátoztak, elmehetsz ugyanúgy bárhova. Azt viszont még nevetségesebbnek tartom, hogy állandó alkalommal azt hajtogatják, hogy az idősek maradjanak otthon, erre kapnak egy olyan engedményt amellyel értékét veszti ez a mondat, mivel 3 órán keresztül csőstül áramlanak a bevásárlóközpontokba a nyuggerek egymás nyakába lihegve. Ha bevezetnek valamit akkor azt csinálják normálisan. Ha kijárási korlátozás akkor pedig legyen valójában korlátozás ne csak egy súlytalan rendelet.

De én még mindig amellett vagyok, hogy vezessenek be szigorú kijárási tilalmat és inkább üljünk most 1 hónapot négy fal között, mintsem majd a nyáron kelljen ezt tenni a 40 fokban.

2020. márc. 29. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Imitálta, hogy kutyát sétáltat? Azta, micsoda rafkós nagyik vannak, még kutyát is beszerzett. Nincs segítségük és van életük, enniük kell, amiért tebis azbutcán voltál, azért voltak ők is.
2020. márc. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Szigorúbb rendelet kell.Minimálisra csökkenteni a kint tartózkodás idejét.
2020. márc. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
7: Biztos robotkutya volt. :)
2020. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ezek az idős nénik előbb belehalnának abba, ha nem mehetnének ki a temetőbe, vagy nem vihetnék le a kutyát a napi sétára, mint a koronavírusba.

Az idősek máshogy működnek, mint mi. Sokakat már csak a napi rutin tart életben, hogy van mit várni, van hova menni, hogy gondozza az elhunyt férje sírját, hogy sétál a kutyával, aki lehet hogy az egyetlen társa a világon... Ezek a (számunkra) apró dolgok éltetnek sok idős embert. És ha ezek elvesznek, ha bezárják őket, ha el kell zárkózniuk, be kell fordulniuk, nincs levegő, nincs napfény, nincs társaság, nincs megszokott rutin, az sajnos sok idősnél tud nagyon komoly következményekkel járni.

2020. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!