Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esik az emberek nehezére...

Miért esik az emberek nehezére nyugton maradni?

Figyelt kérdés

Az emberek nem bírnak ki nyugton két hetet? Ott a kínai példa, addig nem vették komolyan míg be nem durvult, elrendelték a totális karantént, egy hónap alatt alig 1000 új fertőzött egy akkora országban, japánban meg már a vidámparkok stb nyitását intézik, szintén mert képesek voltak az emberek két hétig nyugton amradni.

Erre miért nem képesek európában és amerikában, tényleg az kell, hogy egész nyáron tartson ez az őrület ahelyett, hogy két hétig meghúznák magukat az emberek és mehetne minden a régiben tovább?



2020. márc. 29. 06:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha házhoz hoznák ami kell és nem kellene menni dolgozni (közművek, muszáj) ki se mennék a kapun. Ezekre az "egy hónapja nem láttam a pasimat és nagyon hiányzik, hogy lehet most vonatjegyet venni" alakokra én is rászögelném az ajtót.
2020. márc. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az nyilván más ha egyszer elmegy boltba és megveszi ami kell vagy dolgozni, de mikor csak sétafikálni meg bármi mást csinálni... mintha az eblakban nem levegőzhetne, vagy ha annyira mozogni akar nehogy már ne tudjon tornázni picit a szobában. Komolyan két hetet még ha kell fél lábon állva is, inkább mint, hogy hónapokig kelljen.
2020. márc. 29. 06:37
 3/22 anonim ***** válasza:
27%
Honnan szerezted a járványtani ismereteidet?
2020. márc. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%
Ne légy már hülye, pont, hogya boltban fogod elkapni, ahola környék kb összes lakója megfordul, sorbanállás van és a viszonylag szűk hely miatt törvényszerűen közel kerülsz másokhoz. Azzal, hogy kiülsz a parkba ahol senki nincs konkrétan nagyobb biztonságban vagy, mint a legtisztább boltban.
2020. márc. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%
Sokan mindig úgy vannak a problémákkal, hogy "Áh, ez nem érint engem...", és talán ezért nem veszik komolyan. Meghogy szedek ilyen-olyan-amolyan gyógyszert, kiegészítő szert, stb., megvéd úgyis. De nem mind.
2020. márc. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Mert a vírus pont úgy működik, hogy két hét után eltűnik a p#csába örökre. Jah persze. És ha jön egy újabb hullám akkor megint két hét karantén? A gazdaság örülni fog neki, a munkanélküliek meg méginkább.
2020. márc. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%
Mert itt a jóidő,ki kell mozdulni.Majd jövő héten megfagyunk,akkor bent marad mindenki a lakásban.
2020. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

2 hetet? 5-6 hónapra készülj lelkileg! Ezzel csak lassítják a járvány terjedését, és addig fogják hosszabbítani ezt a korlátozást, amíg nem lesz szükség további szigorításra. Június-júliusra várják a járvány tetőzését Magyarországon, ami azt jelenti, hogy akkor lesz a legtöbb beteg, és akkor már a nem létfontosságú munkahelyeket is bezárják. Utána kb. 2 hónap kell a járvány lecsengéséhez.

Ha gyorsan túl szeretnénk rajta lenni, akkor a dél-koreai példát kellene követni: mindenkit tesztelni, és minden fertőzöttet és akik kapcsolatba kerültek velük karanténba kell vágni.

Amúgy meg azért nehéz, mert néhány otthonülő ember kivételével ez hatalmas változás az eddigi életünkhöz képest. Két hetet bárki kibír, de most az egész tavasztól és nyártól el kell búcsúzni. Nem lesz nyaralás, nem lesznek fesztiválok, zárva lesznek a szórakozóhelyek, nem lehet baráti- és családi összejöveteleket tartani stb.

Én pl. nagyon vártam a tavaszt és a nyarat, mert sokat szoktam motorozni. Ma is szép idő van, és már most se mehetek 100-200 km-t. Elfelejthetem az idei túráka és motoros találkozókat. Idén Albániába akartam menni egy kisebb társasággal.

A lényeg, hogy a legtöbb embernek szüksége van kikapcsolódásra, társasági életre, hogy ne legyen egyhangú, monoton, unalmas az élete. Valamivel meg kell törni a hétköznapokat, hogy ne csak a munka és a 4 fal legyen az élete, mert egy idő után begolyózik ettől.

Arra is gondolj, hogy sokan élnek távkapcsolatban, és csak hétvégén lenne lehetőségük találkozni, de most pár hónapig nem utazhatják át a fél országot.

2020. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Még mindig léteznek olyan naiv emberek, akik elhiszik, hogy 2 héten belül vége?
2020. márc. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Egyeseknél félreértésekre adhat okot, hogy egyszerre csak két hetes időtartamra rendelik el a kijárási korlátozásokat. Két hét alatt nem történik csoda, még sokszor meg lesz hosszabbítva az a két hét.
2020. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!