Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti megszakítanátok a kapcsolat...

Ti megszakítanátok a kapcsolatot a barátotokkal, ha olyasmit tenne ami teljesen szembe megy az erkölcsi értékrendetekkel?

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
A barátsákok elöbb-utóbb úgyis véget érnek
2020. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez erösen függ a konkrét esettöl.

Ha gyilkol - ami egy normál ember erkölcsi értékrendjének nem felel meg -, akkor igen, ha a nemi életét másként éli, mint ami szerintem erkölcsös, az magánügye, amíg nem árt vele másnak.

Szóval konkretizáld a kérdésedet!

2020. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján nem lehet megmondani. Valami konkrétabb kérdést tegyél fel!

Nem mindegy hogy egy vegán nem vegán barátjáról van szó, hogy a barátnőd kicsapongó életet él, vagy hogy kiderült, hogy a legjobb haverod egy sorozatgyilkos erőszaktevő.

2020. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az. Ha én a magam esetében nem pártolok valamit egyáltalán, mitöbb, undorodom tőle (pl megcsalás), de ő megcsalná a párját, akkor valószínűleg megmondanám neki, hogy vagy nyílt lapokkal játszik és elmondja a párjának, vagy én tálalok ki es vége a barátságnak. Nem veszek részt olyan dolgokban, ami nekem is piszokszarul esne...


Ha például drogozik, amit én szintén rühellek, akkor nem feltétlenül érne véget a barátság, de nem hagynám, hogy elinduljon a lejtőn. Amint azt látom, hogy kezdi magát tönkretenni, addig próbálnám leállítani, amíg el nem küld és legfeljebb azért érne véget a barátság. De nem hagynám cserben attól, hogy más hibákat vétünk. Csak akarja helyrehozni az utolsó utáni esélynél legkésőbb

2020. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A konkrét eset az, hogy a barátnőm, a férje háta mögött elvetette a gyereküket. Kérte, hogy falazzak neki a műtét előtt, de mondtam neki, hogy biztosan nem. Valahogy megoldotta. Azóta ugyanúgy hívogat meg találkozni akar, meg átjönni dumálni, mondtam neki, hogy felejtsen el, az abortuszt is elítélem, pláne úgy, hogy semmi oka nem volt rá. Egyszerűen azt mondta, hogy most még nincs kedve babázni, majd talán később, de a férje úgyse értené meg.

Szerencsétlen férfit is sajnálom, nagyon nem érdemli meg, de emellett még ellenkezik az elveimmel is, így nem akarom vele a továbbiakban tartani a kapcsolatot. Csakhogy nem érti meg és keres továbbra is.

2020. márc. 29. 18:05
 7/14 anonim ***** válasza:

A falazást a leírt esetben alighanem visszautasítanám, a barátságot fenntartanám (visszautasítottad, megoldotta és keres Téged).

Talán nem a férjétől volt a gyerek és ezért vetette el?

2020. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

En egy dologert vagy par rossz huzasa miatt biztos nem. Senki nem tud szent lenni mindenki ember.


En olyanok miatt szakitok meg kapcsolatot ha huzamosan kellemetlen vagy kinos nekem vki tarsasaga folyamat irrital es ez nem javul pl pr.sti lett egy bnöm es ugy maradt.

Hibapontok miatt nem àldozok be baratsagot meg tudom emeszteni lehet ugyan idö kell de tul tudok lepni. De ha folyamat taszit valami egyfolytaban, akkor ugy nagyon tavolodomszepen lassan aztan tavolrol marad annyi hogy legalabb szülinap rairok.

2020. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Én a barátnőd helyében szakítanám meg veled a kapcsolatot. Tök beteg, hogy csak akkor vagy a barátja, hogy ha kihordja a megtermékenyült petesejtjeit. Ez valami agybaj.
2020. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát látod, ő mégsem akarja, sőt..


De ezek szerint te barátkoznál egy hazug emberrel is.

2020. márc. 29. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!