Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bemennétek a kórházba az...

Ti bemennétek a kórházba az ismerősötökkel ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Napokban agyaltam ezen. A mostani helyzetet ne vegyük figyelembe itt!


Tegyük fel, hogy éppen semmi dolgod, végeztél a napi teendőiddel, és céltalanul sétálsz az utcán. Majd hirtelen meglátsz egy kisebb tömeget, akik körbevettek valamit. Nem látod pontosan, de hajt a kíváncsiság, ezért közelebb mész. Megismered a földön fekvő ismerősödet, akivel egykor jóban voltál, barátok is voltatok, de megromlott a viszonyotok valami miatt, és azóta nem hallottál felőle. A tömeg a mentők kiérkeztéig próbálja ébren tartani a félig eszméletlen ismerősödet, hogy hogy hívják, mi történt vele, fáj-e valamije, tudja-e a szülei számát. Aztán valaki megkérdezi, hogy felismeri-e bárki őt, és te szólsz, hogy igen.

Szóval az elméleti kérdésem: Minden sérelmedet félredobva bekísérnéd őt a kórházba?

Ott lennél vele, megbeszélnétek a dolgaitokat, ha jobban lesz?


Szimplán csak kíváncsi vagyok az emberek viselkedésére ebben a helyzetben. Csak fikció!


Kort, és nemet is kérek! Köszönöm szépen!



2020. márc. 30. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak én tudnám azonosítani a baleset helyszínén, akkor természetesen segítenék a mentősöknek, rendőröknek. Ha ébren van, és tud kommunikálni, felismer, akkor addig amíg a mentőbe be nem teszik ott maradnék. Bár szerintem ennek kevés esélye lenne, mert a mentősök, rendőrök nem engednek ilyenkor senkit a sérült mellé, mert nekik kell a hely, hogy életet mentsenek. De ha évek óta nem tartottuk a kapcsolatot (októl függetlenül) nem mennék be a kórházba, nem ülnék az ágya szélén stb.

Annyit megtennék, hogy otthon ha tudok, a facebookon felkeresném a rokonait, és írnék nekik, hogy X.Y-t baleset érte, bevitték az X kórházba. Leírnám, hogy ott voltam azért tudom.. de ennyi.

Ha nem találnám meg őket a neten akkor nem foglalkoznék vele tovább, végül is a rendőrság dolga, hogy értesítse a családot.

2020. márc. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ment a zöld kéz! :)

Kort és nemet esetleg írnál? Csak a statisztika miatt.

2020. márc. 30. 00:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Segítenék, amíg ellátják, felhívnám a szüleit, meg ilyesmi, de ennyi, ez nem változtatna a viszonyunkon. Talán kíváncsiságból megkérdezném másnap, hogy mi történt vele meg minden oké e, de nem állnék neki jópofizni, hogy jaj, legyünk megint barátok és stb.

27/N

2020. márc. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor eddig mindenki a sértettséget helyezné előtérbe.


Akkor kicsit konkretizálom. Akkor is ez lenne a vélemény, ha mondjuk te szúrtad volna el a kapcsolatotokat?

2020. márc. 30. 01:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a hülyeség? Akivel fel akarom venni a kapcsolatot hosszú idő elteltével egy alapos összeveszés után, azzal fel fogom, nem kell hozzá egy baleset. S fordítva: akihez nem volt kedvem korábban, ahhoz nem is fog megjönni csupán azért, mert megláttam őt ebben a húzós helyzetben. Ez nem a sértettségről szól, egyszerűen csak nem érzem a késztetést arra, hogy újra az életem részévé tegyem, ahogyan egy random járókelőre rápillantva sem fut át az agyamon a gondolat, hogy de jó lenne, ha összebarátkoznék vele (pedig rá aztán végképp semmi okom neheztelni). Pont annyit tennék meg, amennyivel hozzá tudok járulni a mentősök és/vagy rendőrök munkájához.

21/L

2020. márc. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Bár ez azért nagyban függ attól, hogy miért, és hogyan romlott meg a viszony. De én azt mondom: ne csak akkor legyek jó, ha baj van. Nem kívánnék neki semmi rosszat, és a mentpk kiérkezéséig természetesen segítenék, hogy ne essen baja, de ettől még nem lennék a jópajtása. Ha valakivel évekig rosszban vagyunk, az azért esélyes, hogy nem valami jelentéktelen dolog miatt történt.

2020. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor eddig mindenki a sértettséget helyezné előtérbe."

Ez durva sarkítás.

Nem a sértettséget, hanem az aktuális állapotot. Nem ugyanaz...

2020. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék be vele a kórházba. Semmi értelme nem lenne, hiszen segíteni úgysem tudnék neki semmiben. A rokonait ki tudja értesíteni a nővérke is, meggyógyítani meg az orvosok tudják. Én minek kellenék oda?

A "régi sérelmeket" pedig nem ilyen helyzetben kell megbeszélni. Ha meg akarnám vele beszélni, akkor venném rá a fáradtságot, és felkeresném, nem várnék vele egy ilyen pillanatig, amíg veszélybe kerül az élete. Ha pedig nem akarnám, akkor egy ilyen helyzet sem változtatná meg a véleményem.


33/N

2020. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. márc. 30. 17:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

" Akkor eddig mindenki a sértettséget helyezné előtérbe."


Nem helyezném előtérbe. Magam részéről sok évi haragszom rád nincs. Ha valakivel nem tartom a kapcsolatot, mindegy hogy azért mert haragudtam rá, vagy csak az élet elsodort minket egymástól, később sem lesz ebből nagy barátság. Életem egy szakaszának része volt, ennyi.

(első voltam)

2020. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!