Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vár el néhány ember...

Miért vár el néhány ember vastapsot minden nap, mert dolgozik?

Figyelt kérdés

Járványtól függetlenül...

Hazajön, levágja magát a hobbija elé és nem lehet kb hozzászólni, mert NEM ÉRTED, HOGY Ő DOLGOZOTT? Hétvégén szintén, mert nem érted meg, hogy ő egész héten húzta az igát és csak pihenni szeretne egy kicsit? Szabadságkor meg egy tányért se tud kivinni, mert nem érted meg, hogy ő végre pihenni szeretne több napot egymás után? Mindezt számítógépes, irodai munkával...

Az ételt kb elé kell helyezni, a rendet egyedül a másik fél végzi, mert ő dolgozik.

Amikor a másik fél megjegyzi, hogy Ő IS DOLGOZIK, méghozzá "fizikaibb" a munkája, akkor meg jön az aduász: "de az nem olyan".

Rengeteg ilyen van a környezetemben, a családomban is, ismeretségi körömben is, ahol mindkét fél ugyanannyit dolgozik, mégis az egyik elvárja, hogy hasra essél tőle eme teljesítmény előtt. Miért? Lenézik a másik munkáját? Ennyire énközpontúak?


2020. márc. 31. 11:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon ez sajnos nagyon mélyen a kommunizmus alatt alakult ki.

Ugye évezredekig a nö csinálta a háztartást, gyerekeket, idöseket gondozott + ellátta a házkörüli teendöt, kapálta a kiskertet, stb... a férfinek meg volt egy munkája vagy a földön dolgozott vagy kovács mühelyben stb...

A fizikai- munka része kb ugyan az volt.(habár szerintem a nök akkor is többet dolgoztak mert még hímeztek, virágos kertet ültettek...)

Na már most nagy gyorsasággal bevezették, hogy a nö is 8 órában dolgozzon. Ès minden nö legyen büszke rá, hogy 8 órában dolgozik. A munka fajták az utobbi 40-50 évben át is rendezödtek, a nök a fö munka területeken is elterjedtek. DE benne maradt az emberekben, föleg a nökben hogy a fözés, mosás takarítás az én feladatom.

Ez kertes házban szüleimnél müködött is. Apám kertet rendezett, kerítést fest, ajtót szerel stb... Vagy is folyamatosan csinál valamit, míg anyám föz, mos takarít a 8 órás munkája után.

DE ott ahol nincsen kerti munka, vagy annak nagyobb részét is a nö végzi, ott jön el a nagy külömbségek. Amit te fentebb leírsz.

Szerintem már agyerekeket is arra kell tanítani, hogy bizony kell egy fiunak is segíteni krumplit pucolni, vagy akár pudingot fözni is.


Nálunk szerencsére ez nincsen. Míg nem voltak gyerekek ugyan annyit dolgoztunk, szombat délelött volt takarító nap, és együtt csináltuk.

Gyerekek születésekor nagyrészt rám maradt minden, de ahogy elkezdtem dolgozni a férjem rögtön kérdés nélkül kezdett besegíteni. Mondjuk mi megbeszéltük, hogy amíg a gyerekek nem repülnek ki én nem megyek vissza 8órában dolgozni, annyit dolgozok amennyit én akarok. A férjem ilyen szinten segít is be. DE azt hozzá kell tenni, hogy a férjemnek olyan munkája van amit nagyon szeret csinálni, és nem nyávog soha sem, hogy jaj neki milyen rossz, hogy dolgoznia kell.

2020. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!