Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy kevesebbet költekeztek az otthonmaradás miatt?

Figyelt kérdés

Mert én ma döbbentem rá, hogy hónap vége van, mindjárt fizetés és még az előzőből is maradt egy csomó.


Ti mit tapasztaltok?



2020. márc. 31. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen, kevesebbszer megyünk vásárolni és így kevesebb apró hülyeséget veszünk. Így látom én is.
2020. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én inkább azt vettem észre, hogy több apró dolgot vásárolok, így elmaradnak a nagy bevásárlások. Kvázi, nem költök sokat, hanem sokszor keveset. De így is sok pénzem megmarad.
2020. márc. 31. 14:01
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem igazán. Sőt...

Munkába rendeltem fixen a kaját, jó áron. Otthonra vásárolok össze vissza, főzni nem nagyon tudok, így többre jön ki.

2020. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem meglepő...

Nem megyek moziba, nem költök utazásra, nem ülhetek be étterembe, nem veszek reggelit vagy "csak egy pogit uzsinak", nem jutalmazom meg magam egy sütivel a cukrászdában vagy nem kávézóba ülök be.

Itthon vagyok, csak boltba megyek el meg néha sétálni.

2020. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Persze félre értés ne legyen,én aztán végképp nem sajnálom a pénzt felesleges hülyeségekre sem, de most jó, hogy fizetés előtt nem ezer Forintom van. Ettől függetlenül az én mottóm, hogy a pénz azért van, hogy el legyen költve. Nem kell azt bekereteztetni, sem ülni rajta.
2020. márc. 31. 14:06
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Én is úgy vagyok mint a négyes. A "luxus" dolgokra nem költök. Autóval is kevesebbet mászkálunk, így benzinre is kevesebbet költök. Egyedül a rezsi emelkedik, mert egész nap itthon vagyunk.
2020. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Én azt vettem észre, hogy ugyan nem követtem a trendet, hogy egy tonna mindenfélét felvásárolni, de 1-1 alkalommal mégis többmindent vettem, mint szoktam, így nálam azért van túlcsordulás, pedig egyedülálló vagyok.
2020. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Én is sokkal kevesebbet költök most, hiszen nem költök élményekre, amire alapból elég sokat szoktam és még a lemondott foglalásaimból is jön vissza pénz. Szerintem is fontos élményekre költeni, de muszáj, hogy legyen mellé megtakarítás is, bármikor kerülhet az ember olyan helyzetbe, hogy azokhoz kell nyúlni. Ha pl. egy ilyen helyzet miatt elveszíted a munkád és nincs semmid, amire támaszkodhatsz, mert hónapról hónapra élsz, az elég tragikus helyzet. Sokan nem tehetik meg, hogy félretegyenek, de aki megteheti, annak szerintem érdemes. Szerintem azt, amit most megspórolsz, ne feltétlenül költsd el azonnal, amint újra mehetsz ide-oda, jól fog az még jönni.
2020. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Én többet... a barátom eddig megoldotta az étkezést a munkahelyén, ez most kiesett. Mivel én vásárlok be (külön kassza), így ugrásszerűen nőttek a kiadásaim.
2020. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem igazán.


Ilyen elmászkálós dolgokra amúgy se igazán szoktam költeni, szóval a spórolásom az kb 0 ft.


Cserébe most vettem pár dolgot itthonra pluszba, ugyan nem vertem el százezret, de párezer forint biztos volt.

2020. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!