Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van aki érettségi után évekig...

Van aki érettségi után évekig munkanélküli volt? Mondjuk rossz döntés miatt?

Figyelt kérdés
Mi történt?
2020. márc. 31. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még most is


2017-be érettségiztem

2020. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 FoxtrotLidérc ***** válasza:

Jelen! Túl voltam egy eléggé elcs***ett egyetemválasztáson, aztán OKJ-választáson (plusz szakított velem hat év után az első barátnőm). Annyiban volt másabb a helyzetem az átlagnál, hogy amit ténylegesen szerettem volna tenni, azt a családom pár tagja, illetve az exemék családja folyton szabotálta. Jó tanulópénz volt, mindenesetre... :)))


Ha most fogsz érettségizni, mindenképpen azt javaslom, mérlegelj, mit szeretnél, és annak megfelelően válassz. Mik érdekelnek? Mi az, amit 30 év múlva is szívesen csinálnál? Ha megvan, vágj bele! Ne hagyd szabotálni az álmaidat! :)))


Ha már beütött a krach, sem vagy elkésve semmivel. Első tippnek mondanám a tömegközlekedést/vasutat, ami biztos állás, nem rossz fizetéssel. Érdemes esetleg jogsit szerezni, vagy ha van, akkor hivatásszerűen használni. B-kategóriával 3,5 tonnáig vezethetsz kisteherautót. Ha más ötleted van, gondold végig, milyen képességeid vannak, és aszerint próbálj meg elindulni :)))

2020. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamit tanulj utánna képezd magad! Én mondjuk lusta vagyok mindenhez nem értek semmihez!
2020. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon durván beütött a krach :(

Majd 3 éve ülök itthon. Persze megszakításokkal.


Én is túl vagyok rossz egyetem választáson. Nem is akarok már járni sehová (egyetem), de morbid módon ebben látom a szabadulást.

Akkor is előbb fognak egy diplomást alkalmazni, mint egy OKJ-vel rendelkezőt.

2020. márc. 31. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
De szar nektek.😂
2020. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha piacképes szakmát választasz, örömmel fognak alkalmazni akár egy okj-val is, elfogadható kezdőfizuval. munkaerőhiány van elég sok ágazatban.
2020. márc. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 FoxtrotLidérc ***** válasza:

5-ös, annyit kifelejtettem, hogy nekem sikerült végül talpra állnom. Hat éve dolgozom bejelentetten. :))) És nem élünk rosszul - pedig szimpla érettségim van. :D Ha újrakezdhetném, egyből jönnék a tömegközlekedéshez érettségi után. :)))


Kérdező, ahogy előttem is elmondták, nem KÖTELEZŐ az egyetemi végzettség. :))) Szóval fel a fejjel, és hajrá! (Még esetleg érdemes az informatika irányába elmenni, ha úgy van. :))) )

2020. ápr. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4


Nyugi, elvileg piacképes diplomám van, mégsem alkalmaznak sehol..

2020. ápr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!