Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek mosolygós,...

Hogyan legyek mosolygós, magabiztos nő? A személyiségen lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Irigylem azokat a nőket/lányokat akiknek pozitív kisugárzásuk van. Mosolygósak, magabiztosak és a legtöbb ember szereti a társaságukat.

Ezzel ellentétben én úgy érzem hogy savanyú és merev vagyok. Nem vagyok bunkó, kedves vagyok mindenkivel de nem igazán szeretnek az emberek velem egy társaságban lenni. Érzem én is hogy negatív a kisugárzásom. Egész életemben ilyen voltam.

Lehet változtatni ezen? Hogyan lehetnék és is magabiztos és pozitív? Esetleg van valami könyv/film/videó ami segítene? Pszichológus nélkül lehetséges ez? Ti ismertek olyat akinek sikerült megváltoznia? Vagy nektek sikerült már? Leírnátok hogy nekik/nektek mi segített?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2020. márc. 31. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet változtatni, bár az alaptermészet megmarad. Azon kellene gondolkodni, miért vagy savanyú? Mit értesz merevség alatt? És vajon tényleg nem kedvelnek, vagy csak te gondolod ezt?
2020. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egy ember mindig mindenkivel kedves akkor altalaban vagy megjatsza magat, vagy nagyon egyszeru (nem bantasbol) legalabb is en erre szoktam gyanakodni. Lehet hogy egy alapvetoen a hetkoznapokban kevesbe nyitott morcosnak tuno egyent nehezebb megkozeliteni, de ha te se ugy viselkedsz mint egy hisztis liba es normalis hangnemben kommunikalsz, akkor az a normalis ha nem vagy 0-24 egy vigyorgo robot. En amugy ezt az orokke mutassunk jobb kepet magunkrol mentalitast a social medianak tudom be, persze az se jo ha vki folyton panaszkodik meg mogorva de ne vard el magadtol hogy te legyel a boldogsag kek madara.
2020. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem Brian Tracy-Főnix szeminárium című előadásai segitenek pozitívabb emberré válni. Fent van youtubeon is minden hanganyag.

Én amikor meghallgattam az első videót, már fejben kiolloztam azokat a részeket amik elgondolkodtatak, hogy igen ezt ki lehetne próbálni. Majd másnap el is kezdtem gyakorolni. Nem volt egyszerű, de tényleg el kezdtem szebbnek látni a világot, ez által a világ is el kezdett pozitivabbnak látni engem.

Nehéz változtatni az alap személyiségeden, de ha megerölteted magad menni fog. Szerintem minden fejben dől el. :)

2020. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a cél, hogy állandóan vigyorogj mint egy idióta. Ez az erőltetett pozitivizmus sem feltétlenül előnyös, és nem is életszerű. Csak kimeríted az energiád, ha állandóan erőlködsz ezen. Az élettel jár, hogy bizony vannak fos napok, fos időszakok. Ha savanyúnak, merevnek érzed magad, akkor talán itt az ideje, hogy (újra)felfedezd magad. Fogalmazd meg a vágyaid, a problémáid. Mi az, amiért nem érzed jól magad? Mi segítene jobban érezni magad? Ehhez mit kellene tenned? Mi okozna örömöt, mi okozna elégedettséget? Zongorázd le magadban a párbeszédeket, és legyél őszinte magaddal, amennyire lehet. Így talán majd kirajzolódik a helyes út.
2020. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fontos a sport, a mentén közelítsd meg a témát. Olyan sportot válasz, ami a személyiségedhez illik, ugyanakkor kitartást kíván.
2020. ápr. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy lehet változtatni rajta először is ki kell deríteni miért vagy ilyen, próbálj meg pszichológusoz menni vagy a neten keresni és ott segítenek neked.
2020. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez két különbözô dolog. Lehet valaki savanyú és merev, de közben magabiztos, meg lehet mosolygós önbizalomhiányos is.
2020. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!